Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dźwięku 4k ultrabox +

(Temat utworzony: 13-12-2018 08:29 AM)
1861 Wyświetlenia
raca321
First Poster
Opcje

Witam, 

Dostałem właśnie dekoder nc+ 4 k ultrabox + lecz po podłączeniu go do telewizora nie ma dźwięku ( obraz bez zarzutu). Przejrzałem forum i spróbowałem już chyba wszystkich możliwych rozwiązań 

- resetowanie + przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych 
- w telewizorze nie widzę żadnych możliwych ustawień jeśli chodzi o hdmi, jedyne to dwa gniazda hdmi pierwsze oznaczone hdmi DVI a drugie tylko hdmi - próbowałem w dwóch ale nic to nie dało 
- przywróciłem glos w telewizorze do ustawień fabrycznych 
- dolby digital w dekoderze jest na "nie" 

Po rozmowie z konusltantem nc+ zasugerował on wymianę kabla hdmi albo skonsultowanie sie z kimś z firmy samsung. Obecnie używam hdmi z oznaczeniemp high speed cable with ethernet. 

Na jaki kabel trzeba by było go ewentualnie wymienić? 

Dodam ze obecny kabel przy podłączeniu do dekodera nbox hdtv recorder z wygraną enigma 2 działa bez zarzutu 

Telewizor to Samsung model UE40D5003BW (dzisiaj zrobiłem aktualizację systemu przez usb) 

Z góry dziękuję za pomoc

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Tak. Ten sam kabel. Dzwoniłem dzisiaj do Samsunga, zrobilem reset telewizora. Nic to nie dało.

 

Powiedzieli mi ze może sygnał dźwięku wysyłany przez dekoder nie jest rozpoznawany przez telewizor no i jedyne wyjście to albo zmiana telewizora albo dekodera no ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć że obraz jest rozpoznawany a głos nie...

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

A spróbuj jeszcze jeden reset, ale i telewizora i dekodera. Po tym odłącz urządzenia od prądu na 10 min. P tym podłącz i skonfiguruj ponownie. Nie pamiętam, czy padło pytanie o aktualność wersji oprogramowania na obu urządzeniach. W razie co zaktualizuj i tv i dekoder.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Zrobilem co to mówiłeś. Reset dekodera i telewizora no i wyjęłem wtyczki na 10min. Po włączeniu dekodera zaczął sie aktualizować przez 20min. Włączył się ale glosu dalej brak.. telewizor ma najnowszą aktualizacje.

 

Ja już glupieje..

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@raca321 A jakie masz do wyboru w TV formaty dźwięku na wejściu? Może tu warto coś przećwiczyć w połaczeniu ze zmianami formatów wyjścia w dekoderze.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
raca321
First Poster
Opcje

W dekoderze jak biorę diagnostykę potem łącze hdmi to mi pokazuje ze audio jest nieznane..w telewizorze ani w dekoderze nie ma bardzo opcji zmiany dźwięku.

 

W telewizorze mohe zmienić na film, muzyke...w dekoderze nic nie ma...

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

W tv, w ustawieniach dźwięku nie masz czegoś takiego jak format wejściowego dźwięku lub czegoś zbliżonego?tv.jpg

 Pytam, bo nie znam twojego modelu i nie mam dostępu aby sprawdzić.

U mnie na dekoderze w diagnostyce, w informacjach o złączu HDMI ma takie informacje:dekoder.jpg

 Jak widać są informacje o dźwięku na wyjściu.

Być może model twojego tv nie posiadając informacji o formacie, nie odtwarza dźwięku.

Wygląda to na problem w dekoderze, który ujawnił się w połączeniu z twoim tv.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Mam coś takiego w telewizorze ale niestety jest przyciemnione wiec nic nie da się zmienić 😞

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@raca321Wygląda mi na problem z TV możesz zresetować do ustawień fabrycznych ale na początek wyłącz TV od prądu na 10 min.

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Telewizor został juz ze 3 razy przywracany do ustawień fabrycznych i wyłączany z prądu...nic nie dało. Wydaje mi sie że to dekoder jakieś złe źródło wysyła do telewizora bo jeśli chodzi o audio nie traktuje tego akurat telewizora jako telewizor..tylko podobno nc+ zdjęła możliwość zmiany źródła głosu w dekoderze..

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@raca321 spróbuj jeszcze podłączyć pod telewizor inne urządzenie  przesyłające dźwięk i obraz po HDMI. Sprawdź wszystkie wejścia, aby wyeliminować wadę tv.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like