Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung Galaxy S7 - nieco dłuższe wybudzanie się telefonu

(Temat utworzony: 02-04-2019 10:11 AM)
810 Wyświetlenia
Eszy
Apprentice
Opcje

Witam, mam problem z moim telefonem Samsung Galaxy S7, który kupiłem wczoraj.

Przez cały dzień konfigurowałem telefon i po pewnym czasie zauważyłem (dokładnie po zmianie wyświetlania godziny na ekranie blokady, ale nie wiem, czy to spowodowało mój problem), że telefon po naciśnięciu przycisku Home potrzebuje nieco więcej czasu na wybudzenie się. Wcześniej po naciśnięciu przycisku Home natychmiast pojawiał się ekran blokady i w zasadzie w tym samym momencie (jeżeli przytrzymywałem klawisz na przycisku, który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych) odblokowywał się telefon.  Teraz ten ekran pojawia się dłużej, tak jakby stopniowo, przechodząc z koloru czarnego w ekran blokady (podobny efekt można zobaczyć w tym filmiku - na początku jest czarne tło i stopniowo film przechodzi w wyświetlany obraz). Na początku tego nie było, cały ekran blokady pojawiał się natychmiast. Ponadto, zauważyłem pogorszenie się poprawności odczytywania linii papilarnych, teraz częściej muszę poprawiać położenie palca, żeby został odczytany.

Na czym może polegać ten problem? Tak jak pisałem, telefon jest nowy, oryginalny z europejskiej dystrybucji. Da się jakoś w opcjach przyśpieszyć to wybudzanie? Nie chcę za bardzo wysyłać teraz tego telefonu do serwisu, skoro dopiero od wczoraj go mam...

Dodam jeszcze, że przywróciłem już telefon do ustawień fabrycznych i nie pomogło.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @Eszy ,

Mam S7 pod ręką i obserwuje dokładnie takie samo zachowanie, jakie opisujesz. Przy zgaszeniu światła w pokoju ekran zapala się powoli, natomiast po nakierowaniu lampki w stronę czujnika światła reakcja na przycisk "power" jest błyskawiczna.

Moim zdaniem trop z zagranicznych forów jest trafny i jest to cecha oprogramowania zastosowana celowo. W oprogramowaniu nigdzie nie znalazłem opcji, aby wyłączyć powolne rozbudzanie ekranu w ciemnym pomieszczeniu.

 

Odnośnie do słabego rozpoznawania skanera linii papilarnych - najprościej będzie, jeśli dodasz ten sam palec kilka razy, skanując go w różnych pozycjach / pod różnym kątem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Eszy  napisał(a):

Dodam jeszcze, że przywróciłem już telefon do ustawień fabrycznych i nie pomogło.


Czy po przywróceniu ustawień fabrycznych przywracałeś kopię zapasową? Kopia zapasowa może zawierać błędy, dlatego po jej przywróceniu problem może występować w dalszym ciągu. Sprawdź działanie telefonu w Trybie bezpiecznym.

 

Sprawdź również odnośniki do filmów YouTube ponieważ teraz włączają się filmy przyrodnicze :smiling-face-with-sunglasses:


0 Like
Eszy
Apprentice
Opcje

Ten film przyrodniczy specjalnie zalinkowałem, jako przykład, jak wygląda pojawianie się ekranu blokady po naciśnięciu przycisku Home - ekran pojawia się stopniowo, tak jak na tym filmiku na samym początku jest czarne tło, które stopniowo znika i pojawia się ta papuga.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych nie przywracałem żadnej kopii zapasowej danych, musiałem się od nowa logowac na konto Google itd. straciłem te wszystkie pliki i zdjęcia, jakie miałem.

Nie da się tego przypadkiem jako zmienić w ustawieniach? Przeszukiwałem ustawienia, ale niczego nie znalazłem.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Eszy, rozumiem. Sprawdź jeszcze działanie telefonu w Trybie bezpiecznym. Odnośnik do instrukcji włączania tego trybu znajdziesz w mojej poprzedniej wiadomości.


0 Like
Eszy
Apprentice
Opcje

Sprawdziłem i nadal ekren blokady uruchamia się w taki sam sposób.

Jeszcze jakieś pomysły, czy muszę wysyłać jednak telefon do serwisu.

 

Jeszcze mam pytanie, czy ewentualną pomoc mogę uzyskać w centrum pomocy Samsung Brand Store?

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Eszy,


Ze  swojej storny proponuje wyczyścić pamięć Cache z poziomu Recovery Mode zgodnie z instrukcja: Soft / Hard Reset oraz Tryb bezpieczny.

 

Jeśli "Wipe cache partition" z poziomu Recovery Mode nie przyniesie pozytywnego efektu, skieruj się do serwisu w celu przegrania oprogramowania.


W niektórych Brand Store znajdują się serwisy, zatem tam uzyskasz pomoc. Wszystkie punkty serwisowe wraz z tymi w Brand Store zlokalizujesz na poniższej stornie internetowej:
https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

0 Like
Eszy
Apprentice
Opcje

Cześć @Radekk

 

Chciałbym powiedzieć, że chyba już wiem, na czym polega probleym.

Zauważyłem, że ten telefon się tak powoli wybudza tylko wtedy, gdy jest ciemno w pokoju. Kiedy jest dobre oświetlenie, to wybudza się w mgnieniu oka. Przeczytałem na zagranicznym forum, że nie jest to błąd oprogramowania, tylko specjalnie jest to zrobione (podobno, żeby w ciemnym pomieszczeniu, przy włączeniu telefonu jego światło nas nagle nie "oślepiło"). Niestety, nie udało mi się znaleźć w opcjach możliwości wyłączenia tego (wyłączenie Automatycznej jasności nie pomogło).

Chyba, że mój problem to jest jednak jakaś wada oprogramowania, mogę się mylić.

Czy w innych telefonach z seri Galaxy od 7 w górę też jest ta opcja z stopniowym pojawianiem się ekranu blokady, gdy jest ciemno? I czy można to jednak wyłączyć?

 

 

0 Like
Rozwiązanie
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @Eszy ,

Mam S7 pod ręką i obserwuje dokładnie takie samo zachowanie, jakie opisujesz. Przy zgaszeniu światła w pokoju ekran zapala się powoli, natomiast po nakierowaniu lampki w stronę czujnika światła reakcja na przycisk "power" jest błyskawiczna.

Moim zdaniem trop z zagranicznych forów jest trafny i jest to cecha oprogramowania zastosowana celowo. W oprogramowaniu nigdzie nie znalazłem opcji, aby wyłączyć powolne rozbudzanie ekranu w ciemnym pomieszczeniu.

 

Odnośnie do słabego rozpoznawania skanera linii papilarnych - najprościej będzie, jeśli dodasz ten sam palec kilka razy, skanując go w różnych pozycjach / pod różnym kątem.