Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pękające okienko w pralkach z AddWash

(Temat utworzony: 24-01-2020 01:54 PM)
2384 Wyświetlenia
kvaszone
Journeyman
Opcje

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem pralki WW80K6210RW/EO z "magicznym" okienkiem w drzwiach - AddWash. Pralka kupiona trzy lata temu i generalnie jestem zadowolony z jej działania. Problemem jest owo okienko w drzwiach, które samoistnie popękało wewnątrz w dwóch miejscach (m.in przy zawiasie). Zauważyłem to przy myciu pralki bo z samego okienka dosyć rzadko korzystałem. Nastapiło to na skutek wady konstrukcyjnej - materiał nie wytrzymał naprężeń. Zrobiłem rekonesans w necie i jest to problem znany na świecie. W rozmowie z konsultantem Samsunga też mi powiedziano, że problem jest znany i dotyczył pewnej partii pralek. Wymiana to ponad tysiąc złotych w serwisie autoryzowanym czyli prawie połowa wartości całej pralki!!! Niestety zdarzyło sie to w okresie pogwarancyjnym. Może ktoś podpowie sensowne rozwiazanie tej sytuacji? Prędzej czy później zaczną się przecieki...

Liczyłem na gest handlowy ze strony Samsunga, ale na infolinii nic mi nie mogli pomóc w tej sprawie. Poniżej fotki tych peknieć.


samsung_addwash_crash_01.jpg

 

samsung_addwash_crash_02.jpg

 

samsung_addwash_crash_03.jpg

 

samsung_addwash_crash_04.jpg

 

samsung_addwash_crash_05.jpg

 

samsung_addwash_crash_06.jpg

 

73 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @kvaszone ,

Niewiele wymyślimy 😞 Jeśli nie zgłosiłeś usterki w czasie obowiązywania gwarancji to pozostaje naprawa płatna w serwisie.

Jeśli potrzebujesz namiaru na serwis, poniżej wyszukiwarka:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

 

 

0 Like
kvaszone
Journeyman
Opcje

Usterka pojawiła się po gwarancji, więc jak miałem ją zgłosić w czasie trwania gwarancji. Znalezienie serwisu Samsunga to myślę nie jest problem dla nikogo. Poza tym kontaktowałem się z serwisem od razu po rozmowie z konsultantem Samsunga. Powtórzę po raz kolejny - konsultant potwierdził, że znana jest im sprawa z wadliwą serią pralek z tym felernym okienkiem AddWash. To samo powiedział mi serwisant Samsunga bo regularnie robił wyceny na tego typu naprawę. Cena około tysiąca złotych!!! W związku z tym, że jest to problem znany w samym Samsungu i jego serwisie, oraz, że jest to problem pojawiający się na całym świecie - zrozumiałe, że oczekuję innego podejścia do sprawy ze strony producenta. Uszkodzenie powstało na skutek naprężeń materiałów zastosowanych w konstrukcji okienka AddWash. Jest to nieuczciwe, że klient zostaje zostawiony sam sobie z tą przykrą sytuacją, podczas gdy producent sprawę zna i powinien się do niej odpowiednio odnieść. 

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @kvaszone , pozostaje w takim wypadku jedynie już naprawa pozagwarancyjna w autoryzowanym serwisie 😕

0 Like
kvaszone
Journeyman
Opcje

Usterka okna AddWash pojawiła się siedem miesięcy po gwarancji. Jest to problem dotyczący wielu innych pralek o czym wie zarówno Samsung, jego konsultanci jak i oficjalny autoryzowany serwis. Nie interesuje mnie czy to wada materiałów, konstrukcji czy wina krasnoludków. Okno samoistnie pęka i oczekuję ze strony tak poważnej firmy jak Samsung - odpowiedniej reakcji na tę co najmniej kłopotliwą dla wielu klientów sytuację! Wymiana to połowa wartości całej pralki! Nie będę płacić za taki bubel w bądź co bądź prawie nowym sprzęcie. Nie odpuszczę i będę dalej nagłaśniać tę sytuację w mediach. Oczekiwałem ze strony Samsunga lub moderatorów tego forum jakichś sensowniejszych porad niż naprawa za swoje pieniądze w serwisie. Czy nikt już na tym forum nie ma nic w tej sprawie czegoś sensownego do powiedzenia? 

Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @kvaszone ,

Na forum dzielimy się wiedzą na temat produktów oraz możemy podpowiedzieć rozwiązanie dla konkretnej sytuacji. Z tego co widzę to ta kwestia została już obszernie wyjaśniona w poprzednich postach. Z poziomu forum to wszystko co mogliśmy dla Ciebie zrobić.

kvaszone
Journeyman
Opcje
Szkoda, że odpowiedzi ze strony serwisu Samsunga również są lakoniczne i w zasadzie nie oferują nic oprócz naprawy za ciężkie pieniądze (może o to chodzi po prostu). Oczekiwałem jakiegoś gestu handlowego czy proklienckiego zachowania, w końcu to też w interesie marki. W domu działają też inne urządzenia Samsunga i jeżeli coś zacznie się sypać to rozumiem, że raczej pomocy ze strony marki nie uzyskam - gdy zakres gwarancji przekroczy chociaż jeden dzień heh. Słabe to i żenujące trochę bo problem wyniknął z winy producenta.
MarcinL
Voyager
Opcje

@kvaszone ,

w przypadku gdy urządzenie już straciło gwarancję producenta to nic za bardzo poza naprawą odpłatną zrobić nie możemy.  Producent nie jest sprzedawcą, więc trudno się tu odnieść do wyceny kosztów przez sam serwis - tylko oni mają możliwość wyceniania takich napraw. 

 

PS Twój sprzęt jest (z tego co sam napisałeś) 3 letni, więc przekroczenie okresu gwarancji o 1 dzień to trochę chybiony argument ;/

0 Like
kvaszone
Journeyman
Opcje
Tak jak pisałem wcześniej pralka ma trzy lata. Przekroczenie okresu gwarancji o jeden dzień dotyczyło innych sprzętów. Czytaj ze zrozumieniem potem pisz.
0 Like
Opcje

@kvaszone,

Warunki gwarancji opisane są w karcie gwarancyjnej. Producent odpowiada za wady własne sprzętu dokładnie przez 24 miesiące od daty zakupu. Gdybyś miał pytania co do zapisów gwarancji zapraszam serdecznie do kontaktu na priv.

Wszystko z przyjemnością Ci wyjaśnię :smiling-face:

 

 

0 Like