Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung MU8002 dziwny problem

(Temat utworzony: 27-01-2018 08:05 PM)
4303 Wyświetlenia
Kubson91
Explorer
Opcje

Witam, 

 

mam dziwny problem z tv samsung MU8002 . Do tv podliczony jest dekoder evobox z cyfrowego Polsatu i problem polega na nagłym wyłączeniu się chyba dekodera podczas oglądania. Czasami jest to 5 razy na dzień, a czasami wgl. Raz też wł się sam w nocy..

W ustawieniach dekodera wył HDMI cec no, ale teraz muszę wł osobno pilotami dwa urządzenia.. Mieliście może taki problem? Co może być uszkodzone?

Dodam jeszcze, że wszelkie automatyczne wył dekodera po nieaktywności jest wył.. 

 

A drugi problem to przycinającymi się czasami na różnych kanałach dźwięk. Jakoś i sygnał na kanałach jest bardzo dobra tak mi się wydaje po Ok 83 % . Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam Jakub

0 Like
27 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Obstawiam problem po stronie dekodera, nie telewizora.
Przywróć dekoder do ustawień fabrycznych, spróbuj na innym kablu HDMI i nie ograniczaj im komunikacji Anynet+ CEC. Niech urządzenia w pełni i poprawnie się komunikują.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Rozwiązanie
Kubson91
Explorer
Opcje

wymieniłem kabel HDMI oraz podłączyłem dekoder pod inne gniazdo HDMI i jak narazie wszystko działa, dźwięk też się nie zacina. Mam nadzieje, że już będzie wszystko dobrze. 

Dziekuje Tobie za pomoc. 

Pozdraiwam :smiling-face:

Kubson91
Explorer
Opcje

Witam. 

Niestety problem z wyłączającym się dekoderem znowu wrócił, właśnie kilkakrotnie się sam wył.. Nie mam pojęcia co to może być.  Masz może jakiś pomysł co to moze być? 

 

Pozdarwiam

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zresetuj go do ustawień fabrycznych i przeprowadź konfigurację ponownie.
Co to może być? Uszkodzenie elektryczne. Po dłuższej pracy dekoder nagrzewa się i jeden z podzespołów zawodzi. Daje zwarcie lub niekontrolowany impuls. Może to również być tzw. zimny lut. Te ujawniają się najczęściej po jakimś czasie użytkowania, gdy lut się utleni i traci swe właściwości przewodzące. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Proponuję zgłosić problem do dostawcy usług z wnioskiem o wymianę. Tylko wtedy można sprawdzić, czy wina leży po stronie tv, czy dekodera.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Kubson91
Explorer
Opcje

Witam, 

wymienilem dzisiaj dekoder na nowy, podłączyłem wszystko i skonfigurowałem na nowo i było wszystko ok, a teraz podczas oglądania filmu na Netflix dekoder sam się wł i przełączył na tv..

szlak mnie już trafia,bo nie mam pojęcia co to może być.. może tv coś świruje? Ale dziwne jest to, że dekoder sam się wł nawet jak jest wył, a na tv robi się coś innego.. natomiast jak ogląda się tv to się wył dekoder.. 

 

prosze o jakaś pomoc.. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Końcówka postu troszkę zagmatwana, nie bardzo wiem o co do końca chodzi. Wyłącz komunikację Anynet+ CEC i poobserwuj co się dzieje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Kubson91
Explorer
Opcje

Witam ponownie niestety po kolejnej wymianie dekodera na nowy problem cały czas się powtarza.. wyłączyłem HDMI cec, a dekoder co jakiś czas się wył. Zmieniłem kabel HDMI, kontakt do podłączenia zasilacza i nic.. Na infolinie technicznej cyfrowego Polsatu mówią, że nigdy nie mieli takiego przypadku i proponują kolejna wymianę sprzętu.. 

co proponujesz w tym przypadku kolego? 

Pozdrawiam. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A to nie jakieś aktualizacje dekodera, czy pobieranie vod? Nie wiem jak sprawa wygląda w Polsacie. Nie wiem czy ten dekoder ma różne tryby oszczędzania energii? Tu bym jeszcze sprawdził. Więcej pomysłów nie mam. 😞

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Kubson91
Explorer
Opcje

Dekoder nie ma żadnych aktualizacji.
Wszystkie trybu typu wył po jakimś czasie są nieaktywne. Dekoder działa na zalecanym trybie szybki start. Sprawdzałem również na drugim czuwanie i jest to samo.
Nie wiem co jest grane..

0 Like