Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 zawiesza się na kilka sekund w losowych momentach

(Temat utworzony: 02-04-2019 11:23 PM)
2590 Wyświetlenia
john244
Explorer
Opcje

Dzień dobry

Od około pół roku posiadam Galaxy S8 i już na początku użytkowania zauważyłem lekkie ścinki w losowych momentach ale nie przejąłem się tym. Z racji, że zaczęło mnie to denerwować szukam sposobu jak się tego pozbyć.

Sytuacja wygląda np tak: piszę sms'a a tu nagle wszystko się zawiesza na kilka sekund, nic nie reaguje, ja dotykam dalej palcami po klawiszach i czekam, telefon się odwiesza i momentalnie wykonuje bardzo szybko te moje ruchy które zrobiłem podczas jego zwieszenia się. Inny przykład: chciałem rozwinąc boczne menu ale zamiast jego rozsunięcia telefon zaciął się na przytrzymaniu bocznej belki i po wyjściu z zawieszenia był w trybie przesuwania belki.

Telefon zresetowałem do zera przy okazji aktualizacji do Androida 9.0, pomoc techniczna z Samsung Members nie odpowiada od ponad tygodnia. 😞 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc! :face-with-tears-of-joy:

0 Like
27 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@john244  napisał(a):

Telefon zresetowałem do zera przy okazji aktualizacji do Androida 9.0, pomoc techniczna z Samsung Members nie odpowiada od ponad tygodnia. 😞 


Przywróciłeś ustawienia fabryczne z poziomiu ustawień czy przez tryb recovery ?

 


@john244  napisał(a):

pomoc techniczna z Samsung Members nie odpowiada od ponad tygodnia. 😞 


Daj im jeszcze czas. Czasami trzeba zaczekać dłużej na odpowiedź.

 

Na początek uruchom telefon w trybie bezpiecznym i zaobserwuj czy problem dalej będzie występować.


W83
Explorer
Opcje

Miałem to samo w S8 pojawiło się po aktualizacji do pie. Czasami klikałem ikonkę 5x i nie otwierało aplikacji dopiero po paru sekundach odpalała. Widać było że ja klikam bo pojawiało się tło kliknięcia ale nie ruszała. Zrobiłem hard reset z recovery i nie pomogło. Wgrałem nowy rom odinem i też nie pomogło. Według mnie to wina PIE bo na oreo tego nie miałem.

Czytałem też o tym na reddicie tak że to szerszy problem 

0 Like
john244
Explorer
Opcje

Robiłem z poziomu ustawień ale faktycznie mogę spróbować przez recovery jeśli nie zadziała nic innego. Będę mógł potem wgrać kopię zapasową ze Smart Switch'a czy mija się to z celem i lepiej od nowa samemu wszystko pobierac?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@john244, przywracanie kopii nie jest zalecane ponieważ wraz z kopią mogą zostać przywrócone błędy. Najlepiej skonfigurować telefon od nowa.


0 Like
john244
Explorer
Opcje

@Wojtek83

tylko że u mnie w takiej sytuacji wyglądałoby to chyba inaczej, powiedzmy że po pierwszym kliknięciu tel by się zwiesił i trzymał dotyk na ikonce powodując przytrzymanie lub po kliknięciu by się zwiesił ale w żadnym z przypadków nie będzie widać że aktualnie klikam. Dopiero od odwieszeniu tel wykona moje kliknięcia tylko jakieś 10x szybciej niż ja

0 Like
john244
Explorer
Opcje
dzięki :smiling-face: poczekam jeszcze na odpowiedź z Samsung Members i sprawdzę tryb bezpieczny
john244
Explorer
Opcje

@kamil40013  napisał(a):

Na początek uruchom telefon w trybie bezpiecznym i zaobserwuj czy problem dalej będzie występować.


Spróbowałem, w trybie bezpiecznym nie zuważyłem podczas używania żadnych scinek. To w takim razie może być wina jakiejś aplikacji? Obsługa z Samsung Members po raz drugi nie dała rady zanalizować błędu na podstawie przesłanych logów...

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@john244, tak, to może być wina aplikacji. Spróbuj wykonać przywracanie ustawień fabrycznych, ale po tym zabiegu nie przywracaj kopii zapasowej. Zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Daj znać czy to pomogło.


0 Like
john244
Explorer
Opcje

@mirudo24 

wcześniej już robiłem przywracanie ustawien fabrycznych z poziomu ustawień a potem zrobiłem aktualizacje do 9.0 od razu. Aplikacje instalowałem potem jedynie z google play, nie przywracałem żadnej kopii i nie pomogło to wtedy.

0 Like