Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

S21 nie obsługuje kart eSIM[Android 11]

(Temat utworzony: 01-03-2021 06:42 PM)
10446 Wyświetlenia
random_user
Journeyman
Opcje

Witam,

S21 z androidem 11 nie jest w stanie poprawnie zainstalować karty eSIM. Z tego co się dowiedziałem to firma Samsung potwierdziła występowanie problemu, ale nie zadeklarowała terminu naprawy.

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest obecny status i kiedy możemy się spodziewać aktualizacji która naprawi ten problem?

65 Odpowiedzi
Rozwiązanie
random_user
Journeyman
Opcje

Udało mi się zainstalować eSIM jako kartę dodatkową.

1. Zainstalowałem aplikację Orange Flex na drugim urządzeniu(w moim przypadku był to tablet).
2. Aktywowałem dodatkową kartę.
3. W ostatnim kroku aplikacja wyświetla kod QR.
4. Zeskanowałem wspomniany kod QR telefonem i karta eSIM dodała się bez problemów.

Jako tymczasowe rozwiązanie powinno wystarczyć.SmartSelect_20210301-184053_Call settings.jpg

KZQ
Helping Hand
Opcje
No właśnie Samsung nic takiego nie potwierdził. xD
0 Like
KZQ
Helping Hand
Opcje
To tylko potwierdza, że to wina Orange...
0 Like
KZQ
Helping Hand
Opcje
No i rzeczywiście działa! Dzięki wielkie!
random_user
Journeyman
Opcje

Samsung nadal może mieć problem z instalacją eSIM z poziomu aplikacji co nie zmienia faktu że Orange trochę ściemnia. Najpierw info że Samsung potwierdził istnienie błędu, potem pisali że nie udostępniają kodu QR a tymczasem dla dodatkowej karty aplikacja sama wyświetla QR...

KZQ
Helping Hand
Opcje
Dokładnie. Dzwoniłem i pisałem do Samsunga, oni o tym problemie nic nie wiedzą... Także..
0 Like
safcio
Explorer
Opcje

Używam S21+ 5G w Orange Flex. W moim przypadku aktywacja karty eSIM w telefonie trwała prawie 1 h, ale w końcu się zainstalowała (zdążyłem już nawet odebrać w salonie fizyczną kartę SIM do ponownej aktywacji :winking-face: ).

0 Like
Zbyszekk
Voyager
Opcje

W moim przypadku brak jakichkolwiek problemów z eSIM w Orange, korzystam na S21, S21 Ultra i Galaxy Watch 3. Również dezaktywacja i aktywacja eSIM działa bez żadnych problemów, instalacja błyskawiczna. Nie korzystam z Orange Flex, tylko dodatkowy eSIM do karty fizycznej w abo.

0 Like
Mrygor
Explorer
Opcje
Od dzisiaj jestem użytkownikiem Orange Flex. Niestety nie byłem w stanie zainstalować karty eSIM w telefonie. Dodatkowa karta za pośrednictwem kodu QR została zainstalowana. Czy zna ktoś sposób jak zainstalować główną kartę? Słyszałem że problem jest po stronie Androida i Samsunga. Szukałem odpowiedzi ale nigdzie jej nie znalazłem.
0 Like
safcio
Explorer
Opcje

Karta eSIM finalnie zainstaluje się, ale cały proces może trwać nawet 3 godziny. Miałem tak samo i do tej pory korzystać z e SIM. 

0 Like