Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Swieci się ikonka filtra/ suszarka

(Temat utworzony: 29-11-2017 09:01 AM)
52855 Wyświetlenia
Alula
First Poster
Opcje

suszarka jest nowa a po dwóch suszarniach zaczęła się świecić czerwona ikonka filtra. Mimo prób czyszczenia nadal się swieci. Filtr wewnątrz bębna jest czyszczony dokładnie po każdym suszeniu, filtr główny odkurzaczem i miękka szczotka także wyczyszczony. Co jeszcze może być przyczyna ze ikona nie gaśnie? 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
84 Odpowiedzi
AdrianKlient
Student
Opcje
Może @Aleksandra_S_W jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć,

Jeżeli pytacie o koszta czyszczenia filtra wymiennika ciepła przez serwis to trzeba pytać bezpośrednio w punkcie serwisowym, nie jestem w stanie Wam wyliczyć ceny usługi.

Co do czyszczenia to trzeba postępować zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi, nic innego nie wymyślimy. Częstotliwość czyszczenia zależy od sposobu używania suszarki, szczególną uwagę trzeba zwracać na to czy ubrania wrzucane do suszarki są przeznaczone do suszenia w suszarkach.

 

0 Like
Pawel81
Apprentice
Opcje
Dodatkowa jednorazowa gabeczka albo filtr jezeli ochroni wymiennik to bylaby fajna rzecz.
Dochodza dodatkowe opory powietrza na wentylatorze. Sugestia do producenta...
0 Like
daariaaa
Student
Opcje

Już myślałam że tylko ja mam taki problem. Czyszczenie odkurzaczem to jakieś nieporozumienie. Niedość że nieefektywne to jeszcze zaginają się te elementy wymiennika. Metoda wysuszyć zanieczyszcznie żeby łatwiej wciągnąć do odkurzacza nie działa. Jedyne co przychodzi mi na myśl to jakaś szczoteczka z dłuższym ale w miare sztywnym włosiem którą można by te zanieczyszczenia wygrzebać. Niestety żadna z tych przeze mnie zastosowanych szczotek nie przyniosła zamierzonego rezultatu. Czyszczę wymiennik z włączoną latarką aby widzieć na ile udało się wyczyścić jednak za każdym razem pełna frustracja. 

Czyszczenie przez serwis w płatnej opcji to jakaś kpina w związku z tym, że zanieczyszczenia przedostające się do wymiennika nie są efektem mojego zaniedbania przy konserwacji a wynikają z nieprzemyślanej konstrukcji (systemu czyszczenia) tego wymiennika.

Dziś jakbym była świadoma co mnie czeka to również nie zdecydowałabym się na zakup tej suszarki - tylko i wyłącznie ze względu na metodę czyszczenia

0 Like
Opcje

Cześć @daariaaa ,

Dzięki za podzielenie się opinią. Przekaże wasze uwagi do odpowiedniego działu. Jeśli chodzi o moje zalecenia to można się z nimi zapoznać wyżej w poście. Zachęcam natomiast innych użytkowników do podzielenia się swoimi "domowymi" sposobami na czyszczenie wymiennika.

Może jest jakaś ciekawa metoda która znacząco ułatwia czyszczenie?

Dawajcie znać jeśli pojawią się jakieś pomysły :smiling-face:

 

0 Like
Rudy1989
Apprentice
Opcje

Ja będę testował dodatkowy filtr z gąbki oczkowej ale jestem ciekawy czy nie zdlawi przepływu i nie będzie powodował błędy zanieczyszczenia podzielę się uwagami jak otrzymam paczkę 

0 Like
AdrianKlient
Student
Opcje

@Rudy1989  napisał(a):

Ja będę testował dodatkowy filtr z gąbki oczkowej ale jestem ciekawy czy nie zdlawi przepływu i nie będzie powodował błędy zanieczyszczenia podzielę się uwagami jak otrzymam paczkę 


Czekam z niecierpliwością. 

Ze swojej strony, w temacie czyszczenia, mogę podpowiedzieć, że ostatnio spróbowałem czyścić ten filtr kiedy był wilgotny (namoczyłem lekko brud  zmoczonym ręcznikiem papierowym) i czyści się lepiej. Znacznie łatwiej zeskrobać wierzchnią warstwę brudu. Nadal trudno jest jednak wyczyścić filtr przy jego brzegach. O przestrzeni położonej głębiej, między blaszkami, nawet nie wspominam. Do czyszczenia używam połówki plastikowej karty.

0 Like
Opcje

@AdrianKlient , @Rudy1989 ,

Dzięki za podzielenie się swoimi sposobami na czyszczenie filtra.

Również będę czekać z ciekawością na info od Ciebie @Rudy1989 Daj znać jak poszedł eksperyment :smiling-face:

0 Like
AdrianKlient
Student
Opcje

@Aleksandra_S_W  napisał(a):

Cześć @daariaaa ,

Dzięki za podzielenie się opinią. Przekaże wasze uwagi do odpowiedniego działu. Jeśli chodzi o moje zalecenia to można się z nimi zapoznać wyżej w poście. Zachęcam natomiast innych użytkowników do podzielenia się swoimi "domowymi" sposobami na czyszczenie wymiennika.

Może jest jakaś ciekawa metoda która znacząco ułatwia czyszczenie?

Dawajcie znać jeśli pojawią się jakieś pomysły :smiling-face:

 


My natomiast z ciekawością czekamy na komentarz do uwag zgłoszonych przez Panią do "odpowiedniego działu" 😐

0 Like
daariaaa
Student
Opcje

@Rudy1989 też czekam z niecierpliwością na wyniki testu 😀

0 Like