Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy S6 problem z poprawnym działaniem dotyku.

(Temat utworzony: 19-01-2017 01:42 PM)
21186 Wyświetlenia
Przemek217
Apprentice
Opcje

Witam, mam duży problem z moim nowym galaxy S6 SM-G920F  32GB, telefom ma dosłownie dwa miesiące (abonament T-mobile), problem jest z dotykiem a raczej z poprawnym jego działeniem aby zsunąć górny pasek wyświetlacza musze kilkukrotnie suwać palcem, są też problemy z pisaniem tekstu i przy używaniu różnych aplikacji. Telefon ma najnowsze aktualizacje, był przywracany do ustawień fabrycznych, co może być przyczyną? Poprzednio miałem Galaxy S5 z którym nigdy nie maiłem problemu przez dwa lata.

 

Pozdrawiam Przemek

0 Like
9 Odpowiedzi
KonradN
Voyager
Opcje
Czołem @Przemek217, dzięki za zainteresowanie naszą społecznością :smiling-face: jeżeli ustawienia fabryczne nie przyniosły efektu, konieczne jest przekazanie fona do serwisu. Ich listę znajdziesz tutaj: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/ . Dodatkowo możesz skontaktować się z naszą infolinią w celu zamówienia kuriera, który odbierze od Ciebie telefon i zawiezie do serwisu, a po naprawie z powrotem do Ciebie :face-with-tears-of-joy:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
WolF
Voyager
Opcje

Siema,

A nie masz czasem przyklejonego szkła albo folii ochronnej na ekranie? Czasem kiepsiej jakości faolia/szkło mogą zmieniać właściwosci dotykowe urządzenia;/

Przemek217
Apprentice
Opcje

Szkło było ale pierwsze poszło do zdjęcia. Wczoraj przygotowywałem telefon do wysyłki (miał przyjechać po niego kurier), usówałem swoje dane i telefon zaczął pracować poprawnie po dwuch godzinach dalej było git, więc w końcu nie wysłałem:/ niestety po kilku godzinach powtórka z rozrywki niby reaguje lepiej ale nadal jest problem z sunięciem paska górnego i czułością dotyku:/ zwłaszcza jak jest chłodniejszy a niestety mamy spory mróz na zewnątrz:/. Chyba nie obejdzie się bez serwisu?

0 Like
grodziak93
Pathfinder
Opcje
cześć Przemek, moim zdaniem coś ewidentnie jest nie tak, co do działania urządzeń na zewnątrz podczas zimy to bywa z tym różnie, ale tak czy inaczej w Twoim przypadku pozostaje tylko diagnoza w serwisie (o ile już nie skorzystałeś z tej opcji) ...daj znać czy udało się rozwiązac problem :smiling-face:

♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
agula1978
First Poster
Opcje

Witam, telefon posiadam od dwóch tygodni i do tej pory działał super. Obecnie pojawił się problem z działaniem dotyku, nie można przewijać ekranu i jest straszny problem w pisaniu wiadomości, klawiatura prawie wogóle nie reaguje.

MateuszN
Pioneer
Opcje

Cześć @agula1978!

 

Przeniosłem Twój post do tematu, który dotyczy podobnego problemu. Jeżeli zalecenia z powyższych wypowiedzi nie przyniosą rezultatu (przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia, sprawdzenie czy szkło/folia ochronna nie ma wpływu na jakość działania dotyku), konieczna będzie wizyta w jednym z autoryzowanych punktów serwisowych, których listę znajdziesz tutaj


Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
Rozwiązanie
Przemek217
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich zainteresowanych temetem i jego rozwiązaniem:). Mój telefom wysłałem na gwarancję we wtorek w tamtym tygodniu wrócił do mnie w piątek (bardzo szybki serwis:)), w raporcie mam zaznaczoną wymiane  ,,PŁYTKI ZŁĄCZ (USB), (MODUŁU) WYŚWIETLACZA, GŁOŚNIKA, FOLII MONTAŻOWYCH ORAZ POKRYWY BATERII. PRZYWRÓCENIE USTAWIEŃ FABRYCZNYCH", wszystko śmiga aż miło:), tak więc nie ma co kombinować tylko w takim wypadku wysłać do serwisu i cieszyć się szybką naprawą:).

 

Pozdrawiam Przemek

Paulafantazja
First Poster
Opcje

Witam, 
telefon samsung galaxy s 6 edge plus posiadam od października 2015.. Do tej pory wszystko było ok.jestem mega zadowolona.. zadnej zawiechy - nigdy!
Gwarancja się skończyła..
Jednak dziś córka upuściła telefon i mimo że nie widać uszkodzeń mechanicznych .. dotyk nie działa, a dolne przyciski są ok. Zauważyłam, że przy potrząsaniu telefonem coś się odbija w środku - minimalnie, ale można to wyczuc - na wysokości pulsometru, czy aparatu..
Czy po takim opisie można stwierdzić, że wymiana wyświetlacza będzie konieczna? Czy może to kwestia odczepionego od płyty głownej paska? gdzie się z tym problemem najlepiej udać?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Proponuję ekspertyzę w serwisie. Przy tego typu uszkodzeniach, czasmi trudno jest cokolwiek wywnioskować na podstawie samego opisu.
A co do słyszalnej "grzechotki", to trzeba mieć na uwadze, że we wszystkich aparatach wyposażonych w optyczną stabilizację obrazu, w okolicach aparatu, przy potrząsaniu telefonem, słyszalny jes odgłos poruszających się soczewek.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.