Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usypianie aplikacji s9+

(Temat utworzony: 16-03-2019 09:21 PM)
8319 Wyświetlenia
AjaxFox
Journeyman
Opcje

Witam. Jak usypiac wszystkie aplikacje w tle w s9 plus. W s7 klikalo sie baterie i "uspij wszystkie aplikacje".

0 Like
15 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AjaxFox, opcje usypiania aplikacji zostały nieco rozbudowane w systemie Android Pie. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Pielęgnacja urządzenia > Bateria > Menu (trzy kropki) > Ustawienia. W tym miejscu możesz sprawdzić, które aplikacje będą usypiane i po jakim czasie. Standardowy czas po jakim zotaną uśpione aplikacje to 3 dni. Możesz ten czas skrócić do jedengo dnia.


Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@AjaxFox w wersji 9 androida nie da się wszystkich jednocześnie. Albo Wybierzesz automatyczne  wprowadzanie nieużywanych aplikacji w stan uśpienia albo zrobisz to ręcznie.

AUTO - Pielęgnacja urządzenia > Bateria > 3 kropki > Ustawienia > Wprowadź nieużywane aplikacje w tryb uśpienia (zatwierdzamy)

RĘCZNIE - Pielęgnacja urządzenia > Bateria > 3 kropki > Ustawienia > Uśpione aplikacje > Dodaj (tu sam wybierasz z listy)


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
AjaxFox
Journeyman
Opcje

Czy jak uśpię ręcznie np. Discord to będę dostawać powiadomienia o wiadomościach od znajomych? 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AjaxFox, wykonałem test na dwóch aplikacjach. Wprowadził w stan uśpienia WhatsApp oraz Skype i w dalszym ciągu otrzymywałem powiadomienia o nowych wiadomościach.


AjaxFox
Journeyman
Opcje

Dziękuję za rozwiązanie.

Szkoda że android / samsung nie mają managera z prawdziwego zdarzenia że wszystkimi uprawnieniami i możliwością edycji plików systemowych. Telefony działały by wtedy znacznie dłużej i sprawniej co by się wiązało z lepszą sprzedażą.

kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AjaxFox  napisał(a):

Czy jak uśpię ręcznie np. Discord to będę dostawać powiadomienia o wiadomościach od znajomych? 


W opisie tej funkcji jest napisane "Wybierz aplikacje, które nigdy nie będą mogły działać w tle. Te aplikacje mogą nie odbierać aktualizacji ani nie wysyłać powiadomień."

 

Jedno wyklucza się z drugim. Aplikacje nigdy nie będą działać w tle, ale mogą wysyłać powiadomienia.

 

U siebie mam Discorda na liście uśpionych aplikacji, a i tak jak ktoś mnie oznaczy lub wyśle prywatną wiadomość, to otrzymuje powiadomienie.

 

Osobiście do listy uśpionych aplikacji dodaje tylko te aplikacje od których nie wymagam działania w tle i wysyłania powiadomień. Zawsze ma, to jakiś pozytywny wpływ na baterię.


AjaxFox
Journeyman
Opcje
Więc działania funkcji uspij lub wyłącz jest czysto teoretyczne. Aplikacje dalej są uruchomione i czerpią pamięć, niszczą dzięki temu baterie. Czy samsung coś z tym zrobi. Wydaje mi się że nawet początkująca informatyczna firma jest w stanie zrobić manager który blokował by działania aplikacji, a taki kolos informatyczny i elektroniczny jak samsung mógł by to zrobić w 1 sekundę zaprzęgając do pracy 1% swoich pracowników.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AjaxFox, pamiętaj, że producentem systemu jest Google i to on w głównej mierze odpowiada za mechanizmy odpowiadające za działanie systemu. W nowej wersji Android Pie zostały wprowadzone nowe rozwiązania, których celem jest oszczędzanie baterii. Nowością jest funkcja baterii adaptacyjnej, która uczy się zachowania użytkownika i na tej podstawie optymalizuje pracę baterii. Być może funkcja usypiania aplikacji jest częścią tego zaawansowanego mechanizmu i dlatego działa inaczej niż w poprzednich wersjach systemu.

 

Czy zauważyłeś znaczący spadek baterii w swoim telefonie? Jeżeli tak to może to być jakiś nieoczekiwany błąd, który powoduje nadmierny spadek energii.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AjaxFox, Może @mirudo24 ma rację i ta funkcja wcale nie działa tak jak myślimy. Pamiętam jeden przypadek w którym ta funkcja miała wpływ, ale to było jeszcze na S7 Edge z Nougatem. Jeżeli Spotify znajdowało się na liście aplikacji uśpionych i podczas odtwarzania zamknęło się tą aplikację z menu ostatnich aplikacji, to muzyka przestała być odtwarzana, a sama aplikacja była zamykana całkowicie.

 

Druga sytuacja, to aplikacja Zdjęcia od Google. Gdy znajdowała się na liście uśpionych aplikacji, to nie synchronizowała mi zdjęć automatycznie w tle. Dopiero po jej uruchomieniu zdjęcia się synchronizowały.

 

Także to nie jest do końca tak, że ta funkcja nic nie robi.