Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kodek Xvid w TV Samsung

(Temat utworzony: 26-07-2019 09:06 PM)
1962 Wyświetlenia
Nopanak
Student
Opcje

Dzień dobry wszystkim. Od dosłownie 1 dnia jestem posiadaczem TV UE43NU7472. Niestety ten TV nie bardzo chce odtwarzać materiały video przygotowane kodekiem XviD i DivX, przy czym chodzi w szczególności o XviD. Przez to żona mi się wielce sfrustrowała, bo nie może bez komplikacji oglądać na nowym TV swojej kolekcji filmów, seriali i filmów rodzinnych. A ponieważ to ja wybrałem w/w TV frustracja przelana została na mnie. Dodam, że w/w telewizor zastąpił inny TV Samsunga (z 2011 r.), który bezproblemowo odtwarzał takie materiały.

 

W związku z powyższym mam takie pytania:

1) od kiedy Samsung zrezygnował z wspierania w/w kodeków i czy dotyczy to wybranych modeli czy wszystkich TV z 2018 r. (N), a może także wczesniejszych?

2) jakie były powody w/w rezygnacji - przecież XviD ma zdaje się status wolnego oprogramowania (był tworzony jako alternatywa dla nielegalnego na początku DivX i jako kodek umożliwiający odtworzenie video nawet na starszym sprzęcie)?

3) czy jest możliwe odwrócenie tej jakże niekomfortowej sytuacji (np. aktualizacją oprogramowania)?

4) jakie są możliwe sposoby obejścia w/w sytuacji - przy czym to tak dla ciekawości, bo jak żona dalej będzie smutna to chyba konieczne będzie rozejrzenie się za inną marką tv.

 

Liczący na pomoc G. z Krakowa

 

396 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@sharkpl  A co dokładnie szukasz jakiś odtwarzać czy video converter ?

0 Like
sharkpl
First Poster
Opcje

Skutecznego video converter'a, który przerobi bajki mojej córki z AVI na MKV, abym mógł odtorzyć ja na NU8052

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
sharkpl
First Poster
Opcje

Niestety, wersja FREE odpada 😞 Jakieś alternatywy?

UC.png

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@sharkpl  W linku który Ci podałem jest sporo programów również wersja z poziomu przeglądarki

Apowersoft Free Online Video Converter działa na Windows Linux i Mac.

MrKrotki
Student
Opcje

Do:vdsl2

I co ta aplikacja Universal Media Server ma niby zmienić ? Ona pozwala tv odpalić plik który udostępnisz na stworzony przez ten program serwer, natomiast jeśli sam w sobie tv codeca nie obsługuje to i tak pliku nie odpali 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MrKrotki  To pozostaje Video Converter a żadna aktulizacja TV  nie pomoże.

0 Like
Nefestus
Journeyman
Opcje

Ja też jestem bardzo rozczarowany brakiem możliwości odtwarzania DivX. Wiem, że nie będę kupował innych sprzętów Samsunga. Tylko Sony. Szkoda. A przecież wystarczy wypuścić aktualizacje systemu która będzie zawierać kodeki i po sprawie. Żałuję zakupu.

0 Like
Zduniu123
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich kupiłem dzisiaj telewizor Samsunga UE43RU7452UXXH  i mam taki problem jak chyba wszyscy tutaj bo nie mogę otwierać plików avi kto pomoże co zrobić aby wszystko działało

0 Like
MrKrotki
Student
Opcje

Nic nie możesz zrobić w kwestii TV pozostaje zmiana kodeka omawianego pliku wideo przy pomocy komputera na taki który obsługuje tv 

0 Like