Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar Samsung Q700B domyślne źródło HDMI 2

(Temat utworzony: 06-01-2023 04:27 PM)
538 Wyświetlenia
tomahawk5000
Pioneer
Opcje
Witam, 
kupiłem sobie ten soundbar jest super szczególnie że mam stary TV a w połączeniu z przystawką firestick 4k max (gdy podłącze ją do HDMI 2 w soundbar) mam Dolby Atmos. Niestety za każdym razem gdy włączę TV soundbar to wykrywa i sam zmienia źródło z HDMI na TV (czyli to pierwsze HDMI w soundbar, soundbar ma dwa gniazda HDMI główne i dodatkowe chcę mieć zawsze to dodatkowe). Czy istnieje opcja by soundbar nie zmieniał źródła sam?
Jeżeli nie ma takiej możliwości to może za pomocą Amazon Alexa oraz Smart Things dało by się to obejść?
Wiem że gdy się wszystko włączy a źródło się zmieni na TV (czyli na to złe) to mam dwie opcje 1 kliknąć na przycisk domka na pilocie firestick 2 powiedzieć do alexy 'turn on TV' wtedy źródło zmienia się na HDMI


Z góry dzięki
Tomek
16 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tomahawk5000  Witam

Obawiam się, że nie obejdziemy tego po stronie urządzenia, ale Proszę spróbować jeszcze resetu soundbaru. Upewni nas to, że nic się na przykład nie zablokowało z oprogramowaniem.

Najlepiej skorzystać z dwóch metod: Włączyć soundbar i przytrzymać + i - w tym samym czasie aż soundbar zareaguje i się wyłączy LUB Wyłączyć soundbar i przytrzymać na pilocie przycisk play/pause.

@vdsl2  co o tym myślisz?


tomahawk5000
Pioneer
Opcje
Ten reset zdaje się nie działać
Nic się nie dzieje gdy korzystam z jednej i drugiej metody
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tomahawk5000  Proszę odłączyć go zasilania na kilka sekund i jeszcze raz spróbować


tomahawk5000
Pioneer
Opcje
Odłączyć z prądu potem podłączyć i spróbować resetu?o to chodzi Panu?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tomahawk5000 tak, dokładnie


tomahawk5000
Pioneer
Opcje
Reset jak nie działał tak nie działa tzn włączam soundbar wszystko sobie gra trzymam długo +i - i nic się nie dzieje
Natomiast zdaje się że teraz gdy włączam TV to soundbar z HDMI przeskakuje na TV arc ale tak jakby wykrywał że nie ma żadnego sygnału zwrotnego i wraca z powrotem na HDMI i dla mnie jest to ok
Jeszcze będę się temu przyglądał się chyba jest ok
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tomahawk5000  w razie czego można jeszcze reset wykonac poprzez aktualizację oprogramowania, Soundbar wykonuje wtedy reset.

Zrzut ekranu 2023-01-07 115410.pngZrzut ekranu 2023-01-07 115425.png

https://www.samsung.com/pl/support/tv-audio-video/jak-zaktualizowac-glosnik-soundbar/ 


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tomahawk5000  Jest normalne jak TV i Soundbar jest połączony po HDMI ARC dlatego tak się dzieje.

Zrzut ekranu 2023-01-07 163309.png

tomahawk5000
Pioneer
Opcje
Witam ponownie, zmieniłem soundbar na wyższy model mam aktualnie Q800B i chciałem pociągnąć wątek resetu urządzenia/ustawień. W Q700B chyba doszliśmy do tego że przytrzymanie jednoczesne plus i minus nie robi tego, wczoraj też aktualizowaniem soundbar przez USB i to też tego nie zrobiło bo ustawienia w Smart Things były moje a więc jak przywrócić ustawienia fabryczne/zresetować to urządzenie?
0 Like