Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z aparatem galaxy s8

(Temat utworzony: 08-11-2017 06:36 PM)
17263 Wyświetlenia
Andrzej1985
Apprentice
Opcje

Cześć, chciałem zapytać czy ktoś z was ma problem z aparatem w Galaxy s8?

Chcąc zrobić zdjęcie, mam rozmazany ekran.

Dopiero po przybliżeniu na odległość 5cm aparat się wyostrza.

Ale po ponownym oddaleniu znów jest rozmazany.

108 Odpowiedzi
Debo75
First Poster
Opcje

Jutro oddaję do serwisu. Znają problem... Samsung niestety dał du... z soczewkami aparatu. A jeszcze bardziej z brakiem serwisu Guard S8 w takiej wiosce jaką jest Łódź! Wstyd i żal

0 Like
kwiatek1001
First Poster
Opcje

Problem identyczny jak opisywany wcześniej. Brak ostrości w aparacie , jedynie stukanie w tył obudowy rozwiązuje problem chwilowo. Telefon oddałem na serwis i czekam juz 8 dzień... 

0 Like
slom33k
First Poster
Opcje

cytat kolegi który oddał swojego galaxy do serisu:

 

Po odbiorze okazuje sie ze zostal wymieoniony modul aparatu i jak na razie wszystko ok. Mam nadzieje, że tak juz pozostanie

0 Like
delaziu
First Poster
Opcje

U mnie było podobnie, ale pomogło włączenie w aparacie trybu profesjonalnego i przełączenie na manualny fokus i z powrotem na auto.

0 Like
Debo75
First Poster
Opcje

delaziu napisali:

U mnie było podobnie, ale pomogło włączenie w aparacie trybu profesjonalnego i przełączenie na manualny fokus i z powrotem na auto.


To dopiero początek... U mnie zacinał się raz na 3 dni później raz na dzień A na końcu co uruchomienie aparatu. Wymienili aparat na nowy w serwisie i wszystko działa jak powinno. Ciekawy jestem tylko jak długo...czy znów 3mce, a  może do czasu wyjścia S9 już nie oddam go do serwisu

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć Debo75

 

 

Po wymianie aparatu wszystko powinno już działać prawidłowo. Kolejna naprawa nie będzie konieczna. Sprawa została zdiagnozowana i rozwiązana w najlepszy możliwy sposób.

 

Teraz pozostaje już tylko cieszyć się dobrą jakością zdjęć i filmów.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Gdy tak czytam, to mam wrażenie, że na rynek musiała pójść seria z wadliwymi aparatami. Mój S8+ jest z pierwszej partii sprzedażowej, tej premierowej i takich bolączek nie mam.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Debo75
First Poster
Opcje

Szewcu72 napisali:
Gdy tak czytam, to mam wrażenie, że na rynek musiała pójść seria z wadliwymi aparatami. Mój S8+ jest z pierwszej partii sprzedażowej, tej premierowej i takich bolączek nie mam.

Mój kupiłem w dniu premiery niestety i jestem raczej zdania że pierwsza seria najbardziej wadliwa. Na szczęście nie mam różowego wyświetlacza i odpowiednio szybką pamięć. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Nie bedę się sprzeczał. Wiem jedno, wszystkie S-ki brałem  przedpremierowo lub w dniu premiery i nigdy nie miałem problemów o których pisali inni i które im pomagałem usunąć.

Ważnym jest, aby pamietać, ze apraty w telefonach to delikatne urzadzenia a sam telefon to niestety nie młotek 😜

Choć posiadanemu wcześnie S5 udało mi się przedłużyć lot nogą... przeżył. A ostatnio 1 listopada przetestowałem mojego S8+. Przeżył upadek, ale gdyby nie case, to wszystkie 4 naroźniki na pleckach byłby porysowane. Po uderzeniu w ziemię, poskakał jak resorak. :)))


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Debo75
First Poster
Opcje

Ja mamialem wszystkie S od 2 do 8 poza 6 która nie była wodoszczelna co ja zdeklasowalo dla mnie i nigdy telefonu nie oddałem do serwisu moje działały zawsze sprawnie do momentu tej S8. Zawsze musi być pierwszy raz hehe. Oddaje telefony zawsze żonie w stanie niemalże idealnym. A i rzecz jasna nie próbował bym nawet takich telefonów traktować jak młotki chodź upadki czasami się zdarzą ale zawsze jest oryginalny case i jest git. Może za mało używasz aparatu bo ja ze dwa razy dziennie na pewno. 

0 Like