Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak internetu za granicą

(Temat utworzony: 09-08-2021 12:48 PM)
6623 Wyświetlenia
tomek19941515
Pathfinder
Opcje

Wczoraj przebywałem w Czechach i mój problem polega na tym że po wjeździe za granicę pojawia się ikonka "E" przy internecie zamiast "LTE" albo "h+", osoba z którą byłem ma Huawei p30 pro i tego problemu nie miała, u tej osoby ciągle było "Lte" ,mam w plusie i druga osoba też ma plusa, tylko u mnie taki problem, roaming mam włączony i wszystko jest dobrze ,byłem nawet w plusie w Polsce ale oni nic nie wiedzą i twierdzą że Huawei ogólnie ma mocniejsze anteny , co radzicie robić ? A może nic nie robić?

0 Like
11 Odpowiedzi
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Cześć @tomek19941515 

Spróbuj zresetować ustawienia sieciowe. Aby to zrobić przejdź do: Ustawienia -> Zarządzanie ogólne -> Resetowanie -> Resetowanie ustawień sieciowych.

Alex9152
Troubleshooter
Opcje
Ale ten internet w ogóle Ci nie działał później czy tylko na granicy miałes ikonke E? Sprawdź w aplikacji Plusa czy masz tą opcję włączoną Screenshot_20210809-200648_Plus online.jpg
Jakub96PL
First Poster
Opcje
Witam mam problem ze jak jestem za granicą to mój telefon traci jak by zasieg gubi internet. Jedynie co mu pomaga to tryb samolot włącz i wyłacz.  Dopiero znów łapie zasieg ale jak go zablokuje problem się pojawią dokładnie taki sam. Jak by uruchamiał się tryb samolotowy. Dodadam że mam ustawiony telefon tak jak zaleca to samsung. Nie wiem czy to mam go oddać na serwis czy co z tym robić.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Spróbuj na początek zresetować ustawienia sieciowe. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Resetowanie > Resetowanie ustawień sieciowych. Jeżeli to nie pomoże to wykonaj wipe cache partition. Zabieg ten nie usuwa żadnych danych z telefonu.

Instrukcja - wipe cache partition
https://eu.community.samsung.com/t5/telefony-i-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-...


_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@Jakub96PL Witam. Proszę jeszcze spróbować ustawić sieć na tylko 3G
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@cz0rt, jakie zabiegi wykonywałeś w celu usunięcia problemu?


Buncolek
First Poster
Opcje
Witajcie, problem mam taki ze jak przekroczę granicę polski czy to na Niemcy bądź Litwę to smartphone przerzuca na sieć z danego kraju ale ze strasznie slabym internetem, nad ikonami od transmisji danych pojawia sie literka E. Problem rozwiązuje reczne przelaczanie sieci, ma ktos jakis pomysl?
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Proszę sprawdzić czy w ustawieniach sieci komórkowych roaming danych jest ustawiony na krajowy, czy wszystkie sieci? Proszę tez pamiętać, że nie wszyscy operatorzy mają roaming w LTE Screenshot_20231115-164043_Call settings.jpg
0 Like
Buncolek
First Poster
Opcje
Mam ustawiony na wszystkie sieci, strsznie sie robi to problematyczne w xiaomi tego nie bylo... juz nie oczekuję 5g ale chociaz takiej jakosci zeby działała bezproblemowo google mapa. Po wybrani sieci ręcznie wszystko jest ok.
0 Like