Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV Samsung UE55MU7042 + Soundbar Sony HT-CT390 - TV sam się włącza - HDMI ARC

(Temat utworzony: 03-04-2018 10:36 AM)
8764 Wyświetlenia
rafal92909
Student
Opcje

Cześć wszystkim,

 

mam problem z konfiguracją telewizora Samsung UE55MU7042 z Soundbarem Sony HT-CT390. Sprzęty połączone są kablem HDMI przez porty HDMI (ARC). Połączenie wydaje się działać poprawnie, ponieważ soundbar włącza się przy włączeniu TV, pilotem od TV mogę sterować głośnością soundbara, a po wyłączeniu TV wyłącza się również soundbar.

 

Co jakiś czas, gdy TV jest nieużywany sam się włącza. Często jak wracam z pracy to widzę, że TV jest włączony, albo rano po wstaniu z łózka okazuje się, że TV jest włączony. Gdy odłącze soundbar od kabla HDMI problem już nie występuje. Gdy podłączę soundbar do tv w inny sposób (kable optyczny lub bluetooth) problem samoistnie włączającego się TV znika, ale nie da się sterować głośnością i włączaniem soundbara z pilota od TV.

 

Czy spotakł się ktoś z takim problemem?

Czy wiecie jak powinienem podłączyć soundbar do tv, żeby dało się go obsługiwać (włączać, wyłączać, pogłaśniać i ściszać) pilotem od tv, a jednocześnie nie powodował problemu samoistnie włączającego się TV?

 

 

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje

Od wczoraj telewizor uruchomił się samoczynnie dwa razy.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ArturK  Czyli mam nadzieje że nie był podłaczony  Soundbar do TV ? Jeśli tak to pozostaje Ci kontakt z infolinią Samsung tel 22 607 93 33.

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje
TV nie był podłączony do Soundbar'a
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ArturK  Może być jeszcze problem po stronie pilota od TV który go uruchamia.

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @ArturK , rozumiem, że wykonałeś test po odłączeniu saunbara, natomiast sprawdź jeszcze działanie telewizora po odpięciu wszystkich urządzeń (również podświetlającego paska ledowego). Dodatkowo tak jak wspomniał @vdsl2 warto jeszcze sprawdzić kwestię pilota. Jeżeli masz skonfigurowany pilot uniwersalny, to w ramach testów wyłącz go. Jeśli telewizor dalej będzie się samoczynnie włączał, zadzwoń na infolinię Samung 801-172-678 w celu przeprowadzenia diagnostyki oprogramowania.

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje

dziękuje za dodatkowa informację, obecnie pasek ledowy również jest odłączony od telewizora, podłączony jest tylko dekoder telewizyjny.  Telewizor ponownie się uruchomił po upływie kilku min. od wyłączenia. Pilot standardowy z zestawu z TV.  Dla dalszych testów mogę odpiąć jeszczedekoder i usunąć piloty z pomieszczenia .

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

@ArturK do testu odłącz również dekoder tak, aby telewizor był podłączony jedynie do zasilania. 

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje

Witam ponownie, po odłączeniu dekodera i usunięciu pilota z pomieszczenia telewizor był spokojny, dziś po wyłaczeniu i usunięciu pilota znów sie włączył był podłączony w tym czasie do dekodera. Potestuję jeszczdalej. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@ArturK z tego co zdążyłeś tu napisać, wszystko wskazuje na fakt, że winowajcą jest dekoder. Zastanawiam się, czy przypadkiem w czasie bezczynności nie wyszukuje aktualizacji, nie pobiera czegoś na dysk jeżeli takowy ma. Błąd w oprogramowaniu dekodera może powodować, że w czasie tych działań wysyła niepotrzebnie na wyjście HDMI sygnał, który uruchamia tv. I stąd ten cyrk. :winking-face:

Porozmawiaj z dostawcą sygnału tv o problemie. A do czasu jego rozwiazanie wyłącz w urządzenieu finkcję Anynet+/CEC.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
ArturK
First Poster
Opcje
Dzięki za radę, dekoder od telewizji kablowej niestety (lub stety) nie ma opcji Antynet+, wyłączenie jej w TV powoduje odłączenie soundbar'u. Dekoder dysku nie ma. Jeśli to jego wina to będę się musiał jeszcze trochę z nim pomęczyć później chcę go wymienić na kartę bezpośrednio podłączaną do TV. Jeśli problem będzie się powtarzał to zapewne się odezwę ponownie lub będę dzwonił do Warszawy :smiling-face:
0 Like