Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kodek Xvid w TV Samsung

(Temat utworzony: 22-08-2018 02:11 PM)
125552 Wyświetlenia
Nopanak
Student
Opcje

Dzień dobry wszystkim. Od dosłownie 1 dnia jestem posiadaczem TV UE43NU7472. Niestety ten TV nie bardzo chce odtwarzać materiały video przygotowane kodekiem XviD i DivX, przy czym chodzi w szczególności o XviD. Przez to żona mi się wielce sfrustrowała, bo nie może bez komplikacji oglądać na nowym TV swojej kolekcji filmów, seriali i filmów rodzinnych. A ponieważ to ja wybrałem w/w TV frustracja przelana została na mnie. Dodam, że w/w telewizor zastąpił inny TV Samsunga (z 2011 r.), który bezproblemowo odtwarzał takie materiały.

 

W związku z powyższym mam takie pytania:

1) od kiedy Samsung zrezygnował z wspierania w/w kodeków i czy dotyczy to wybranych modeli czy wszystkich TV z 2018 r. (N), a może także wczesniejszych?

2) jakie były powody w/w rezygnacji - przecież XviD ma zdaje się status wolnego oprogramowania (był tworzony jako alternatywa dla nielegalnego na początku DivX i jako kodek umożliwiający odtworzenie video nawet na starszym sprzęcie)?

3) czy jest możliwe odwrócenie tej jakże niekomfortowej sytuacji (np. aktualizacją oprogramowania)?

4) jakie są możliwe sposoby obejścia w/w sytuacji - przy czym to tak dla ciekawości, bo jak żona dalej będzie smutna to chyba konieczne będzie rozejrzenie się za inną marką tv.

 

Liczący na pomoc G. z Krakowa

 

Przejdź do rozwiązania
396 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Dabek  Też sprawdziłem na Windows 10 wersja 1809 i nie ma żadnego problemu przez UMS 8.0.1.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Dabek  Znalazłem jeden film u siebie gdzie jest wyświetlany taki komunikat jak u ciebie.

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@Dabek,

Testy wykonane przez  @vdsl2  wskazują, że usterka leży tylko przy niektórych filmach. @vdsl2 może porównasz właściwości pliku w którym audio działa i tego, gdzie występuje komunikat o błędzie?


@Dabek sprawdzałeś inne pliki Video?

 

Zapewne da się znaleźć jakąś prawidłowość, według której telewizor nie może poradzić sobie z odtworzeniem ścieżki dźwiękowej z konkretnych plików video.

0 Like
Dabek
Apprentice
Opcje

Samsung zrezygnowal ze wsparcia kodeka DTS. Póki co jedynym wyjściem jakie znalazłem jest konwertowanie audio na AC3 np programem PopCorn MKV AudioConverter. Stestowane, działa.

 

Porażka jest rezygnacja ze wsparcia tego kodeka, gdybym wiedział o tym w momencie zakupu tv raczej wybrałbym innego producenta

Maly1115
First Poster
Opcje

Mialem zamówiony model 65 8002 jak mój brat jemu czyta różne kodeki ale sprzedawca namówił mnie na NOWSZY model 8052 teraz pluje sobie w brode.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Maly1115  Może twój brat ma MU a ty masz NU ?

0 Like
Maly1115
First Poster
Opcje

Wczoraj wysłałem odp. z tel. ale widzę ze nie doszła.Dokladnie tak on ma MU. Gdy w cześniej mialem samsunga 46b650 ściągałem np. z chomika w avi i brat i ja oglądaliśmy w tym formacie jakie było moje żdziwienie gdy na Moim NOWYM TV nie mogłem. Obecnie oglądamy w mkv.

PS.już jechałem do sklepu po model MU miałem zamówiony była wyprzedaż za 3700, wchodzę do sklepu a tam brak prądu nie mogą sprzedać.Więc pojechałem do Media E. i tam mnie namówili na NOWSZY MODEL w tej samej cenie.

Mogłem poczekać jeden dzień.

0 Like
Kuchcik
Journeyman
Opcje
Macie może jakiś dobry szybki converter, żeby z avi zrobić mkv albo mp4. Mam kolekcję około 200 filmów, które potrzebują przerobienia. Sprawdziłem testowa 2 dekodery, czas dekodowania to od 3h- 14h w zależności od jakości nagrania.
0 Like
M_Komandos
Pioneer
Opcje

Ja korzystam z AnyVideoConverter (free). Mój laptop przerabia 1 film ok.1-2h, ale wszystko zależy od konfiguracji sprzętu. Zawsze można sprawdzić zakładkę WYDAJNOŚĆ w Menedżerze Zadań (CTRL+SHIFT+ESC). Jeżeli procesor jest obciążony na 100%, to raczej więcej się nie wyciśnie. Kilkaset filmów przerabiałem przez tydzień ciągłej pracy 2 laptopów :face-with-tears-of-joy:

Warto sprawdzić ustawienia dźwięku i obrazu. Musiałem pamiętać o ustawianiu proporcji 16:9, bo automatycznie włączał mi 4:3.

0 Like
sharkpl
First Poster
Opcje

Wersja AVC na macOS niestety nie posiada profilu wyjścia MKV.

Większośc programów na macOS nie radzi sobie z MKV. Może znacie jakieś alternatywy?

A może MP4? tylko z jakim kodekiem obrazu i dzwięku, żeby zatrybiło?

 

0 Like