Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung MU8002 dziwny problem

(Temat utworzony: 02-05-2020 11:31 AM)
775 Wyświetlenia
Kubson91
Explorer
Opcje

Witam, 

 

mam dziwny problem z tv samsung MU8002 . Do tv podliczony jest dekoder evobox z cyfrowego Polsatu i problem polega na nagłym wyłączeniu się chyba dekodera podczas oglądania. Czasami jest to 5 razy na dzień, a czasami wgl. Raz też wł się sam w nocy..

W ustawieniach dekodera wył HDMI cec no, ale teraz muszę wł osobno pilotami dwa urządzenia.. Mieliście może taki problem? Co może być uszkodzone?

Dodam jeszcze, że wszelkie automatyczne wył dekodera po nieaktywności jest wył.. 

 

A drugi problem to przycinającymi się czasami na różnych kanałach dźwięk. Jakoś i sygnał na kanałach jest bardzo dobra tak mi się wydaje po Ok 83 % . Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam Jakub

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Tu raczej potrzeba kogoś z identycznym dekoderem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Mleczyk89
Apprentice
Opcje

Witam

 

Widzę że temat wisi już jakiś czas nie rozwiązany .

 

W mojej ocenie problem leży po stronie telewizora, miałem nawet pisać zgłoszenie do Samsunga.

 

U mnie występował ten problem na dwóch dekoderach (nBox i VU).

 

Problem powstaje po zaprogramowaniu pilota uniwersalnego który oferuje oprogramowanie telewizora. Po tym pojawiają się sygnały wyłączenia dekodera, co dzwine mocno losowe - moze byc raz na trzy dni, moze byc trzy razy dziennie. Cec nie ma tu nic wspólnego ( u mnie wyłączony po stronie tv i dekodera).

 

Początkowo odkładałem pilota tak aby nadajnik z odbiornikiem się nie widziały, ale z czasem stało się to irytujące. Zmusiło mnie to do użytkowania pilota od dekodera, a ten od Tv leży nieużywany 

 

0 Like
Nuta
Student
Opcje

Witam. Mam dokładnie ten sam problem. Jak sprawa rozwiązała się u Pana? U mnie dekoder Polsatu i TV Samsung qe65q60r 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Nuta  Już podał, rozwiązanie co trzeba zrobić. Może masz inny problem niż autor tematu ?

0 Like
Mleczyk89
Apprentice
Opcje

W moim przypadku na 65MU8002 problem rozwiązała któraś z aktualizacji oprogramowania TV.

Albo inaczej  jedno zrobili drugie zepsuli :smiling-face:

Pilot już sam nie steruje dekoderem, za to wylogowuje się od TV i trzeba go dość często dodawać przez przytrzymanie play i back.  

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Mleczyk89  Czy masz taki firmware wer 1280 ?

0 Like
Nuta
Student
Opcje

Włączyłam na próbę dekoder nc+ pożyczony od brata. Nic się nie wyłącza. Dzwoniąc do Polsatu wszyscy mają mnie za wariata i twierdzą, że to wina TV, gdy mówię, że wymieniając dekoder i wszystkie kable, dekoder dalej sam się włącza i wyłącza. Napiszę reklamacje do Polsatu, może dadzą mi inny model dekodera i sprawa się rozwiąże. 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Nuta daj znać po wymianie czy pomogło :smiling-face:

0 Like
Mleczyk89
Apprentice
Opcje

Dokładnie obecna wersja 1280.

 

Czy po po zmianie dekodera zaprogramowales pilota uniwersalnego w ustawieniach Tv?

 

W moim wypadku to ta funkcja powodowała takie zachowania.

0 Like
Nuta
Student
Opcje

Polsat nie chce wymienić dekodera na inny model. Zaczęłam ponownie szukać informacji w Internecie. Znalazłam coś o zakloceniach podczerwieni. Skorzystałam z jednego rozwiązania, które mówiło, żebym położyła coś ciemnego, kilkucentymetrowego na dekoderze. Proszę się nie śmiać, ale dekoder przestał się wyłączać po....uwaga...położeniu na nim laptopa i poduszki... teraz pytanie. To wina  dekodera czy tv? Na dłuższą metę to rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje:P

0 Like