Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Swieci się ikonka filtra/ suszarka

(Temat utworzony: 30-11-2018 11:38 AM)
3273 Wyświetlenia
Alula
First Poster
Opcje

suszarka jest nowa a po dwóch suszarniach zaczęła się świecić czerwona ikonka filtra. Mimo prób czyszczenia nadal się swieci. Filtr wewnątrz bębna jest czyszczony dokładnie po każdym suszeniu, filtr główny odkurzaczem i miękka szczotka także wyczyszczony. Co jeszcze może być przyczyna ze ikona nie gaśnie? 

0 Like
84 Odpowiedzi
Opcje

@Pawel81,

Tylko nie w trakcie cyklu suszenia!

Chodziło mi o to by po cyklu czy na noc zostawić ten wymiennik otwarty, tak by wilgoć odparowała.

Nie włączajmy urządzenia w trakcie ingerencji w sprzęt, to może być niebezpieczne!

Także najlepiej odłączyć ją całkiem od prądu i wtedy działać z czyszczeniem :smiling-face:

 

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

Zostawialem juz otwarte na noc . Bez efektu. 

0 Like
Opcje

@Pawel81,

Po wysuszeniu również nie udało się usunąć zanieczyszczeń odkurzaczem?

 

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

po jednej, dwóch nocy nie było oczekiwanego efektu. spróbuje zostawić na dłużej 1-2 tygodnie.

Opcje

@Pawel81,

Daj znać czy się udało.

Jeśli nie to pozostanie czyszczenie serwisowe.

 

0 Like
AdrianKlient
Student
Opcje

Ja również mam podobny problem z filtrem wymiennika ciepła. Próbowałem przez dłuższy czas suszyć go, aby przyklejone kłaczki wyschły całkowicie. Można je wtedy częściowo usunąć, ale jest to bardzo trudne, czasochłonne i filtr nigdy nie jest w 100% czysty. Konstrukcja całości jest bardzo mocno  nieprzemyślana. Co więcej wilgoć która się tam zbiera powoduje nieprzyjemny zapach z suszarki. Wietrzymy filtr wymiennika ciepła po każdym suszeniu, ale daje to znikome efekty. Chciałbym zobaczyć jak serwisant sobie z tym poradzi. Nie wyobrażam sobie jednak zamawiania czyszczenia co miesiąc lub częściej.

0 Like
Opcje

Cześć @AdrianKlient,

Czyszczenie urządzenia jest czynnością którą należy wykonywać we własnym zakresie. Nie jest ona niestety objęta gwarancją. Jeżeli potrzebujemy pomocy to serwis służy takim wsparciem, jednakże jest to usługa płatna.

 

0 Like
Rudy1989
Apprentice
Opcje

Mam ten sam problem konstrukcja jest fatalna gdybym wiedział szukał bym z opcją samoczysCzebia lub z możliwością wyjecia całego wymiennika ciepła. Moja ma za sobą 10 cykli suszenia a już widzę spory zaschbiety brud a boję się że po 2 latach będzie trzeba kupić nową. Zastanawiam się nad zamontowanie dodatkowego filtra przed wymienniki ciepła. 

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

Ja czyszcze jak sobie przypomne lub jak ikonka mi swieci. Ten wymiennik jest caly czas brudny ale stwierdziłem ze niestety nic na to sie nie poradzi. Możliwości technologicznych się nie przeskoczy. Suszenie poprzez otwarcie drzwiczek tez nie dalo oczekiwanych rezultatów. Na dzien dzisiejszy uzytkuje i sie nie przejmuje tym. Zobaczymy ile przetrwa suszarka. Ale zawsze to lepsza technologia niz tradycyjna suszarka bez pompy ciepla.

0 Like
Rudy1989
Apprentice
Opcje

A myślałeś o zastosowaniu dodatkowego filtra? Np z gąbki z dużymi oczkami ? Ciekawe ile kosztuje usługa czyszczenia przez serwis np 1 na rok zamówić. 

0 Like