Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lodówka RSH5PTPN samoczynne włączanie się Power Freeze

(Temat utworzony: 03-02-2018 08:18 AM)
2551 Wyświetlenia
PIOTR0102
First Poster
Opcje

Od pewnego czasu lodówka sama włącza dodatkowe mrożenie Power Freeze, zapala się gwiadka na wyświetlaczu i dźwięk powtarzany co jakiś czas. Czy ktoś może orientuje się co może być przyczyną ?

 

0 Like
14 Odpowiedzi
Opcje

Cześć PIOTR0102,

Samoczynne włączanie się funkcji Power Freeze raczej nie jest normalną pracą urządzenia. Wyklucz najpierw przypadkowe naciśnięcia przycisku. Czy tak samo jak uruchomienie następuje samoczynna dezaktywacja przycisku?

Jeśli tak, a sprzęt jest na gwarancji to najlepiej będzie skontaktować się z infolinią Samsung.

Konsultanci zweryfikują sprawę i umówią wizytę technika, który sprawdzi co się dzieje z urządzeniem.

Przed połączeniem przygotuj dane z naklejki znamionowej znajdującej się na drzwiach produktu. Potrzebne będą numer seryjny, model oraz data zakupu sprzętu.

Numery telefonów infolinii:

801 172 678

22 607 93 99

Egeonel
Journeyman
Opcje

Mam podobny problem, tyle że ta funkcja włącza się i wyłącza wydając przy tym uporczywe dźwięki z głośnika. Jakiś dramat. Spać w nocy się nie da. Bo pika i pika włącza i wyłącza.  Czy pomoże np. rozmrożenie całkowite lodówki - jest to trochę problematyczne, bo nie mam co zrobić z jedzeniem na święta. Czy raczej to awaria elektroniki i szukać od razu nowej.

 

Naprawianie raczeje nie ma sensu bo koszt z 500 zł, a za pół roku padnie coś innego.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Egeonel  Witam

Model lodówki ten sam?


Egeonel
Journeyman
Opcje

Inny, ale nie wiem jaki to model. Nie wiem gdzie mam instrukcję. Na forum elektroda też, ktoś pisał o podobnej przypadłości włączania i wyłączania power freez z pikaniem. Niestety odpowiedzi nie było. Chyba  Samsungi tak mają.

 

 

 


Mój blog o leasingu i finansach

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Egeonel  Abyśmy mogli spróbować rozwiązywać problem potrzebowalibyśmy model, proszę zobaczyć z tyłu lodówki czy jest gdzieś opisany  model np. na tabliczce znamionowej.

tabliczka znajduje się najczęściej na bocznej, wewnętrznej ścianie urządzenia. W niektórych modelach jest to zewnętrzna lewa ściana.


Egeonel
Journeyman
Opcje

Model  RL 34HGPS

Dzisiaj wziąłem się za rozmrażanie. Rozebrałem częściowo.  Osłona z wentylatorem jakoś mocno siedzi, więc nie targałem na siłę. Nie wiem czy w ogóle ma to sens.

Możliwe, że to coś z tym wyświetlaczem sterującym, bo  obecnie w ogóle przyciski przestały reagować.

 

 

0 Like
Opcje

Cześć @Egeonel,

Spróbuj profilaktycznie rozmrozić, na pewno nie zaszkodzi. Jeśli jednak nie działają przyciski, to może być tu konieczna wymiana wyświetlacza. Jeśli chcesz, mogę podać numer do naszego serwisanta, który sprawdzi co dokładnie się stało i ile orientacyjnie może kosztować naprawa.

Podeślij na priv kod pocztowy. Prześlę namiar :smiling-face:

 

Egeonel
Journeyman
Opcje

Ok. Zaraz podeślę. Dzisiaj włączyłem po rozmrożeniu i wyczyszczeniu.

Ona ogólnie też nie tylko nie reagowała i włączała i wyłączała te super mrożenie, ale autentycznie bardzo mocno mroziła.

 

@Aleksandra_S_W  wszedłem na Twój profil, ale nie widzę nigdzie opcji wysłania wiadomości albo jakiegoś kontaktu. Nie wiem co kliknąć :face-with-tears-of-joy:

Jakąś wiadomość z kodem pocztowym wysłałem przez skrzynkę.

Dzięki

 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Egeonel  Trzeba kliknąć w swój profil w prawym górnym rogu > Wiadomości > Nowa wiadomość > Wpisać nazwę użytkownika do którego chcemy wysłać wiadomość.

wiqdomosci2.PNGwiadomosc.PNG