Wsparcie

Open search

Galaxy A50 - Wifi się usypia po wyłączeniu ekranu

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam

Wczoraj zakupiłem nowego Galaxy A50. Mam problem z wifi. Jeżeli uzywam telefonu to wifi działa super itd. Ale jak telefon poleży z 10 minut nagle wifi traci połączenie i już się samo nie łączy. Muszę wyłączyć wifi i włączyć. Próbowałem robić hard reset, niestety to nic nie pomogło. Mam najnowszy soft android 9 one ui 1.1

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Observer

Witam. Również miałem problem z wyłączającym się Wifi lub z brakiem możliwości ponownego połączenia się z tą samą siecią jeżeli wyszedłem z jej zasięgu i wróciłem. Na niemieckim forum przeczytałem, że niektórym użytkownikom pomogło wyłączenie opcji naliczania transferu danych dla zaufanych sieci Wifi. Skonfigurowałem to u siebie i od tej pory problemu nie ma. Co należy zrobić:

- Ustawienia > Połączenia > Wifi > kliknąć na wybraną sięć > Zaawansowane > ustawić "Sieć taryfowa" na wartość "Traktuj jako nieopomiarowane".

49 ODPOW. 49
Hotshot

@Kosiara  Wejdź w Ustawienia > Połączenia > Wi fi i wybierz sieć z którą jesteś  połączony. Pojawią się  ustawienia jak na poniższym przykładzie,  zobacz czy masz włączoną opcję  "Automatyczne ponowne łączenie".Screenshot_20190501-004115_Settings.jpg

Big Cheese

@Kosiara, Czy problem ten występuje na jakiejś konkretnej sieci, czy na wszystkich ?

Apprentice

Tak mam to włączone. Zobaczę na innej sieci wifi czy też to występuje.

Apprentice
Niestety to samo wystepuje
Hotshot

@Kosiara  Spróbuj ponownie uruchomić router. 

Apprentice

Dodam tylko jeszcze, że na innej sieci wifi się wyłącza. Ale jak odpalę ekran samo się znowu łączy. Tak czy siak nie działa to poprawnie, bo wifi powinno cały czas śmigać. Przemek już na to wpadłem wcześniej. Nic to nie daje. Pozostałe telefony i urządzenia nie mają tego problemu.

Hotshot

@Kosiara  Czy bateria pracuje  w trybie oszczędzania energii lub trybie adaptacyjnym?

Apprentice

Screenshot_20190501-090223_Device care.jpg

Pracuje w tym trybie jaki był fabrycznie. Baterie adaptacyjną też wyłączałem na noc. Niestety rano było wifi rozłączone. Jestem rozczarowany tym, że nowy telefon ma takie problemy. W domu mam różne urządzenia nawet z nieoficjalnymi softami i nie ma takich problemów...

Hotshot

@Kosiara  W sytuacji gdzie mielibyśmy włączone oszczędzanie energii lub baterię adaptacyjną   wstrzymywanie synchronizacji z wifi i ponowne jej łączenie byłoby normalną rzeczą.  Natomiast jeżeli całkowicie rozłącza to jest coś nie tak. Mówiłeś że resetowałeś już telefon ale spróbuj jeszcze zresetować ustawienia sieciowe poprzez:

Ustawienia > Zarządzanie Ogólne > Resetowanie > Resetowanie Ustawień Sieciowych.

Autorzy z największą liczbą like