Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spuchnięta bateria Samsung a53 - serwis nie chce uznać gwarancji

(Temat utworzony: 27-10-2023 07:18 AM)
329 Wyświetlenia
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Telefon A53 kupiony w PLAY w Grudniu 2022 roku. Mamy Październik 2023 i telefon nie jest zdatny do użytku. Kompletny bubel. Spuchnięta bateria co spowodowało wygięcie wyświetlacza. Dodatkowo nie działa prawidłowo mikrofon i pokazuje błąd kamery. Oddany w salonie Play w Gdyni do naprawy w ramach gwarancji. Dziś 23.10.2023 dostaję informację, że mam zapłacić za naprawę 750 zł bo gwarancja na baterię wynosi 6 m-cy 🙂 i serwis nie uznał gwarancji bo to uszkodzenie mechaniczne. Czyli rozumiem ,ze Samsung świadomy wad swoich baterii i ich puchnięcia odmawia naprawy w ramach gwarancji? Sprawę skieruję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tel do serwisu : 22 726 38 10.

W Play poinformowano mnie ,że gwarancja na cały telefon łącznie z niewymienna baterią wynosi 24 mce. Generalnie jest to jeden wielki skandal.

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Może Pan pokazać zdjęcie tego telefonu?
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

1007173788 (1).jpg1007173788 (2).jpg1007173788 (3).jpg1007173788 (4).jpg1007173788 (5).jpg

0 Like
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

To są zdjęcia dostępne na stronie CCS. 

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
W tym przypadku wymiana baterii nic by Panu nie dała ponieważ przy wklejaniu na 99% pękł by wyswietlacz, a i płyta główna też jest skrzywiona.
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Rozumiem , ale skoro serwis nie mógł dokonać naprawy to gwarancja powinna umożliwiać wymianę na telefon bez wad. A CCS zrobił najgorsze co mógł . Mnie jako Klienta interesowało wywiązanie się Samsunga z 24 miesięcznej gwarancji na sprzęt. Tylko tyle....i aż tyle niestety.

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Niestety ale skrzywienie korpusu nie podlega gwarancji.
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

A jeżeli skrzywienie zostało spowodowane spuchnięta baterią?:-) Faktem jest, że telefon odksztalcił się w niekontrolowany sposób bo spuchła bateria ale odkształcenie jest skutkiem a nie przyczyną. Ponadto bateria jest niewymienialna i jest integralna częścią . Jako użytkownik nie mam wpływu na jej puchnięcie co jest ewidentną wadą ukrytą produktu. Tak więc zamierzam dochodzić swoich praw na wszelkie możliwe sposoby i nie chodzi już o sam telefon i pieniądze ale o zasady.

0 Like
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Dodatkowo proponuję ,żeby Samsung umieszczał na opakowaniach swoich telefonów formułkę : Drogi użytkowniku , w nieokreślonym czasie bateria twojego telefonu może spuchnąć a telefon zmienić ksztalt. Pewne funkcje jak np. mikrofon, aparat i wyświetlacz mogą przestać prawidłowo działać a bateria może przestać się ładować a nawet eksplodowac:-)) Wtedy gwarancja 24 mcy przestaje obowiazywać bo odkształcenie telefonu uznajemy za uszkodzenie mechaniczne, którego gwarancja nie obejmuje :-)))  Wątpie ,że znaleźli by chętnych na swoje telefony:-)  

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Widząc już w życiu różne skrzywienia telefonów, to zadne nie było spowodowane spuchniętą bateria. Gdy baterie zaczyna wysadzać, to albo nam odchodzi wyswietlacz, albo w większości tylna klapka.
Members_NNV8h5O
Explorer
Opcje

Jest to jakaś wada fabryczna na 100 proc. Skoro ja tego telefonu nie wygiąłem . A czy to tworzywo, czy to bateria czy coś innego to jako klienta mnie nie interesuje. Ja chce mieć telefon sprawny i wolny od wad.

0 Like