Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kodek Xvid w TV Samsung

(Temat utworzony: 16-05-2020 12:19 AM)
1046 Wyświetlenia
Nopanak
Student
Opcje

Dzień dobry wszystkim. Od dosłownie 1 dnia jestem posiadaczem TV UE43NU7472. Niestety ten TV nie bardzo chce odtwarzać materiały video przygotowane kodekiem XviD i DivX, przy czym chodzi w szczególności o XviD. Przez to żona mi się wielce sfrustrowała, bo nie może bez komplikacji oglądać na nowym TV swojej kolekcji filmów, seriali i filmów rodzinnych. A ponieważ to ja wybrałem w/w TV frustracja przelana została na mnie. Dodam, że w/w telewizor zastąpił inny TV Samsunga (z 2011 r.), który bezproblemowo odtwarzał takie materiały.

 

W związku z powyższym mam takie pytania:

1) od kiedy Samsung zrezygnował z wspierania w/w kodeków i czy dotyczy to wybranych modeli czy wszystkich TV z 2018 r. (N), a może także wczesniejszych?

2) jakie były powody w/w rezygnacji - przecież XviD ma zdaje się status wolnego oprogramowania (był tworzony jako alternatywa dla nielegalnego na początku DivX i jako kodek umożliwiający odtworzenie video nawet na starszym sprzęcie)?

3) czy jest możliwe odwrócenie tej jakże niekomfortowej sytuacji (np. aktualizacją oprogramowania)?

4) jakie są możliwe sposoby obejścia w/w sytuacji - przy czym to tak dla ciekawości, bo jak żona dalej będzie smutna to chyba konieczne będzie rozejrzenie się za inną marką tv.

 

Liczący na pomoc G. z Krakowa

 

396 Odpowiedzi
slaweksr
Student
Opcje

Dzięki serdeczne za pomoc w konwersji  filmów Xvid  !!!!!

TV za 25 tyś, a filmy trzeba było oglądać przez tuner sat.

 

Konwersja błyskawiczna - strat na jakości obrazu - nie zauważyłem.

Pozdrawiam TWÓRCĘ !!!!!!

0 Like
AIXIEIL
Navigator
Opcje

Tylko że ten programik nie robi konwersji filmu, a zmienia dane kodeka.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że jest świetny.

0 Like
slaweksr
Student
Opcje

Tak, czy siak - super, że da się oglądać - kiedyś jak byłem piękny i młody to nie pamiętam już przy czym , ale wystarczało zmienić rozszeżenie pliku z costam.xxx     -      na      costam.yyy i też rozwiązywało problem, teraz było mi głupio, zwłaszcza wobec żony bo poprzedni TV 55UE8000D kosztował prawie 10 000 zł i dalej obraz rysuje super, ale mnie się zachciało z budżetu domowego wywalić 25 000 zł na TV teoretycznie SUPER, tylko, że jej to komplikowało oglądanie............... ten film-przez TV inny za pośrednictwem tunera TV-SAT lub przystawki TV BOX - kolejne piloty na stoliku - koszmar, jednym słowem miałem (PRZESRANE - przepraszam), ale od dzisiaj powoli, odzyskuję twarz i szacunek u domowników, a i na telewizor za te 25 tyś. przestali patrzeć z wrogością  -  jeszcze raz serdecznę podziękowania i wielki szacunek !!! - pozdrawiama pomysłodawcę / autora - nie zarzekam się jak inni, że SAMSUNG - BEEEE i już nigdy więcej nic tej marki bo może się zdarzy - tak naprawdę to obraz jest EXTRAAAA !!!!! - NIEMNIEJ JEDNAK - trochę WSTYD, że FLAGOWY TV - a z takiego "głupiego" powodu można mu przylepić brzydką łatkę !!!!!.

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @slaweksr 

 

Świetnie, że udało Ci się znaleźć rozwiązanie. W instrukcji obsługi jest zapis, że telewizor nie obsługuje kodeka DivX. W e-manualu możesz sprawdzić obsługiwane kodeki i formaty.

Tutaj niestety należy zmienić kodek, na zgodny z tym co obsługuje telewizor, sama nazwa rozszerzenia nie pomoże.

 

rav9
Apprentice
Opcje

Witam,

 

ma ktos jakis pomysl dlaczego po skonwertowaniu przy uzyciu qwinffa plik sie u mnie nie otwiera w ogóle (samsung the frame 2019 - czyli +- najnizsza wersja qled).

oryginalny plik (H264 + DTS) - otwiera sie tylko jest bez dzwieku

po konwersji (H264 + A52akaAC3) - pokazuje mi nieprawidlowy plik

 

pozdrawiam,

Rafał

0 Like
AIXIEIL
Navigator
Opcje

Bo zapewne TV nie odtważa ani DTS, ani A52akaAC3.

Spróbuj zrobić konwersję samego dzwięku do MP3

 

karaco
Journeyman
Opcje

Możesz podpowiedzieć jakie należy zrobić ustawienia aby skonwertować plik avi. Jak zaznaczam konwersję do MKV plik nie daje sie konwertować. Ciągle wyskakuje mi błąd.

0 Like
rav9
Apprentice
Opcje

dzieki Aixieil,

 

po zmiane na mp3 dziala, 

no ale tego sie nie spodziewalem ze AC3 nie bedzie dzialac bo w specyfikacji jest ze np AC4 jest wspierane

0 Like
AIXIEIL
Navigator
Opcje

@rav9 A52 to teoretycznie to samo co AC3, ale telewizor może po prostu nie rozpoznawać kodeka.

Spróbuj zrobić konwersję dzwięku do samego AC3.

MP3 działa więc teraz spróbuj z AC3, powinno też działać.

AIXIEIL
Navigator
Opcje

@karaco W jakim programie robisz konwersję?

0 Like