Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung Galaxy s5 problem z bluetooth

(Temat utworzony: 29-10-2018 12:11 PM)
5296 Wyświetlenia
krzysztel
First Poster
Opcje

Po ostatniej aktualizacji do Androida 6.01 nie włącza mi się moduł bluetooth. Przełącznik, po przesunięciu w prawo, pozostaje szary a nie zielony. Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie dało. Jakieś sugestie?

0 Like
9 Odpowiedzi
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć krzysztel

 

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji związanych z działaniem bluetooth.

Wejdź w Ustawienia > Aplikacje > Menedżer aplikacji > Więcej > Pokaż aplikację systemowe.

 

Następnie w obu pozycjach (Bluetooth MIDI Service oraz Bluetooth Test) wybierz najpierw Wymuś zatrzymanie a następnie Pamięć > Wyczyść Dane

 

Jeśli te czynności nie przyniosą poprawy. Pozostaje analiza w serwisie.

Najbliższy punkt znajdziesz pod adresem: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

 

 

 

0 Like
Dedis
Student
Opcje
Witam.
Mam ten sam problem w samsungu A6, tyle że nie kojarzę jego wystąpienia z aktualizacją.
Problem w tym, że nie mam takiej pozycji w ustawieniach jak "Menedżer aplikacji > Więcej > Pokaż aplikację systemowe."

da się taki "reset" wykonać jakoś inaczej?
pozdrawiam
Darek
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Dedis

 

W modelu Galaxy A6 ścieżka jest następująca,

Ustawienia > Aplikacje > Menu (3 kropki) > Pokaż aplikacje systemowe

 

Pozostała część instrukcji pozostaje bez zmian.

0 Like
Dedis
Student
Opcje

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.  Niestety nic to nie dało.  Innych możliwości nie ma? Tylko serwis?

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Dedis

 

Możesz jeszcze sprawdzić działanie bluetooth w trybie bezpiecznym. Jeżeli w tym trybie nadal nie będzie ok, pozostaje przywracanie ustawień fabrycznych, a w ostateczności serwis.

 

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

U mnie nie ma żadnego problemu z A6 2018 Screenshot_20181029-123838_Samsung Experience Home.jpg

 

0 Like
Dedis
Student
Opcje
Niestety po raz kolejny porażka 😞
to tylko lamersko dopytam, bo trochę się gubię w nowych andkach.
czy kopia zapasowa na google'u wystarczy mi do wykonania kompletnego przywrócenia systemu z aplikacjami itd? czy potrzeba samsung cloud? mogę jakoś wymusić wykonani kopii przed resetem telefonu?
0 Like
Dedis
Student
Opcje
u mnie BT działał... przez 2 tygodnie...
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Dedis

Dla pewności sugeruję wykonać stacjonarną kopię programem Smart Switch. Będziesz miał pewność, że wszysko jest zabezpieczone.

 

0 Like