Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Note8 problem z czujnikiem zbliżeniowym

(Temat utworzony: 24-04-2019 05:29 PM)
1033 Wyświetlenia
Dominik4
Apprentice
Opcje

Od kilku dni mam problem z czujnikiem zbliżeniowym podczas połączenia telefonicznego. Gdy telelfon leży (bez etui) i odbiorę połączenie to po kilku sekundach ekran się przyciemnia by wreszcie wyłączyć się całkiem i tak powinno pozostać ale w moim przypadku mija kolejne kilka sekund i ekran ponownie się wybudza. Ten efekt pojawia się cyklicznie przez cały czas rozmowy telefonicznej. To samo dzieje się, gdy telefon znajduje się w etui clear view. Po zamknięciu klapki najpierw gaśnie a za chwilkę wybudza się i tak w koło. Wchodząc w menu serwisowe czujnik nie zgłasza problemów, test w aplikacji zewnętrznej także nie informuje o błędach. Co ciekawe gdy telefon jest bez etui i przyłożony do ucha to się nie wybudza w trakcie połączenia (dopiero po odsunięciu od ucha), ale w etui już tak. Bardzo proszę o pomoc. Reset standardowy nie pomaga. Przywrócenie do ustawień fabrycznych (nie jestem zwolennikiem) mogę zrobić ale jeśli inne rozwiązania nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. 

0 Like
10 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dominik4  Jak nie korzystasz z etui to problemu nie ma?

Jeżeli tak to winne może być etui clear view. 


0 Like
Dominik4
Apprentice
Opcje
Bez etui z telefonem leżącym się pojawia.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dominik4  W takij sytuacji może być konieczne wykonanie resetu telefonu ale jeżeli problem nie ustąpi to  czujnik jest uszkodzony i potrzebna będzie  wizyta w serwisie.


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dominik4, czy korzystasz z folii lub szkła ochronnego, które zasłania czujnik zbliżeniowy? Jeżeli tak to może to być powód, dla którego czujnik działa nieprawidłowo. Czy próbowałeś wyłączyć oraz włączyć ponownie telefon?


Dominik4
Apprentice
Opcje
Nie, nie korzystam z folii ani szkła. Napisałem, że reset telefonu nie pomaga.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dominik4, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną za pomocą opcji Wipe cache partition z poziomu Menu Recovery. Wskazówki dotyczące tego jak dostać się do tego menu znajdziesz w tym wątku. Proces ten nie usuwa żadnych danych z telefonu. Jeżeli jednak czyszczenie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to trzeba będzie wykonać tzw. hard reset.


0 Like
Dominik4
Apprentice
Opcje

Niestety powyższe rozwiązanie nie przyniosło pożądanego efektu. Zastanawiam mnie dlaczego, gdy aplikacja telefon jest na całym ekranie to czujnik szaleje a gdy jest schowana do paska to działa prawidłowo.... Może tu panowie jakiś trop ?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dominik4  A spróbuj jeszcze zainstalować aplikację AIDA 64, która pokazuje nam różne informacje o sprzęcie i wejść w zakładkę czujniki, następnie zobaczyć czy jak pomachasz ręką nad czujnikiem wartość przy "Proximity Sensor" będzie się za każdym razem zmieniać  czy nie.

Screenshot_20190429-203126_AIDA64.jpg


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dominik4, spróbuj wyczyścić dane oraz pamięć aplikacji Telefon. Wskazówki dotyczące czyszczenia znajdziesz w tym wątku. Daj znać czy to pomogło.


0 Like