Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z paskiem powiadomień

(Temat utworzony: 07-09-2019 07:35 AM)
1783 Wyświetlenia
vegoattack
Apprentice
Opcje

Witam, posiadam samsunga galaxy s8 + od paru dni mam z nim problem. Kiedy telefon jest odblokowany nie mogę wysunąć z góry paska powiadomień, dotyk wgl nie reaguje, natomiast kiedy telefon jest zablokowany i wyświetlacz jest włączony to wtedy jest bez problemu. Zrobiłem factory reset, natomiast to nie pomogło.  Ma ktoś może jakieś wskazówki ? 

0 Like
vegoattack
Apprentice
Opcje

AP : G955FXXU5DSFD telefon jest od playa

0 Like
sQn
First Poster
Opcje

Telefon zakupiony w salonie Play na abonament. Jednak bawiłem się juz oprogramowaniem. Zrobilem roota jednak po miesiącu go usunąłem ponieważ nie mogłem płacić telefonem. Niestety mam juz nabitą flage KNOXX i nawet nie moge pobrać Netflixa na telefon. Jendnak to nie tłumaczy tego co dzieje się z tym paskiem powiadomień.

0 Like
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@vegoattack  To pozostaje poczekać na nowszy soft, bo ten jest taki sam jak dla wariantu XEO lub zgłosić przez apkę Samsung members. 

@sQn  poczytaj to https://eu.community.samsung.com/t5/Aplikacje-mobilne-i-us%C5%82ugi/M%C3%B3j-sejf-KNOX-i-inne-aplika...

0 Like
vegoattack
Apprentice
Opcje
W takim razie dziękuję 😊
sQn
First Poster
Opcje

Zrobiłem test dotyku wpisując kod: *#0*# wynik tragiczny górna część właściwie nie reaguje na dotyk. Tylko szybkimi ruchami udało mi się wypełnić wszystkie elementy. Tylko gdyby dotyk faktycznie nie działał w górnej części to nie mógłbym wysuwać panelu powiadomien z ekranu blokady. Moje pytanie brzmi czy jest możliwe aby jakas aplikacja zmieniła mi kalibracja dotyku? Screenshot_20190907-044748_HwModuleTest.jpg

 

Screenshot_20190907-044840_HwModuleTest.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@sQn  Zadzwoń na infolinie Samsunga tel 22 607 93 33 i poproś o pomoc zdalną. 

https://www.samsung.com/pl/support/remoteservice/

0 Like
sQn
First Poster
Opcje

W tym momencie znowu mogę wysuwać panel i zrobiłem test dotyku wyszedł bardzo dobrze. Jestem pewny że któraś z aplikacji tak jakby przesuwa działanie dotyku o to pół cm w dół. Na screenach wyżej widać że kreska rysowana jest zaraz pod tymi kwadracikami A wykonując ten test mój palec przesówal się po nich. Czyli dotyk w ich miejscu działa tylko rejestrowany był o pół cm niżej. Screenshot_20190908-034942_HwModuleTest.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@sQn  Może problem nie jest z jakąś aplikacją a tylko z softem ?

Czy sprawdzałeś poradę kolegi @mirudo24  Klik 

 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@sQn, jeżeli problem z dotykiem występuje również po przywróceniu ustawień fabrycznych to obawiam się, że to może być usterka sprzętowa. Czy po resecie przywracałeś kopię zapasową? Zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Napisałeś również, że nie instalowałeś żadnych dodatkowych aplikacji więc problem tkwi albo w oprogramowaniu albo jest to usterka sprzętowa. Gdyby jednak był to jakiś błąd w oprogramowaniu to przywrócenie ustawień fabrycznych powinno pomóc.


0 Like
vegoattack
Apprentice
Opcje

Nadal mam problemy z telefonem. Jeszcze nie kontaktowałem się z Samsungiem. Są momenty kiedy dotyk przestaje działać na całym telefonie wtedy muszę zablokować i odblokować telefon i dotyk ponownie działa.

0 Like