Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A40] - wifi się wyłącza co chwilę

(Temat utworzony: 15-07-2019 06:32 PM)
6728 Wyświetlenia
KarolinaW
First Poster
Opcje

Dzień dobry, mam problem z wifi w moim Galaxy A40. Co około 15-20 minut wifi przestaje działać, przy ikonce wyświetla się wykrzyknik. Zaczyna działać ponownie po wyłączeniu i włączeniu, po czym znowu się rozłącza po chwili.

Nie jest to problem sieci, pozostałe urządzenia łączą się bez zakłóceń. 

Bardzo proszę o rozwiązanie, mam telefon od tygodnia, problem występuje od początku.

Z góry dziękuję!

0 Like
66 Odpowiedzi
KarolinaW
First Poster
Opcje

Niestety nie udało się rozwiązać. Prawdopodobnie to jednak problem routera, bo występuje w jednej sieci.

0 Like
szabka
First Poster
Opcje
Tak, telefon kupiłam w znanym sklepie internetowym. Takim, co to często pojawia się w testach i recenzjach na YT. No nic.....Czy wersja oprogramowania ma wpływ na problem z WiFi.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szabka, tak jak wspomnieli moi przedmówcy posiadasz telefon z włoskim wariantem. Na ten moment w telefonie znajduje się najnowsza wersja oprogramowania. Zerknij do tego wątku, gdzie był poruszany podobny problem dla modelu A50. Być może rozwiązanie, które tam zostało podane pomoże również w Twoim przypadku.


0 Like
KarolinaW
First Poster
Opcje

Ja nie mam włoskiego wariantu, a wifi mi nie działa tylko w jednej sieci, z inną mogę się łączyć bez problemu.

To kwestia ustawień routera? Czy telefonu?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@KarolinaW Jaki masz router marka/model gdzie występuje problem  ?

0 Like
KarolinaW
First Poster
Opcje
Z Netii - NetiaSpot-2
Inne urządzenia nie mają problemu z łącznością.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@KarolinaW  Z tego co pamiętam chyba sama tego nie zrobisz bo trzeba się zalogować do routera i zmienić kanał z auto na ręczyny i ustawić 6 lub 11 i nie będzie rozlączać WIFI.

Masz tu podane jak się zalogować 

https://www.netia.pl/files/pomoc/modemy/netiaspot/instrukcja_obslugi_panelu_konfiguracyjnego.pdf

0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
Mam taki sam problem
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Anonymous User  Napisz coś więcej jaki soft telefonu czy telefon jest od operatora czy zwolnego rynku i jaki masz router marka/model ? Nie długo będzie nowy soft A405FNXXU2ASG1

0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje

Telefon kupiłem w Media Markt nie u operatora.2019-07-21 17.14.42.jpgInternet mam w Netii(ktoś już zwracał uwagę ze ma ten problem z modemem od Netii)

0 Like