Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszanie się internetu S22+

(Temat utworzony: 20-01-2023 09:55 AM)
2784 Wyświetlenia
Waszko80
Pioneer
Opcje
Witam serdecznie. 
Chciałem Was zapytać czy u was występuje podobny problem że co jakiś czas pomimo że internet działa to nic się nie wczytuje tzn. strony internetowe, youtube itp. 
Problem rozwiązuje przejście do trybu samolotowego (off line) i spowrotem wyjście z niego.
Dowe karty sim aktywne, problem slot 1.
Telefon Samsung S22 + TMobile 
Karta sim sprawdzona, nawet wymieniona, nie pomogło. 
Szlag mnie już trafia ze telefon tyle pieniędzy kosztuje i takie problemy. 
Dziękuję. Pozdrawiam. 

56 Odpowiedzi
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Waszko80, na forum nikt jeszcze takiego problemu dla modelu S22+ nie zgłaszał, przynajmniej ja nie pamiętam. Powiedz, czy sprawdzałeś inną kartę SIM (innego operatora) w slocie 1, czy objawy wtedy będą takie same?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Ja miewałem ten sam problem i jest to ewidentnie na przykład u mnie wina operatora bo Występował na różnych telefonach nie tylko na tym dają sobie po prostu z tym spokój i tak korzystam bo na S9 w Plusie miałem to samo ona jest 8 to samo na Motoroli to samo akurat to był Play
0 Like
Przemo204
Pioneer
Opcje
Jest taki problem mam to samo na 2 różnych operatorach 2 karty sim. Ten telefon to porażka, jak każdy note był perełka tak ten dramat. Wiesz się cały czas , czekam na 23 mam nadzieję że będzie działać jak note 9
0 Like
cz0rt
Explorer
Opcje
U mnie też to występuje.
0 Like
Waszko80
Pioneer
Opcje
Czyli generalnie widać że też coś się dzieje w tych że nie jestem tylko sam z tyn problemem. Czy używacie dwóch kart na raz czy jednej?
0 Like
zieloony
Journeyman
Opcje
Miałem takie objawy jak prywatny DNS szwankował - pytanie więc czy macie wpisany jakiś DNS?
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@zieloony Ja ma wpisany adres DNS i u mnie wszystko dobrze działa.

zieloony
Journeyman
Opcje
Mi ostatnio rwie połączenia szczególnie przy przełaczaniu się z wifi na dane komórkowe. (adguard)
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@zieloony Ja korzystam z danych komórkowych i nie zauważyłem problemu. Połączę się z siecią Wi-Fi i dam Ci znać jutro jak wygląda sytuacja.