Wsparcie

Open search

Soft / Hard Reset oraz Tryb bezpieczny.

Highlighted
KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć.

Zauważyłeś, że Twój telefon się zawiesił, nie reaguje na dotyk?

W większości przypadków wystarczy wykonać SOFT RESET urządzenia. Wystarczy, że przez 10 sekund przytrzymasz razem przyciski VOL- oraz POWER.

reset3.png

Telefon uruchomi się ponownie i wszystko powinno wrócić do normy.

Jeżeli system operacyjny w Twoim telefonie nie chcę się włączyć lub po prostu chciałbyś gruntownie go odświeżyć, możesz skorzystać z opcji HARD RESET.

Zacznij od wyłączenia telefonu. Następnie włącz go, przytrzymując razem 3 przyciski. W zależności od modelu telefonu będą to odpowiednio POWER, VOL+ oraz HOME / BIXBY.

reset1.pngreset2.png

Po włączeniu telefonu pojawi się Menu Recovery. Po menu możesz się poruszać przyciskami głośności, a wybór zatwierdzisz przyciskiem POWER.

W celu wykonania Hard Resetu wybierz pozycję wipe data / factory reset.

recovery 1.jpg

Potwierdź chęć zresetowania telefonu, wybierając Yes -- delete all user data.

recovery 2.jpg

Uruchom ponownie telefon - reboot system now.

recovery 3.jpg

W wypadku występowania drobnych błędów po aktualizacji oprogramowania w pierwszej kolejności wybierz opcję wipe cache partition.

Chciałem Ci również pokazać jak skorzystać z Trybu bezpiecznego.

Jest to przydatne narzędzie pozwalające na włączenie telefonu jedynie z preinstalowanymi aplikacjami.

Możesz dzięki temu sprawdzić czy utrudnień w działaniu Twojego sprzętu nie powodują aplikacje pobrane z Google Play lub innych źródeł.

Tryb bezpieczny możesz włączyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku VOL- jak tylko przy włączaniu telefonu pojawi się logo Samsung.

Drugim sposobem jest wywołanie menu wyłączenia / restartu telefonu i przytrzymanie palcem opcji Wyłączanie zasilania.

Screenshot_20180413-130850_Samsung Experience Home.jpgScreenshot_20180413-130858_Samsung Experience Home.jpg

W celu wyjścia z trybu bezpiecznego wystarczy ponownie uruchomić telefon w tradycyjny sposób.

Mam nadzieję, że przedstawione informacje będą pomocne. Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like