Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart control w pralce Samsung WW90K7415 OX

(Temat utworzony: 12-01-2018 10:03 AM)
14290 Wyświetlenia
NEO__303
Apprentice
Opcje

Cześć. Mam pytanie odnośnie smart control. Zacznę od początku. Zainstalowalem aplikacje smart home i polaczylem pralke z wifi. Gdy pralka jest wlaczona, wifi od razu jest aktywne, ale niestety telefon nie wykrywa pralki. Jest tak, ze zdalne sterowanie dziala po wcisnieciu smart control na pralce ale samo monitorowanie powinno dzialac zawsze bez wzgledu czy wcisnie sie smart control na pralce czy nie. Mógłby ktos sprawdzić jak jest u Was? 

0 Like
38 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @NEO__303,

Sprawdziłam to u siebie. Smart Control z monitorowaniem działa po wciśnięciu tej funkcji. Zatem aby korzystać z aplikacji zarówno pralka jak i przycisk powinny być włączone. Po wyłączeniu urządzenia aplikacja się rozłącza.

A jak jest u was Userzy? Próbowaliście już korzystać ze Smart Control-a?

W razie pytań dajcie znać, potestujemy razem.

0 Like
NEO__303
Apprentice
Opcje

@Aleksandra_S_W  To sie zgadza, ale mi chodzi o samo monitorowanie a wiem ze jest mozliwe bez przyciskania smart control na pralce. Jest to zwykły podgląd. Moglabys sprawdzić? Z tym wlasnie mam problem. 

0 Like
Opcje

Cześć @NEO__303,

Rzeczywiście gdy urządzenie jest połączone z pralką i uruchomione jest wi-fi w pralce to jest podgląd bez możliwości zdalnej obsługi. Natomiast po wyłączeniu urządzenia czy też kilku minutach bezczynności połączenie się rozłącza i należy ponownie połączyć się z pralką aby ten podgląd uzyskać. Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości.

0 Like
NEO__303
Apprentice
Opcje

Co masz na mysli "nalezy ponownie polaczyc sie z pralka aby ten podglad uzyskac"? Podsumujmy jeszcze. Wlaczylas pranie i po wejsciu w smart home moglas monitorować cykl bez wcześniejszego klikania w smart control na pralce tak? 

0 Like
Opcje

Witaj ponownie NEO__303,

Sprawdziłam to teraz już z praniem. Wcześniejsze testy były "na sucho". Włączam pranie na urządzeniu i startuje program. Po wejściu w smart home, jeśli pralka ma dostęp wi-fi, od razu pojawia się podgląd. Czyli odpowiadając na Twoje pytanie, tak jest możliwość monitorowania cyklu prania bez uruchamiania funkcji Smart Control. Tylko trzeba pamiętać, żeby było połączenie Wi-fi w pralce. 

NEO__303
Apprentice
Opcje

Dzięki za sprawdzenie. Czyli wychodzi na to ze u mnie jest jakis problem bo ja tego podgladu nie mam. Wymieniam maile z obsługą klienta juz od ponad miesiaca i najpierw nie moglem sie dogadac a jak juz zrozumieli o co mi chodzi to zbyli tylko tym ze aplikacja jest caly czas rozbudowywana i moga wystepowac problemy. Ale jak widac u Ciebie jest wszystko ok a u mnie nie. Co radzisz w takim wypadku?  Moge wyslac historię tych wiadomosci na prawde masakra, ja pytam o co innego a odpowiedz jest na co innego i tak w kolko.

0 Like
Opcje

@NEO__303,

Rzeczywiście Samsung przekazał taką informację, że aplikacja samsung connect jest cały czas rozwijana, przez co mogą wystąpić okresowe problemy z połączeniem. Sprawdź przede wszystkim czy urządzenie prawidłowo łączy się z siecią wifi i czy po uruchomieniu pojawia się ikonka wi-fi. Jeśli po stronie pralki wszystko jest w porządku, przyczyn trzeba szukać w telefonie. Sprawdź na przykład czy telefon korzysta z tej samej sieci co pralka (a nie na przykład z internetu operatora). Ewentualnie można spróbować ponownie zainstalować aplikację. Ostatecznie ja testy przeprowadzałam na trochę innym urządzeniu, więc jest taka ewentualność, że dla Twojego modelu podgląd ten nie jest dostępny. Wtedy uruchom Smart Control i będziesz miał podgląd w takiej formie.

0 Like
NEO__303
Apprentice
Opcje

Ale u mnie ten problem wystepuje caly czas a jak widac nie jest on powszechny bo nie wystepuje u wszystkich. Sprawdzalem juz wszystko kilkakrotnie, usuwalem instalowalem od nowa i nic z tego a wiem ze podglad jest dostepny. Moze wina tkwi w pralce, moze ma problemy z laczeniem się z siecią? Jesli chodzi o telefon to wtedy tez byl polaczony z ta siecią chociaz to i tak nie powinno robic różnicy, ponoc poza domem tez mozna miec kontrole. Czy np takie cos nie podlega gwarancji? Moze dla kogos to blahostka ale kupujac pralke za ponad 3 tys chcialbym zeby wszystko dzialalo tak jak powinno. Mam osobna pralnie na dole i akurat podglad jest przydatny a nie zawsze chce sterowac telefonem wiec bez sensu klikac w smart control jesli nie chce właczac przy pomocy telefonu. 

0 Like
Opcje

NEO_303,

Znalazłam jeszcze następującą informację dotyczącą aplikacji: "Aplikacja wymaga systemu Androif 6.0 lub nowszego i jest zoptymalizwoana pod kątem urządzeń z serii Samsung Galaxy S i Note. Może nie działać prawidłowo

ze smartfonami innych producentów. W przypadku smartfonów Apple aplikacja wymaga systemu iOS w wersji 9 lub nowszej. "

Może tutaj tkwi przyczyna braku podglądu? Sprawdziłeś czy ikona Wi-fi na pralce świeci się cały czas?

 

 

0 Like