Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spuchnięta bateria Samsung a53 - serwis nie chce uznać gwarancji

(Temat utworzony: 23-10-2023 12:55 PM)
1620 Wyświetlenia
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Telefon A53 kupiony w PLAY w Grudniu 2022 roku. Mamy Październik 2023 i telefon nie jest zdatny do użytku. Kompletny bubel. Spuchnięta bateria co spowodowało wygięcie wyświetlacza. Dodatkowo nie działa prawidłowo mikrofon i pokazuje błąd kamery. Oddany w salonie Play w Gdyni do naprawy w ramach gwarancji. Dziś 23.10.2023 dostaję informację, że mam zapłacić za naprawę 750 zł bo gwarancja na baterię wynosi 6 m-cy 🙂 i serwis nie uznał gwarancji bo to uszkodzenie mechaniczne. Czyli rozumiem ,ze Samsung świadomy wad swoich baterii i ich puchnięcia odmawia naprawy w ramach gwarancji? Sprawę skieruję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tel do serwisu : 22 726 38 10.

W Play poinformowano mnie ,że gwarancja na cały telefon łącznie z niewymienna baterią wynosi 24 mce. Generalnie jest to jeden wielki skandal.

28 Odpowiedzi
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Wada? Tak można było powiedzieć o IPhone 6, Huawei P8lite, P9lite od samego patrzenia się wyginały. Teraz te telefony to i tak mają korpusy dobrze wytrzymałe A53 ż krzywym korpusem to rzadkość. Są to duże telefony i wygina sie zazwyczaj nosząc go w kieszeni spodni, czy siadając z telefonem.
0 Like
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Telefon użytkowała żona. Jedynie co to nosiła go w torebce albo leżał na stole. Tu trzeba jakiegoś rzeczoznawcę co zna się na materiałach, odksztalceniu pod wpływem temperatury oraz wpływie spuchniętej baterii na całość konstrukcji. Ja jako konsument wymagam od producenta sprawnego telefonu przez 2 lata co najmniej. W tym telefonie przestał działać prawidłowo mikrofon, aparat ekran i bateria. Dodatkowo telefon stracił swój kształt. Dla mnie to jest bubel i nigdy więcej samsunga. Póki co czekam na efekt rękojmi w Play. 

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
A50 jak i A70 miały też taka przypadłość tylko dlatego, że miały dość cienkie ramki korpusu i przez noszenie w spodniach a szczególnie u kobiet które nosiły telefon z tyłu
0 Like
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Moja żona miała wręcz pancerną ochronę tego telefonu. NIE  ma możliwości, że telefon został wygięty podczas użytkowania. Telefon jest wadliwy , problem z puchnącymi bateriami w samsungach znany, a nawet wybuchającymi:-) Tak jak pisałem problem może rozwiązać rzeczoznawca albo Samsung .

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Korpus z baterią w Pana telefonie wygląda tak. Bateria puchnie zawsze w środkowej części a po zdjęciach z serwisu widać skrzywienie korpusu w dolnej części. Osobiście nigdy nie spotkałem sie żeby tak się wygiął korpus od baterii.image_2935_1698391120.jpg
0 Like
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Wszystko rozumiem ale opieram się na faktach i logice. Skoro ani moja Żona ani Ja nie wygięliśmy telefonu oraz nie spełnia on swoich funkcji bo nie działa prawidłowo ,to :

1. Jako Klient mam pełne prawo domagać się od producenta naprawienia szkody.

2. Jako Klient nie mam obowiązku znać się na telefonach. Telefon ma po prostu działać bez zarzutu przez conajmniej 24 mce - 2 lata od daty zakupu.

3. Rozumiem, że Pan się nie spotkał z takim przypadkiem co NIE oznacza ,że takie zdarzenie nie mogło wystąpić.

 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Members_NNV8h5O, niestety nic więcej nie wymyślimy na forum. Najlepiej kontaktować się ze sprzedawcą lub z producentem składając reklamację z tytułu rękojmi lub z tytułu gwarancji. Nie będziemy w stanie w tym miejscu rozstrzygnąć jaki był powód uszkodzenia.


Opcje
Samsung jest najlepszy!!!!!!!
0 Like