Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung S10e zielone powiadomienie naładowanej baterii

(Temat utworzony: 04-11-2019 07:32 PM)
448 Wyświetlenia
piopo33
Apprentice
Opcje

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania do poziomu porawki zabezpieczeń 1 września 2019 roku przestało mi sie wyświtlać zielone powiadomienie na ciemnym ekranie Alwys On Display po naładowaniu baterii do poziomu 100%.

Próbowałem kilkurotnie wyłączyć i ponownie włączyć telefon oraz wykonałem tzw miękki reset lecz nie przyniosło to efektu. Szukałem również w ustawieniach powiadomień itd i nic nie znalazłem. Czy jest możliwe aby podczas aktualizacji zresetowało się ustawienie tego powaidomienia?. Co może być powodem zaprzestania wyświetlenia tego powiadomienia po pełnym naładowaniu baterii? I jak je można przywrócić, wie ktoś?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@piopo33, taki problem został już zgłoszony na forum przez co najmniej dwóch użytkowników. W jednym przypadku pomogła instalacja wersji beta więc podejrzewam, że to kwestia oprogramowania i przyszłe aktualizacje poprawią ten problem. W związku z tym, że posiadasz telefon od operatora to posiadasz nieco starszą wersję oprogramowania. Na Twoim miejscu poczekałbym na aktualizację.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@piopo33  Domyślam, że telefon masz od jakiegoś operatora ? A nie z wolnego rynku ?

piopo33
Apprentice
Opcje

Tak z T-Mobile, ale przed ta ostatnią poprawką zielone powiadomienie się pokazywało na zablokowanym ekranie. Nie wiem co mogło to spowodować. Nadmienię, że aktualizację przeprowadzałem na podłączonym telefonie do ładowarki.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@piopo33  Chyba jest tu opisane Pin 

Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@piopo33, taki problem został już zgłoszony na forum przez co najmniej dwóch użytkowników. W jednym przypadku pomogła instalacja wersji beta więc podejrzewam, że to kwestia oprogramowania i przyszłe aktualizacje poprawią ten problem. W związku z tym, że posiadasz telefon od operatora to posiadasz nieco starszą wersję oprogramowania. Na Twoim miejscu poczekałbym na aktualizację.


piopo33
Apprentice
Opcje
Dziękuje za odpowiedź, w takim razie uzbroję się w cierpliwość. W wersję beta wole nie wchodzić bo nie jestem aż tak bardzo zaawansowanym użytkownikiem aby sobie robić takie cuda w telefonie :). A już tym bardziej jak zapoznałem się z wątkiem dotyczącym błędu blokady z PIN, pozostanę przy wersji 9.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@piopo33, w oczekiwaniu na nową wersję oprogramowania możesz spróbować wyczyścić pamięć podręczną. Ten zabieg nie usuwa żadnych danych z telefonu więc warto spróbować. Jeżeli nic się nie zmieni to pozostaje poczekać na kolejną aktualizację oprogramowania.