Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kodek Xvid w TV Samsung

(Temat utworzony: 22-08-2018 02:11 PM)
125524 Wyświetlenia
Nopanak
Student
Opcje

Dzień dobry wszystkim. Od dosłownie 1 dnia jestem posiadaczem TV UE43NU7472. Niestety ten TV nie bardzo chce odtwarzać materiały video przygotowane kodekiem XviD i DivX, przy czym chodzi w szczególności o XviD. Przez to żona mi się wielce sfrustrowała, bo nie może bez komplikacji oglądać na nowym TV swojej kolekcji filmów, seriali i filmów rodzinnych. A ponieważ to ja wybrałem w/w TV frustracja przelana została na mnie. Dodam, że w/w telewizor zastąpił inny TV Samsunga (z 2011 r.), który bezproblemowo odtwarzał takie materiały.

 

W związku z powyższym mam takie pytania:

1) od kiedy Samsung zrezygnował z wspierania w/w kodeków i czy dotyczy to wybranych modeli czy wszystkich TV z 2018 r. (N), a może także wczesniejszych?

2) jakie były powody w/w rezygnacji - przecież XviD ma zdaje się status wolnego oprogramowania (był tworzony jako alternatywa dla nielegalnego na początku DivX i jako kodek umożliwiający odtworzenie video nawet na starszym sprzęcie)?

3) czy jest możliwe odwrócenie tej jakże niekomfortowej sytuacji (np. aktualizacją oprogramowania)?

4) jakie są możliwe sposoby obejścia w/w sytuacji - przy czym to tak dla ciekawości, bo jak żona dalej będzie smutna to chyba konieczne będzie rozejrzenie się za inną marką tv.

 

Liczący na pomoc G. z Krakowa

 

Przejdź do rozwiązania
396 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@przystojniak74  VP9 to Video a dźwięk Vorbis 

Przechwytywanie.PNG

przystojniak74
Student
Opcje

I jeszcze jedno - odtwarzanie z pena. Mkv, mp4, jpg, itd., zgodnie ze specyfikacją działa. Ale jest problem z nagrywaniem. Wkładam pena - wykrywa wielkość, każe formatować. ok. wyskakuje komunikat - nie pamiętam dokładnie treści ale coś w stylu, że za mała prędkość, zastosuj inny nośnik. próbowane na paru penach 2.0. czy musi być z usb 3.0?

0 Like
przystojniak74
Student
Opcje

nie wiem czy to nie występowało przy 4k. sprawdzę i dam znać :smiling-face:

0 Like
M_Komandos
Pioneer
Opcje

Miałem podobny problem. Kiedy stosuję dowolny dysk twardy, nawet najstarszy, wszystko działa poprawnie na obu TV (HD i 4K). Kiedy zastosowałem pendrive do starszego (HD), to musiałem kilka przetestować. Działa na USB 2.0, ale był mocno wybredny.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@przystojniak74, Do funkcji Timeshift wymagany jest pendrive o szybokści zapisu 34 Mbps oraz 20 Mbps odczytu. Jeśli telewizor twierdzi, że nośnik nie spełnia wymagań, to musisz próbować z innymi szybszymi pamięciami.

 

Timeshift on a Samsung TV

Co to jest funkcja Timeshift?

Jakie są warunki prawidłowego działania funkcji Timeshift?


supelek
First Poster
Opcje

Czołem

 

Ja powiem tak pralka, suszarka, indukcja, piekarnik, okap, lodówka, dwa S10 i w sobotę ostatni mój zakup tej marki q70TAT 85".  Nie chcę mi się kloca zwracać (a mogę bo mam 14 dni). Ładny, pilot przyjemny, wbrew temu że ktoś tu napisał że pilot jest nieergonomiczny.

 

Sama polityka firmy Samsung całkowicie zrozumiała, przecież na pilocie mamy 3 nowe przyciski serwisów filmowych.

Więc współpraca Samsungowi pewnie bardziej się opłaca z tymi trzema firmami niż wykupienie licencji na dvix/xvid, które od lat  jest kojarzone z nielegalnym rozpowrzechnianiem treści. 

 

Powyższe nie zmienia faktu że mój drogi Samsungu strzeliłeś sobie w kolano :smiling-face:

Bardzo mi przykro jest mi się rozstawać z marką jednak to nie ja pierwszy rzuciłem kamieniem :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:

 

Programik Qwinn kapitalny! :smiling-face:

0 Like
AIXIEIL
Navigator
Opcje

Kodek XviD od zawsze był i jest darmowy i powstał jako alternatywa dla kodeka DivX który jest płatny. Nie wiem skąd u ciebie przypuszczenie, że dvix/xvid od lat jest kojarzone z nielegalnym rozpowrzechnianiem treści? A jakiego kodeka jeśli nie DivX lub XviD używano robiąc konwersję filmów z wesel, chrzcin czy urodzin? Kolego, nie oceniach innych własną miarą!

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@AIXIEIL  Przejrzałem kilka marek TV i nie widzę, żeby miały kodek DivX jedynie  co mają to TV Sony.

0 Like
slaweksr
Student
Opcje

Stary/niestary ????? poprzedni (nadal jest w domu) SAMSUNG 55UE8000D - rewelacja, ale zachciało mi się większego więc znowu spojrzałem w kierunku SAMSUNGA  - zakupiłem w marcu br.TV : 

QE75Q950R

i zrochę niemiłe zaskoczenie - bo za 24 999 zł można oczekiwać, że będzie robił dosłownie wszystko,  a wszystkiego robić niestety nie chce - mam na myśli filmy Xvidy itd. ja dyski/peny z tymi nieszczęsnymi formatami podpinam pod tuner cyfry+ (mediabox), ale czy jest inne rozwiązanie ????

0 Like