Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Swieci się ikonka filtra/ suszarka

(Temat utworzony: 28-11-2018 01:25 PM)
5421 Wyświetlenia
Alula
First Poster
Opcje

suszarka jest nowa a po dwóch suszarniach zaczęła się świecić czerwona ikonka filtra. Mimo prób czyszczenia nadal się swieci. Filtr wewnątrz bębna jest czyszczony dokładnie po każdym suszeniu, filtr główny odkurzaczem i miękka szczotka także wyczyszczony. Co jeszcze może być przyczyna ze ikona nie gaśnie? 

0 Like
84 Odpowiedzi
Opcje

@szymon2,

Cieszę się, że pomogłam i dzięki za Twoją sugestię. Bardzo słuszna. Przekaże ją do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam,

 

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

Swieci sie lampka pomimo regularnego czyszczenia. Uzywam odkurzacza i szczotki z włosiem ale ten sposób nie zdajde egzaminu. Zostaje wilgotny i przyklejony kurz. Konstrukcja nie jest przemyslana pod katem czyszczenia. (przez wilgoc). Pytanie do Samsung: Czy mozna sprezonym powietrzem to przedmuchac? Albo czy polecacie  inny ale skuteczny sposob czyszczenia?

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@Pawel81

Jeżeli cierpliwie poczekasz do jutra, ktoś z naszych ekspertów udzieli Ci sprawdzonej informacji. Ja niestety nie jestem fachowcem w kwestii sprzętów AGD 😞

@Aleksandra_S_W @EwaK @Michał_J doradzicie? :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Opcje

Cześć @Pawel81,

Co do czyszczenia filtra należy wykonywać tę czynność regularnie zgodnie z zaleceniem w instrukcji. Czyli odkurzaczem. Sprężonego powietrza producent nie zaleca, gdyż zanieczyszczenia zostaną wepchnięte głębiej zamiast ich usunięcia.

Czy ten filtr tylko miga na początku czy świeci się światłem stałym przez cały cykl suszenia?

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

part000001001002.jpg

tak wygląda filtr po czyszczenie domowym odkurzaczem

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Pawel81,

Dziękuję, że podzieliłeś się fotografią. Czekam na informację o którą poprosiła Cię Aleksandra. Ikonka filtra miga na samym początku jak uruchamiasz urządzenie? czy przez cały czas?

Będę wdzięczny za informacje.

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

dziękuje za zainteresowanie się tematem.

Ikonka czerwona zapala się co kilka cykli - po czyszczeniu wymiennika znika - z tym nie ma problemu - zaznaczę, że na dzień dzisiejszy nie ma problemu :). Mam wrażenie że ten brud narasta i narasta oraz będzie trzeba czyścić co każdy cykl za jakiś czas. Szczotka co prawda zbierze trochę brudu tylko z wierzchu ale też upycha część brudu dalej. Dodatkowo trzeba bardzo delikatnie tam grzebać bo można powyginać lamele bardzo łatwo. Otóż pytanie jest czy macie inny patent na skuteczne wyczyszczenie tego wymiennika bo domowy odkurzacz nie daje rady - jak na foto. Pytanie też do użytkowników czy macie podobnie jak ja taki wilgotny brud w tym wymienniku i ciężko go usunąć? 

 

0 Like
Alula
First Poster
Opcje

U mnie jest dokładnie tak samo. Filtr pokryty jest zaschniętym brudem którego żadna szczotka od odkurzacza nie zbierze bo ten brud wymaga czyszczenia mechanicznego np szorowania szczotka. Stan jest coraz gorszy mimo czyszczenia 

0 Like
Opcje

Cześć @Alula, @Pawel81,

Czyszczenie filtra wymiennika ciepła powinno wykonywać się dokładnie tak jak jest to zapisane w instrukcji obsługi.

Żadnych innych "patentów" producent nie poleca.

Jedyne co teraz przychodzi mi do głowy - jeśli gromadzą się wam te zanieczyszczenia można spróbować zostawić filtr otwarty na jakiś czas by wilgoć odparowała.

Może wtedy gdy zanieczyszczenia odpuszczą i nie będą mokre łatwiej będzie je usunąć odkurzaczem.

W ostateczności można zamówić serwis na czyszczenie - nie jest to niestety usługa gwarancyjna.

 

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje

ok spróbujemy otworzyć, a nie ma będzie problemu że będzie ciągnęło "lewe" powietrze?

0 Like