Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z AR12NXCXAWKNEU. Sterowanie przez WiFi

(Temat utworzony: 15-07-2019 01:54 AM)
2389 Wyświetlenia
Gam8it
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam problem ze sterowaniem z poziomu aplikacji Smart Things. 

Mam tv model QE55Q7FNAT 

oraz klimatyzację AR12NXCXAWKNEU które po dodaniu do ST można kontrolować do momentu uśpienia. Po odpaleniu apki po paru godzinach jest komunikat brak dostępu. Pomaga jedynie wykasowanie sprzętu ze ST i dodanie ponownie ale i tak po uśpienia znowu to samo. Aktualizację wszystkie zrobione. Oba sprzety maja ten sam problem. 😭 ST zainstalowane na S9+   

Router to TP Link Archer D2. 

 

 

Screenshot_20190714-183943_SmartThings.jpg

 

Screenshot_20190714-173401_SmartThings.jpg

 

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gam8it  Czy w tym routerze masz taki firmware Wersja 1.10.06_Build591 ?

0 Like
Gam8it
Journeyman
Opcje

Taki mam. Screenshot_20190725-113929_Chrome.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gam8it  Ok czyli masz najnowszy firmware routera. Czy klimą też jest problem z tym routerem ?

0 Like
Gam8it
Journeyman
Opcje

Tak nadal klima i TV. Widzi go a jak wchodzę do ST już nie mogę sterować bo pisze że podłączony. Tv raz działa raz nie. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gam8it  Więcej nie jestem Ci pomóc na odległość a taką masz wersje ST ?

Screenshot_20190724-075903_Google Play Store.jpgScreenshot_20190724-082359_Google Play Store.jpg

 

0 Like
Gam8it
Journeyman
Opcje

Tak mam najnowszą. Ręce mi opadają. Skasowalem dane w aplikacji i odinstalowalem program i na nowo zainstalowałem. Robiłem już wszystko. Czy coś może zakłócać komunikację bo to nie zbieg okoliczności jeśli 3 urządzenia marki Samsung mają problem z komunikacją przez SmartThings  na routerze za ponad tyś.  Ręce opadają Screenshot_20190725-211953_SmartThings.jpg

 

0 Like
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć 

w instrukcji do każdego modelu masz informacje odnośnie wymagań, jakie musi spełnić sieć, żebyś mógł używać ST. Dodatkowo pamiętaj, że wszystkie urządzenia muszą być w zasięgu routera. Warto sprawdzić, czy w miejscu gdzie masz urządzenia, nie masz dużego ruchu po WiFi. Są od tego odpowiednie aplikacje, do sprawdzenia wystarczy telefon.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gam8it  Tak z ciekawości czy nie zrywa Ci połączenia z internetem ?

0 Like
Gam8it
Journeyman
Opcje

Tv wisi blisko routera a klima 4 metry. Zasięg 5 kresek. Tv podpięte do routera kablem. Jak w instrukcji napisali że połączenie ma być DHCP i jest. Jeśli chodzi o ruch po wifi to sprawdzałem tylko wifi analizerem na jakim kanale mają sąsiedzi żeby się nie zakłócały ale chyba jest ok. 

Co do zrywania netu to nie wiem. Nie czuć tego raczej. Jak to sprawdzić?

 

Screenshot_20190729-143235_Wifi Analyzer.jpg

 

Screenshot_20190729-143219_Wifi Analyzer.jpg

 

 

20190729_142813.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gam8it  Po zalogowaniu się do routera system Log-DSLlog i na dolę będzie CRC Down/ CRC UP.

Jak widać jesteś sam więc nikt Ci nie zakłóca sieci WIFI

0 Like