Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Czy jest możliwe uszkodzenie matrycy aparatu rozbłyskiem lampy?

(Temat utworzony: 4 tygodni(e) temu)
216 Wyświetlenia
Grzeg0n
Explorer
Opcje
Witajcie
Zakupiłem tylną osłonę telefonu tzw. plecki z przesuwną osłoną wyspy aparatów - domyślacie się mam nadzieję o czym mówię 🙂
Zastanawia mnie co stanie się - a póki co wolę nie próbować - jeżeli zrobię niechcący zdjęcie z włączonym flashem i zasuniętą na obiektywy osłonką. Cały rozbłysk zostanie zatrzymany pod osłoną, czy może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia matrycy aparatu?

0 Like

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Nic się nie stanie i nic się nie uszkodzi. Obiektyw będzie zasłonięty więc obraz będzie czarny nawet jeśli włączymy flash.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
PatrykF
Expert
Opcje

@Grzeg0n Lampka flasha nie jest aż tak potężna jak promienie słoneczne. Klapka złapie też większość światła i jedyne co dotrze do matryc to światło z odbicia, a nie bezpośredni flash. Myślę, że możesz spokojnie korzystać bez obawy o uszkodzenie aparatu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 Odpowiedzi
Rozwiązanie
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Nic się nie stanie i nic się nie uszkodzi. Obiektyw będzie zasłonięty więc obraz będzie czarny nawet jeśli włączymy flash.
Grzeg0n
Explorer
Opcje
Rozumiem, że nie miał Pan do czynienia z uszkodzeniami z tego tytułu?
Producent zaleca nie narażać obiektywu aparatu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i stąd moje pytanie, bo jednak klapka obudowy nie przylega idealnie do ramki obiektywów, więc jakiś prześwit jest, a flash również znajduje się pod klapką. Tak, wiem, najlepiej jak się empirycznie przekonam 😀
0 Like
Rozwiązanie
PatrykF
Expert
Opcje

@Grzeg0n Lampka flasha nie jest aż tak potężna jak promienie słoneczne. Klapka złapie też większość światła i jedyne co dotrze do matryc to światło z odbicia, a nie bezpośredni flash. Myślę, że możesz spokojnie korzystać bez obawy o uszkodzenie aparatu.

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Promienie słoneczne mogą prześwietlić i nie można narażać aparatu, ale flash nie zrobi żadnej szkody. Zależy do jakiego materiału przyłożymy aparat i włączymy lampę wyjdzie nam taki efekt.20240520_203939_1000000475_1716230383.jpg20240520_203918_1000000474_1716230361.jpg
Grzeg0n
Explorer
Opcje
Dziękuję.
Przekonaliście mnie.
Pozdrawiam 🙂
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Proszę bardzo. Pozdrawiam.
0 Like