Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spuchnięta bateria Samsung a53 - serwis nie chce uznać gwarancji

(Temat utworzony: 23-10-2023 12:55 PM)
1501 Wyświetlenia
Members_NNV8h5O
Journeyman
Opcje

Telefon A53 kupiony w PLAY w Grudniu 2022 roku. Mamy Październik 2023 i telefon nie jest zdatny do użytku. Kompletny bubel. Spuchnięta bateria co spowodowało wygięcie wyświetlacza. Dodatkowo nie działa prawidłowo mikrofon i pokazuje błąd kamery. Oddany w salonie Play w Gdyni do naprawy w ramach gwarancji. Dziś 23.10.2023 dostaję informację, że mam zapłacić za naprawę 750 zł bo gwarancja na baterię wynosi 6 m-cy 🙂 i serwis nie uznał gwarancji bo to uszkodzenie mechaniczne. Czyli rozumiem ,ze Samsung świadomy wad swoich baterii i ich puchnięcia odmawia naprawy w ramach gwarancji? Sprawę skieruję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tel do serwisu : 22 726 38 10.

W Play poinformowano mnie ,że gwarancja na cały telefon łącznie z niewymienna baterią wynosi 24 mce. Generalnie jest to jeden wielki skandal.

28 Odpowiedzi
PatrykF
Expert
Opcje

@Members_NNV8h5O Z tego co widzę na stronie w zapisach gwarancyjnych, gwarancja na baterię wynosi 12 miesięcy:

https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/support/warranty/pelne-warunki-gwarancji-dla...

https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/support/warranty/pobierz-polityke-gwarancji-...

Możesz to odesłać sprzedawcy, aby kontaktował się z serwisem w tej sprawie, albo kontaktuj się też ze wsparciem technicznym:

https://www.samsung.com/pl/support/contact/

EDIT:
Po kontakcie z serwisem okazuje się, że faktycznie są 24 miesiące gwarancji na baterię. Taka sama informacja jest na stronie:

https://www.samsung.com/pl/support/warranty/

Tak jak wcześniej - możesz kontaktować się od razu ze wsparciem technicznym.

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Na spuchniętą baterie w której nie mamy możliwości wymienić jej samodzielnie zawsze serwis Samsunga wymieniał ją bez żadnego problemu przez cały okres gwarancji telefonu. Nie wiem dlaczego serwis tak postąpił. Proszę telefon wysłać bezpośrednio do CCS zamawiając na ich stronie kuriera. Zastanawia mnie dlaczego za wymianę Panu baterii liczą 750zl? Proszę się dowiedzieć, czy nie jest to pomyłka w telefonach która też potrafiła sie zdarzyć w serwisie, jak i w salonach.
stanko
Hotshot
Opcje
Co ma 6- miesięczna gwarancja do uszkodzenia wyświetlacza przez baterię. To ukryta wada wewnętrzna i winna być objęta dalej gwarancją ogólną telefonu.
Nie odpuszczaj tematu....
0 Like
stanko
Hotshot
Opcje
Jeŝli nie ma w warunkach gwarancji telefonu zapisu jak postąpić w przypadku ukończenia gwarancji na baterię np. konieczna wymiana w serwisie to tekefonu uszkodzony w wyniku zamontowanej wewnątrz baterii podlega naorawie/wymianie gwarancyjnej.
Mariool
Explorer
Opcje
Nic nie zrobisz, jeśli serwis będzie obstawał przy swoim. Federacja Konsumenta nie ma mocy czegokolwiek wymusić a wszysko jest polubowne załatwiane.
0 Like
Members_NNV8h5O
Journeyman
Opcje

Sprawa w toku. Czekam również na odpowiedź ze strony Samsunga. Na stronie CCS są dostępne zdjęcia mojego telefonu i tam zaznaczyli ,że oś symetrii im się nie zgadza i pokazane jest rozszczelnienie telefonu:-) Ewidentnie widać,że spuchnieta bateria rozszczelniła go i wygięła obudowę, w tym ekran. Nigdy więcej samsunga(celowo pisane z małej) . To jest ewidentna wad fabryczna i do tego mają bardzo kiepski serwis

0 Like
Members_NNV8h5O
Journeyman
Opcje

Nie ma problemu. Zostaje jeszcze rękojmia gdzie mogę domagać się produktu wolnego od wad. Sprawy nie odpuszczę

0 Like
Members_NNV8h5O
Journeyman
Opcje

Szanowny Kliencie, Państwa urządzenie jest obecnie poddawane czynnościom serwisowym. Uprzejmie informujemy, iż dokładamy wszelkich starań, by proces ten skrócić do niezbędnego minimum:-)Cuda jednak się zdarzają i Samsung ma szanse wyjść z twarzą. Swoja drogą mam pralkę Samsunga i działa ok:-) Dam znać jak dostanę z powrotem telefon.

0 Like
Members_NNV8h5O
Journeyman
Opcje

No niestety. Finalnie okazało się, że telefon mimo ewidentnej wady fabrycznej i spuchniętej baterii grożącej wybuchem  NIE został naprawiony w CCS. Jest to według mnie pełna porażka napraw gwarancyjnych  w Polsce oraz Samsunga jako firmy. Nie polecam telefonów Samsung ktokolwiek to przeczyta bo tak zwana gwarancja 24 mce na telefon jest czysto iluzoryczna. 

0 Like