Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Brak obrazu z dekodera Horizon

(Temat utworzony: 16-05-2018 11:40 PM)
16565 Wyświetlenia
Face
Explorer
Opcje

Witam.

Wczoraj stałem się posiadaczem telewizora Samsung UE43MU6102KXXH. Wszystko pięknie działa, ale nie mogę połączyć go z dekoderem Horizon od UPC.
Na tym samym kablu HDMI dekoder działa z innym telewizorem Samsung lub LG, a także na tym samym kablu bez problemu działa konsola Xbox One X. 

Kontaktowałem się z pomocą UPC, potrafili tylko odpowiedzieć:
"Spróbuj proszę wymusić w ustawieniach nowego TV by ten pracował w rozdzielczości Full HD obsługując nasz dekoder. Warto też sprawdzić, czy TV nie ma aktualnego oprogramowania do pobrania. Nasz dekoder nie obsługuje 4K, stąd może być sytuacja że TV nie potrafi prawidłowo obsłużyć sygnału." 

Co jest bez sensu, bo po pierwsze to w ustawieniach telewizora nie da się ustawić rozdzielczości, którą otrzymuje na port HDMI, a po drugie, telewizor odbierze w zasadzie każdą rozdzielczość i ewentualnie przeskaluje ją do 4k.

Z kolei czat z pomocą Samsunga też nie przyniósł rozwiązania, a konsultant był wręcz zdziwiony taką sytuacją.
Jedyne co jeszcze przychodzi na myśl, to kabel HDMI. Sprawdzałem kilka różnych kabli i problem jest tylko w połączeniu dekoder>TV.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i mógłby pomóc?
Teoretycznie mogę rozwiązać to w inny sposób - zamiast zewnętrznego dekodera użyć karty Cl+, ale wtedy nie mam wszystkich funkcji, które oferuje Horizon.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Face
Explorer
Opcje

Witam po dłuższej przerwie.

Chciałbym poinformować, że problem został już usunięty.

Jak się okazało, od strony telewizora wszystko było w porządku, nie była to też kwestia odpowiedniego kabla. Problem okazał się leżeć w dekoderze. Nie wiedzieć czemu, zwyczajnie nie chciał wysłać odpowiedniego sygnału, aby telewizor poprawnie go odczytał i przeskalował do 4k, a  jednocześnie bez problemu działał z telewizorem FHD.
Wymiana dekodera i od razu sukces, zero problemów, nawet pilota Samsunga udało się sparować z Horizonem.

Dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Fakt, bardzo dziwna sytuacja. Czy tv prawidłowo wykrywa dekoder? Czy na tv masz faktycznie najnowszą wersję softu?

Spróbowałbym resetu dekodera, wymiany kabla i w ostateczności resetu tv.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Face
Explorer
Opcje
Soft w tv jest najnowszy.
Dekoder jest wykryty pod warunkiem, że akurat po kablu pójdzie wystarczająco silny sygnał. Telewizor czasami wyświetli dosłownie na ułamek sekundy coś z dekodera i przez kilka chwil będzie sobie mrugał na zmianę wyświetlając obraz i pokazując informację że nie ma sygnału.
Reset dekodera i tv był robiony, pozostaje jeszcze sprawdzić mi inny kabel, najlepiej HDMI 2.0
0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

Po symptomach stawiałbym na kabel, faktycznie powinien być przynajmniej 2.0a . 
Sprawdź z ww. kablem, jeśli w dalszym ciągu będziesz miał takie same objawy, zadzwoń proszę na infolinię.
Konsultant połączy się zdalnie z telewizorem i przeprowadzi diagnostykę.

0 Like
Rozwiązanie
Face
Explorer
Opcje

Witam po dłuższej przerwie.

Chciałbym poinformować, że problem został już usunięty.

Jak się okazało, od strony telewizora wszystko było w porządku, nie była to też kwestia odpowiedniego kabla. Problem okazał się leżeć w dekoderze. Nie wiedzieć czemu, zwyczajnie nie chciał wysłać odpowiedniego sygnału, aby telewizor poprawnie go odczytał i przeskalował do 4k, a  jednocześnie bez problemu działał z telewizorem FHD.
Wymiana dekodera i od razu sukces, zero problemów, nawet pilota Samsunga udało się sparować z Horizonem.

Dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam!

Jasiujankowski
Apprentice
Opcje

Witam . Mam ten sam problem ,tv samsung smart 40D5500 . Do tychczas miałem zwykły marketowy model tv i do tego dekoder UPC horizon , wszystko działało bez zarzutu , od wczoraj mam wyżej wymieniony samsung po włączeniu automatycznie odczytuje do którego portu hdmi wpiołem kabel , i zawsze nie zależnie od zmian portu (jest od 1-4) wyświetla informacje że nie działa złącze sprawdzić kabel wtyczkę i spróbować ponownie . Kontaktowalem się z UPC , konsultant wydaje mi się dość rzetelnie mi pomógł bo próbował przeprowadzić mnie przez różne ustawienia ,zrobił reset do fabrycznych zdalnie ,poczekał aż po ustawiam spowrotem wszystko końcu poddał się i odesłał do samsung , zadzwoniłem konsultant kazał sprawdzić wersję systemu ,była nieaktualna , ( w tv nie działa tylko hdmi ale po podloczeniu internetu mam wszystko również ile i inne aplikacje ) podłączyłem kabel internet połączyłem się z siecią zauktualizowalem do najnowszej wersji system czyli do 0027.0 nadal nic to nie dało , nadal nie łączy się tv z dekoderem , , myślę że wszystkie informacje wymieniłem i proszę o jakaś pomoc jak podłączyć ten dekoder na jednym z postów znalazłem wzmiankę że jest możliwe że są wyłączone porty hdmi w menu serwisowym, ale jeśli smart widzi do którego portu podloczono kabel to chyba jest dobrze ustawione , na innym że komuś działa DVD tylko na rozdzielczości 1080i mnie kazano ustawić na 1080p jak w tym różnica ?i jak doprowadziłes do wymiany dekodera na nowy 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@JasiujankowskiWygląda mi na problem z kablem HDMI a ten TV masz od kogo czy miałeś go wcześniej ?

0 Like
Jasiujankowski
Apprentice
Opcje

Dziękuję za szybka odpowiedź Mam dwa kable i oba działają na starym tv zwykłym maeketowym a nie działają na samsungu , szukam też info o kablach czy warto kupić jakiś trzeci ale nie wiem  czy warto mi kupować jeśli miało by nie pomóc

 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@JasiujankowskiJeśli masz dwa kable i działają na innym TV to problem może być po stronie już płyty głównej czy TV kupiłeś od kogoś?

0 Like
Jasiujankowski
Apprentice
Opcje

Tak . Wiem że jest po serwisie ale nie wiem co dokładnie było naprawiane . Czyli sugerujesz że pozostaje serwis tylko i sprawdzenie tej płyty