Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Aktualizacja oprogramowania przez USB

(Temat utworzony: 24-06-2018 11:01 AM)
2201 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć, 

 

W związku z dużą ilością zapytań odnośnie aktualizacji oprogramowania, postanowiliśmy przygotować prezentację video, która wskazuje jak pobrać plik aktualizacji na systemie Windows. Zachęcamy do oglądania!

 

Dodatkowo pod video znajdziecie instrukcję krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację na systemie Windows, jak również jak skorzystać z pliku akutalizacji korzystając z innego systemu operacyjnego.

 

 

Instrukcja krok po kroku dla sytemu Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania":

 

1.jpg

 

3. Jeśli korzystasz z sytemu Windows, wybierz plik z dopiskiem "All Windows", a pobierzesz plik o rozszerzeniu .exe

 

2.jpg

 

4. Pobierz Upgrade File (USB type).

5. Kliknij x2 plik .exe co spowoduje wypakowanie plików.

6. Skopiuj lub przenieś folder na pendrive, jednak nie umieszczaj go w innych podfolderach. Jeśli umieścisz folder operogramowania w innych folderze na dysku USB, telewizor go nie znajdzie.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

Proces aktualizacji z użyciem systemu operacyjnego innego niż Windows, lub gdy korzystamy z pliku "All OS" na systemie Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania".

3. Wybierz plik z dopiskiem "All OS".3.jpg

4. Pobrana paczka będzie miała rozszerzenie .zip

5. Wypakuj archiwum

6. Skopiuj lub przenieś wypakowany plik aktualizacji z rozszerzeniem .msd bezpośrednio na dysk pendrive bez użycia folderów.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

241 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@michalek102 A jaką wersję masz na tv?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
michalek102
Apprentice
Opcje

obecnie pokazuje mi 1009 i jak daje aktualizuj to pokazuje że mam najnowszą wersje.... 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Wstrzymaj się z tą aktualizacja, bo najprawdopodobniej jest jakiś błąd. Trzeba poczekać wyjaśnienie tej sytuacji.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
michalek102
Apprentice
Opcje

no i tak z pendriva nie moge jej zainstalowac bo wogole jak podlacze pena to mi pokazuje ten folder ale pusty.....jakby żadnego pliku nie wykrywal a tam są dwa pliki: info i upgrade.msg  Tak czy siak....obraz na naziemnej naprawde ładny....poprzestawialem deczko parametry i jest ok....wiec pewni ejak wezme drugi dekoder z oranga to obraz powinien sie jeszxcze delikatnie polepszyc....a w 4k duuuzo polepszyc:)

0 Like
michalek102
Apprentice
Opcje

Natomiast nie moge też połączyć się ze Smart Tv. Wyskakuje mi ciagle komunikat "Nie można połączyć z serwerm samsung aso 28". Zaczyna mnie to powoli wkurzać, że to takie kombinacje są.....w innym samsungu co mam w domu (model h7000) wszystko śmiga po wifi jak lala:) Zmienilem też recznie DNS na 8.8.8.8 i też nie pomogło bo nadal nie   łączy ze smartem. Myślicie że pozostął kontakt tylko z Samsungiem i infolinią czy coś jeszcze podpowiecie....

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@michalek102 Tak jak wspomniałem w innym temacie, kontakt z infolinią będzie tu jak najbardziej wskazany.

Na przyszłość nie duplikuj proszę swoich postów :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
michalek102
Apprentice
Opcje

Spoko, zrobilem tak jak pisał Szewcu2....odlaczenie neta...reset....i potem od nowa wsio i dziala wszystko....fakt że polaczylem z siecią 2.4 ghz a nie 5.ghz, ale to chyba bez znaczenia....THX!!

guzior
First Poster
Opcje

Cześć, jakiś czas temu zaktualizowałem z pena oprogramowanie tv do wersji 1230, lecz nie dawno pojawiła się wersja 1221 ale gdy próbuję aktualizacji poprzez pena zwraca że wersja jest aktualna. 

 

Model tv: UE43MU6172

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Bo downgrade'u nie zrobisz. :winking-face:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
yogasek
Explorer
Opcje
Witam wszytkich. Ja mam pytanie dotyczące próby pobierania nowego oprogramowania ze strony samsunga. Klikam na pobranie i nie ma żadnego postępu w pobieraniu. Po kilku minutach wyskakuje komunikat "Bląd sieci" co to może być i jak temu zaradzić?
0 Like