Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Mobil fizetés kisokos

(Témakör létrehozásának dátuma: 16-05-2020 01:16 AM)
27174 Megtekintések
JozsefZs
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

Többször is láttam már a kérdést, hogy hogyan lehet a telefonunkkal fizetni érintéssel. Ha ez még kérdés számodra is jó helyen jársz, itt megtudhatsz mindent.

 

Első és legfontosabb, hogy legyen egy NFC képes készüléked. Amennyiben 2016 után vásároltad jelenlegi készülékedet 99%-ig biztos, hogy rendelkezik NFC chippel, de az ez előtti években is voltak már bőven ezzel szerelt mobilok.

 

Második lépés, hogy legyen egy bankkártyád.

 

Ezek után meg kell nézned a bankod milyen lehetőséget kínál mobilfizetésre, de egyszerűsítve a helyzetet összeszedtem nektek a nagyobb bankok alkalmazásait és megoldásait. Haladjunk szépen ABC sorrendben.

 

Budapest Bank: Budapest Bank Mobil App

Erste Bank: Erste MobilePay

Gránit Bank: GRÁNIT eBank

K&H Bank: K&H mobilbank

MKB Bank: MKB Pay

OTP Bank: Simple by OTP

 

Amennyiben a te bankod nem szerepel itt van 1 rossz és 1 jó hírem. A rossz, hogy a bankod nem rendelkezik saját megoldással a mobilfizetésre. A jó hír viszont, hogy így is megoldható a mobillal való fizetés.

 

Hogyan?

 

A Simple by OTP alkalmazásban létrehozhatsz egy virtuális kártyát, amire fel tudsz tölteni egyenleget és ezzel tudsz fizetni. A feltöltés nagyjából olyan, mint egy online vásárlás. Körülményesebb, hiszen nem csak a bankszámládon lévő egyenleget, hanem a Simple kártyádon lévő egyenleget is figyelni kell, előnye, hogy nem tudsz elkölteni minden pénzt a számládról csak annyit amennyit feltöltöttél.

 

Ha megvan az alkalmazás akkor be kell állítanod az NFC-t és az alapértelmezett fizetési módot. Ez a Beállítások --> Kapcsolatok --> NFC és Fizetés menüpont alatt éred el. Arra is van lehetőséged, ha több helyen bankolsz, hogy az aktuálisan képernyőn lévő alkalmazással fizess. Például, ha van egy céges és egy magán kártyád is. Fontos, hogy ha nem vagy egy alkalmazásban sem csak érintesz, akkor az alapértelmezett alkalmazást fogja a rendszer használni.

 

Sajnos a külföldön nagyon népszerű Google Pay és Samsung Pay hazánkban továbbra sem érhető el (igaz bütyköléssel megoldható a működésük, de ezt semmiképpen sem javaslom).

 

Okosórákon hasonló a helyzet, sajnos a Samsung órákra itthon továbbra sem érhető el a Samsung Pay, ezért még várni kell az órával való fizetésre.

 

REMEK LEHETŐSÉGHa még nincs Curve kártyád és ezen a linken keresztül regisztrálsz vagy megadod a „EY5YBX6E” kódot akkor az első Curve kártyás fizetésed után 5 font (~2000Ft) jóváírást kapsz, amit szabadon elkölthetsz akár a mobiloddal is. A kártya teljesen ingyenes :smiling-face:

 

Köszönöm, hogy végigolvastad :smiling-face:

 

Amennyiben tetszett vagy hasznosnak ítéled dobj egy Like-ot, valamint írd le kommentben ha már használsz hasonló alkalmazást vagy ismersz más megoldásokat is :smiling-face:

44 Válaszok
AndrasK
Samsung Expert
Beállítások

Szia Józsi!

 

Köszi a tippet. Ki is próbáltam a Simple by Otp alkalmazás és szuperül működött. Már nem is viszek magammal pénztárcát. Elég csak a telefonomat vinnem, ha vásárolni szeretnék elmenni. Viszont, ha lemerül a telefon, akkor nem túl szerencsés ez a módszer.

Mit gondolsz mennyire biztonságos ez a fizetési mód? Te rendszeresen használod ezt a  módszert?

MIért nem fejlesztik ki okosórákra is a Simple alkalmazást?

 

Köszi a válaszod előre is!:smiling-face:

 

Üdv. AndrasK

OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

Én is napi szinten használom telefonom kártyás fizetésre, sokkal egyszerűbb, mint keresgetni a kártyát 😎

 

Viszont megemlíteném, hogy minél vastagabb egy tok, annál kisebb az NFC hatóköre, így ha szeretnétek ezt a funkciót használni, a nagyon vastag, nagy tokokat érdemes kerülni!

 

Viszont a gyári Samsung tokok mindegyike támogatja a funkciót 😉

EvelinCz
Hotshot
Beállítások
Szia Józsi!

A napokban kezdtem el használni a Simple alkalmazást, mivel az én bankom nem rendelkezk saját appal. Nagyon egyszerű és kényelmes használni, illetve az app segítségével könyebben nyomon tudom követni a kiadásaimat :smiling-face:

A Samsung Pay-t pedig már nagyon várjuk itthonra, de biztos vagyok benne nem kell már nagyon sokáig várni
drpazman
First Poster
Beállítások
Sziasztok! Régebben túrtam a netet, nem találtam választ. Ha nem otp-s vagyok, és töltök a simple egyenlegemre, annak van valamilyen költsége, vagy ingyenes a funkció? Előre is köszönöm!
MarciK
Samsung Expert
Beállítások

Szia!

 

Köszi az összefoglalót, hasznos!

Ám én a Samsung Pay-re várok nagyon, az lenne az igazi! Bütykölni meg a fizetési körüli appokat...hát, nem éppen mondanám bölcs döntésnek! :face-with-tears-of-joy: Így marad a várakozás!

 

Üdv:

Marci

DMarci
Explorer
Beállítások
Biztonságos, hiszen lezárt telefonnál nem működik az NFC. Órákra azért nem csinálják szerintem, mert ott csak a saját megoldásukat engedik a gyártók.
LacaK
First Poster
Beállítások
Sziasztok. Pontos a leírás
AnitaI
Samsung Expert
Beállítások

Szia Józsi!

 

Tök jó, hogy így leírtad nekünk ezt a mobil fizetéses kisokost!

 

így mindenki megtalálja a magának megfelelő bankot és a hozzá tartozó alkalmazást!

 

Hasznos és izgalmas volt a cikked!

Köszi!

 

Üdv.:

AnitaI.

Ropika
Pathfinder
Beállítások
Ropika14budapest1000000
0 tetszik