Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zamkiem w WD80J5A10AW/EO

(Temat utworzony: 22-03-2024 09:10 AM)
115 Wyświetlenia
damians89
First Poster
Opcje

Mam problem z zamkiem w pralkosuszarce Samsung WD80J5A10AW/EO (Eco Bubble 8kg). Pralka po włączeniu cyklu prania nie może go wystartować. Słychać było, że wielokrotnie próbuje zamykać elektrozamek (ale nie może skutecznie zamknąć drzwi). Po kilkunastu próbach pokazuje komunikat błędu DC1. Sprawdziłem drzwi, próbowałem domknąć mocniej, sprawdziłem czy między drzwiami a kołnierzem pralki nic nie zawadza - wszystko wydawało się w porządku. Sprawdziłem w internecie co trzeba zrobić i wymieniłem elektrozamek (za 50 zł). Stary elektrozamek rzeczywiście był uszkodzony - po przyłożeniu potencjometru "nie było połączenia" pomiędzy żadną kombinacją styków. Po wymianie elektrozamka po włączeniu pralki wyświetla się symbol kluczyka sugerującego zamknięte drzwi (przy czym drzi są otwarte). Po uruchomieniu cynku prania elektrozamek na zmianę zamyka się i otwiera. Drzwi są zamykane i otwierane (nowy elektrozamek działa). Na panelu wyświetlany jest komunikat DC sugerujący, że coś utknęło pomiędzy drzwiami a kołnierzem. Pralka ma 4 lata... Zdecydowanie za krótko na wyrzucenie jej na śmietnik. Co mogę zrobić?

0 Like
2 Odpowiedzi
damians89
First Poster
Opcje

Serwisant stwierdził uszkodzenie modułu sterującego. Wymiana elektrozamka była jakimś rozwiązaniem, bo stary był uszkodzony (prawdopodobnie przez moduł, który robił zwarcie i np dał większe napięcie). Niestety Samsung nie produkuje już modułów sterujących do tych modeli. Moduł uległ uszkodzeniu ponieważ jest on zamontowany w takim miejscu, w którym zbierają się skropliny (nie zrozumiałem dokładnie serwisanta). Serwisant twierdzi, że jest to bardzo częsty problem przy tego typu modelach pralko-suszarek i odradza zakupu ponownego pralko-suszarki. 

0 Like
OliwiaB
Expert
Opcje

Cześć @damians89

Sugerowałabym Ci jednak kontakt z infolinią, powinni pokierować co zrobić w takiej sytuacji. Numery do kontaktu to: tel. 801-172-678 lub +48 22 607-93-33.