Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV Samsung UE55MU7042 + Soundbar Sony HT-CT390 - TV sam się włącza - HDMI ARC

(Temat utworzony: 03-04-2018 10:36 AM)
8837 Wyświetlenia
rafal92909
Student
Opcje

Cześć wszystkim,

 

mam problem z konfiguracją telewizora Samsung UE55MU7042 z Soundbarem Sony HT-CT390. Sprzęty połączone są kablem HDMI przez porty HDMI (ARC). Połączenie wydaje się działać poprawnie, ponieważ soundbar włącza się przy włączeniu TV, pilotem od TV mogę sterować głośnością soundbara, a po wyłączeniu TV wyłącza się również soundbar.

 

Co jakiś czas, gdy TV jest nieużywany sam się włącza. Często jak wracam z pracy to widzę, że TV jest włączony, albo rano po wstaniu z łózka okazuje się, że TV jest włączony. Gdy odłącze soundbar od kabla HDMI problem już nie występuje. Gdy podłączę soundbar do tv w inny sposób (kable optyczny lub bluetooth) problem samoistnie włączającego się TV znika, ale nie da się sterować głośnością i włączaniem soundbara z pilota od TV.

 

Czy spotakł się ktoś z takim problemem?

Czy wiecie jak powinienem podłączyć soundbar do tv, żeby dało się go obsługiwać (włączać, wyłączać, pogłaśniać i ściszać) pilotem od tv, a jednocześnie nie powodował problemu samoistnie włączającego się TV?

 

 

0 Like
54 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@rafal92909 A po czym wnosisz, ze to tv jest twórca problemu? Konfiguracja jest okey, urządzenia zachowują się poprawnie - włączenie/wyłączenie, sterowanie głośnością.
Sam napisałeś, że gdy odłączysz listwę tv się nie włącza. Co wskazuje na problem po stronie listwy dźwiękowej.
Nie znam tego modelu, ale warto sprawdzić, czy nie są aktywne jakieś opcje autoaktualizacji, czy nie nasłuchuje bluetootha. Coś wybudza listwę i ta uruchamia tv.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
rafal92909
Student
Opcje

hej, dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę jeszcze wszystkie dostępne ustawienia po stronie soundbara. Założyłem, że to TV powoduje problem, ponieważ gdy TV włączy się sam to soundbar pozostaje wyłączony.

 

EDIT:

Dzisiaj jeszcze zmieniłem konfigurację i podłączyłem soundbar za pomocą kabla optycznego. Tv przestał włączać się samoczynnie. Później dołożyłem kabel hdmi od soundbara do TV do wejścia bez ARC (aby móc sterować dzwiękiem przy pomocy pilota od TV) i TV znowu zaczął się włączać samoczynnie 😕

 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

0 Like
Chudy
First Poster
Opcje

Cześć, ja mam podobny problem - TV QE75Q7FAM (wersja oprogramowania 1210.8) oraz soundbar Bose Soundtouch 300 i objawy są bardzo podobne. Po wyłączeniu tv za jakąś minutę - dwie tv sam się włącza. Po drugim wyłączeniu jest już ok. Raz na kilka wyłączeń wystarczy tylko pojedyńcze wyłączenie.

I nie jest to wina soundbara ponieważ wcześniej był podłączony do TV UE50JU6800W i wszystko działało normalnie.

Dlatego twierdzę że problem leży po stronie telewizora a nie soundbara. Pytanie tylko czy gdzieś w ustawieniach jest jakaś opcja odpowiedzialna za ten stan rzeczy czy jest to wada konkretnego egzemplarza? 

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Chudy

Przekażę Twoje pytanie do Ekspertów z działu RTV. Jutro powinieneś otrzymać odpowiedź.

 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

Sprawdź proszę w ustawieniach czy Anynet+ jest włączony.

0 Like
Chudy
First Poster
Opcje

@StaszekM Expert

 

Tak,  Anynet+ (HDMI-CEC) mam włączone.

0 Like
Chudy
First Poster
Opcje

@KrzysiekK

 

Dzięki,  będę czekał na odpowiedź i ewentualne sugestie.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Chudy

Spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia od portów HDMI oraz USB. Następnie odłącz zasilanie od TV na 5 minut.

Po ponownym włączeniu telewizora wykonaj reset (Ustawienia > Pomoc Techniczna > Diagnostyka > Resetuj).

Soundbar podłącz dopiero po zresetowaniu telewizora.

Daj znać jak poszło.

 

 

0 Like