Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kostkarka nie wytwarza lodu rs51k57h02c

(Temat utworzony: 29-11-2017 10:29 PM)
71755 Wyświetlenia
Baryla
Student
Opcje

Hej,

Podlaczylem wode do lodowki, nic nie cieknie na laczeniach. Po nacisnieciu przycisku 'Water' - woda sie leje, OK. Nacisniecie przycisku 'ICE' nie powoduje 'wylatywania' lodu. Dluzsze przytrzymanie powoduje, ze slysze jak pracuje mieszadlo, natomiast lodu jak nie bylo tak nie ma. Pojemnik na lod pusty, przez plastik nie widze aby cokolwiek lalo sie do kostkarki, w samej kostkarce tez sucho... Jakies pomysly? Na panelu sterowania nie ma wlaczonego 'ICE Maker Off'

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Opcje
Cześć @Baryla,
Z opisanych przez Ciebie objawów kostkarka nie działa prawidłowo. Ile czasu minęło od podłączenia do linii wodnej? Czas produkcji lodu może wynieść do 48 godzin.  Jeśli po tym czasie lodu nie ma spróbuj wykonać  test kostkarki, sprawdzi to czy wszystkie mechanizmy działają prawidłowo.
Test wykonasz w następujący sposob:
- zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie, i pociągnij delikatnie osłonę
- naciśnij przycisk ‘Test Switch’(znajduje się na prawym boku urządzenia) przez ok. 5 sekund aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu.
Daj znać czy to pomogło.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

33 Odpowiedzi
Rozwiązanie
Opcje
Cześć @Baryla,
Z opisanych przez Ciebie objawów kostkarka nie działa prawidłowo. Ile czasu minęło od podłączenia do linii wodnej? Czas produkcji lodu może wynieść do 48 godzin.  Jeśli po tym czasie lodu nie ma spróbuj wykonać  test kostkarki, sprawdzi to czy wszystkie mechanizmy działają prawidłowo.
Test wykonasz w następujący sposob:
- zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie, i pociągnij delikatnie osłonę
- naciśnij przycisk ‘Test Switch’(znajduje się na prawym boku urządzenia) przez ok. 5 sekund aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu.
Daj znać czy to pomogło.
Baryla
Student
Opcje

@Aleksandra_S_W

Pomoglo - od podlczenia wody do lodowki minely ok. 2h zanim napisalem tego posta. Na drugi dzien rano w pojemniku na szczescie byly juz kosteczki.

Mala propozycja na przyszlosc - rozwazcie dodanie w instrukcji takiej informacji, ze przez dluzszy czas nic sie nie bedzie dzialo i zeby klienci nie panikowali. Nie zauwazylem, zeby do foremki na kostki podana byla woda i to mnie zaniepokoilo.

Koniec koncow - sprawa rozwiazala sie sama ;D

Michal_P
Voyager
Opcje

@Baryla

Dzięki za potwierdzenie że wszystko ok.

Co do uwagi aby dodać dodatkową informację do instrukcji przekażę dalej.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt😊

Michał P

0 Like
Sebap78
Student
Opcje

Podłączyłem lodówkę do źródła wody woda leci ale kostkarka nie napełnienie się wodą zrobiłem test mechanizm kostkarki działa prawidłowo nie mam pojęcia jak udrożnić rury żeby woda napełniła pojemnik kostkarki 

0 Like
Opcje

Cześć Sebap78,

Ile czasu minęło od podłączenia? Może kostki jeszcze się nie zdążyły wytworzyć? Sprawdź też na wyświetlaczu czy nie jest włączona opcja ICE OFF, wtedy produkcja lodu jest wyłączona.

 

0 Like
Sebap78
Student
Opcje

Podłączyłem lodówkę żona źródła zasilania wodą , woda leci prawidłowo ale lodu nie produkuje mechanizm kostkarki działa prawidłowo ale nie pojemnik nie napełnia się wodą  jak można udrożnić proszę o pomoc 

0 Like
Sebap78
Student
Opcje
Pojemnik na wodę do robienia lodu nie napełnia się a podłączyłem ją już 3 dni temu
0 Like
Opcje

Sebap78,

Sprawdzałeś podłączenie i montaż filtra?

Podaj jeszcze proszę model urządzenia.

0 Like
Sebap78
Student
Opcje

Y2J4ADZ700064H

0 Like