Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV Samsung UE55MU7042 + Soundbar Sony HT-CT390 - TV sam się włącza - HDMI ARC

(Temat utworzony: 13-02-2019 12:50 PM)
1456 Wyświetlenia
rafal92909
Student
Opcje

Cześć wszystkim,

 

mam problem z konfiguracją telewizora Samsung UE55MU7042 z Soundbarem Sony HT-CT390. Sprzęty połączone są kablem HDMI przez porty HDMI (ARC). Połączenie wydaje się działać poprawnie, ponieważ soundbar włącza się przy włączeniu TV, pilotem od TV mogę sterować głośnością soundbara, a po wyłączeniu TV wyłącza się również soundbar.

 

Co jakiś czas, gdy TV jest nieużywany sam się włącza. Często jak wracam z pracy to widzę, że TV jest włączony, albo rano po wstaniu z łózka okazuje się, że TV jest włączony. Gdy odłącze soundbar od kabla HDMI problem już nie występuje. Gdy podłączę soundbar do tv w inny sposób (kable optyczny lub bluetooth) problem samoistnie włączającego się TV znika, ale nie da się sterować głośnością i włączaniem soundbara z pilota od TV.

 

Czy spotakł się ktoś z takim problemem?

Czy wiecie jak powinienem podłączyć soundbar do tv, żeby dało się go obsługiwać (włączać, wyłączać, pogłaśniać i ściszać) pilotem od tv, a jednocześnie nie powodował problemu samoistnie włączającego się TV?

 

 

0 Like
54 Odpowiedzi
darekk44
First Poster
Opcje

U mnie wlasnie taka sama sytuacja .Wylanczam tv soundbar sie wylancza po chwili tv ma wygaszony ekran ale soundb wlancza sie i kl8kne na pilota to tv sie wlancza.Nastepne wylaczenia tv juz ok tak jak byc powinno .Resetowalem , pomoc techniczna zdalnie tez zresetowala i dalej to samo ktos cos?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@darekk44 a przypadkiem ta listwa od Sony, nie ma jakiegoś trybu nasłuchu, który powoduje, że pomimo teoretycznego wyłączenia się, pozostaje w trybie np. nasłuchu bluetooth, co powoduje stan napięcia na wyjściu HDMI, który aktywuje tv?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
darekk44
First Poster
Opcje

Ja mam sounb samsunga  i tv tez polaczone poprzez bt  sam nie wiem dlaczego tak zwariowal .Wydaje mi sie ze po ostatniej aktualizacji takie cuda , poczekam do nastepnej moze cos sie wyprostuje pozdro

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje

Mam ten sam problem z telewizorem SAMSUNG UE49NU7172U i Sound barem Sharpa HT-SBW160. POdłączenie po HDMI (ARC). Telewizor potrafi się włączy w nocy. Czy rozwiązanie problemu udało się ustalić bo nie widzę tu konkretnej odpowiedzi od specjalisty.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ArturK  Czy masz już najnowszy firmware w TV wer 1202.3 ? My nie znamy wszystkich sprzętów jaki ty posiadasz Sharpa HT-SBW160. Wygląda mi na problem po stronie soundbar.

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje
Tak mam najnowsze oprogramowanie.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ArturK  A jak często występuje uruchomienie TV w noc ? 

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje

W zasadzie każdego dnia telewizor sie uruchamia samoczynnie, nie zawsze w nocy.

 

Dodam jeszczem, że do telewizora byl podłączony podświetlająścy pasek ledowy, który potrafił się sam wlączyć przy wyłaczonym telewizorze. TV jest podlączony do internetu za pomocą WIFi.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ArturK Proponuje Ci odłączyć  Soundbar od TV na 24H celem sprawdzenia czy to nie problem jest po stronie TV.

0 Like
ArturK
First Poster
Opcje

Przetestuję i dam znać.

0 Like