Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kodek Xvid w TV Samsung

(Temat utworzony: 15-01-2019 09:38 AM)
9035 Wyświetlenia
Nopanak
Student
Opcje

Dzień dobry wszystkim. Od dosłownie 1 dnia jestem posiadaczem TV UE43NU7472. Niestety ten TV nie bardzo chce odtwarzać materiały video przygotowane kodekiem XviD i DivX, przy czym chodzi w szczególności o XviD. Przez to żona mi się wielce sfrustrowała, bo nie może bez komplikacji oglądać na nowym TV swojej kolekcji filmów, seriali i filmów rodzinnych. A ponieważ to ja wybrałem w/w TV frustracja przelana została na mnie. Dodam, że w/w telewizor zastąpił inny TV Samsunga (z 2011 r.), który bezproblemowo odtwarzał takie materiały.

 

W związku z powyższym mam takie pytania:

1) od kiedy Samsung zrezygnował z wspierania w/w kodeków i czy dotyczy to wybranych modeli czy wszystkich TV z 2018 r. (N), a może także wczesniejszych?

2) jakie były powody w/w rezygnacji - przecież XviD ma zdaje się status wolnego oprogramowania (był tworzony jako alternatywa dla nielegalnego na początku DivX i jako kodek umożliwiający odtworzenie video nawet na starszym sprzęcie)?

3) czy jest możliwe odwrócenie tej jakże niekomfortowej sytuacji (np. aktualizacją oprogramowania)?

4) jakie są możliwe sposoby obejścia w/w sytuacji - przy czym to tak dla ciekawości, bo jak żona dalej będzie smutna to chyba konieczne będzie rozejrzenie się za inną marką tv.

 

Liczący na pomoc G. z Krakowa

 

396 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kasuwTo poczytaj sobie instrukcje od strony 151 a się dowiesz.

0 Like
kasuw
Student
Opcje
ale jeżeli jestem zainteresowany dziesięcioma modelami telewizorów to nie będę czytał do kazdego instrukcji bo poprostu jest to bez sensu. Specyfikacja powinna być podana dla kupującego na tacy, instrukcję obsługi czyta się po zakupie żeby wiedzieć jak obsługiwać zakupiony sprzęt. Więc przestań się już wypowiadać.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kasuwNiech sprzedawca Ci udzieli takich informacji mają sporą wiedzę.

0 Like
krzysztof88
Student
Opcje
Witam. @Nopanak Czy poradził Pan sobie z tym problemem? Jakaż była moja frustracja kiedy chciałem z dysku odpalić film a tu nic... Pójdę spróbować zwrócić ten tv
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@krzysztof88Możesz poczytać o aplikacji "Universal Media Server"

0 Like
M_Komandos
Pioneer
Opcje

Poradziłem sobie "zapuszczając" 2 laptopy na konwersję formatów plików, których TV nie chciał odtwarzać. grzały się procki 2 tygodnie, ale dały radę 😉 Ogólnie jestem zadowolony z telewizora. Bardzo ładny obraz i dźwięk, procesor szybszy niż w poprzednim modelu. 2 wady: nie odtwarza formatu DIVX i ten pilot-żenada, przy pomocy którego znaleźć jakąś funkcję, to można wcześniej osiągnąć wiek emerytalny (używam pilota od innego, starszego modelu, który stoi w sypialni i ma panel dotykowy 😛 ).

dekoder
Navigator
Opcje

A co chcesz o tego pilota,ja jetstem z niego bardzo zadowolony

Obsługuje telewizor,dekoder satelitarny,nvidia shield,tamte piloty schowane w szufladzie

Nigdy bym nie pomyślał,że tak minimalistyczny pilot może obsłużyć tak wiele

Można by rzec,nie wyobrażam sobie życia bez niego:)

Jednak jeśli komuś potrzebna klawiatura numeryczna (ja nie używam),to faktycznie za wygodny nie jest

 

0 Like
M_Komandos
Pioneer
Opcje

Obecnie mam 4 piloty Samsunga i stwierdzam, że producent jest bardzo niekonsekwentny. 1. pilot do monitora z funkcją TV ma np. przycisk nagrywania, a urządzenie nie ma tej funkcji. 2 pozostałe telewizory mają nagrywanie, ale ich piloty już nie mają takiego przycisku. Klawisze multimedialne, tj. [REC], pauza, stop i przewijanie, to podstawowe przyciski, z których korzystam wiele razy dziennie, więc najstarszy pilot jest ciągle w użyciu. A że do TV mam podłączoną też wieżę z DVD Samsunga, to obsługuje oba urządzenia (TV steruje wieżą przez HDMI). Mam wykształcenie techniczne i do tego jestem już starszą osobą, więc preferuję proste rozwiązania. Nie wyobrażam sobie, by w pojeździe ukrywać opcję hamowania w 10. podmenu, by kierowca zabił się szukając odpowiedniej opcji 😄pilot samsung bn59-01012A.jpg

dekoder
Navigator
Opcje

No tak,zależy kto czego oczekuje

Ja nagrywam z timera,więc przycisk Rec mi niepotrzebny

Przewijanie,Pauza,Stop są w tym małym pilociku praktycznie na wierzchu,chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka

Wystraczy dwukrotne kliknięcie odpowiedniego przycisku,więc nie jest tak źle

Z resztą jak już włącze nagranie to oglądam,nie przewijam w tą i spowrotem,tak jak napisałem,zależy kto czego oczekuje

Zapomniałem dodać,pilocik steruje również soundbarem,czyli cztery urządzenia,w tym dwa nie samsungi

M_Komandos
Pioneer
Opcje
Proponuję to wytłumaczyć mojej żonie, która nie ma wykształcenia technicznego i jest starsza ode mnie :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye: Jak chce nagrać program, który akurat leci w TV, a musi wyjść do sąsiadki, to nie przegląda całego menu, tylko naciska 1 czerwony przycisk [REC] i wychodzi. Często pauzujemy filmy, czy cofamy jakąś scenę (jak oglądają 3 osoby, to zawsze są 4 zdania).

Denerwuje mnie, że podchodząc do każdego z 3 telewizorów, które mam, muszę od nowa przypominać sobie, gdzie jest jaka opca w menu i jak do niej dotrzeć.

Na co dzień zajmuję się pojazdami i analogicznie, denerwuje mnie, że w każdym modelu mamy gdzie indziej wycieraczki, światła drogowe, sygnał dźwiękowy, nie mówię już o bardziej skomplikowanych systemach, jak np. czuwak. W przypadkach awaryjnych nie ma czasu na myślenie - reaguje się odruchowo.

Drzewiej mnie uczono, że jak coś dobrze działa, to się tego nie zmienia, a prawdziwy technik robi coś dla ludzi, więc zgodnie z ich oczekiwaniami i przyzwyczajeniami.
0 Like