Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płyta indukcyjna buczy wyłączona !

(Temat utworzony: 15-10-2022 07:19 PM)
1633 Wyświetlenia
Michał Konarski
Journeyman
Opcje

Witam wszystkich . Od 4 dni jesteśmy z żoną posiadaczami nowej płyty indukcyjnej Samsung NZ64R3747BK. Została podłączona przez elektryka i Wszsytko pięknie chodzi , jesteśmy zadowoleni z wyjątkiem dźwięku jakby transformatora lub prostownika na wyłączonej płycie . Nie wiem czy ten typ tak ma ale wcześniej używaliśmy płyty indukcyjnej innej marki i nie było tego aby na czuwaniu  dochodził z płyty jakiś dźwięk . Zaczynam się denerwować i zastanawiam się nad zwrotem do sklepu gdyż mam 14 dni na to .  Zaznaczam dzwięk nie jest donośny lecz od dołu płyty jakby jakiś prostownik chodził po cichutku . Byłbym wdzięczny za odpowiedz zanim zwrócę płytę z obawy ze dom mi się spali . Jestem wierny marce nigdy nie byłem nie zadowolony z samsunga lecz teraz mam obawy czy aby nie jest uszkodzona  fabrycznie . 

18 Odpowiedzi
Alex9152
Troubleshooter
Opcje
Wg mnie elektryk coś spaprał lub źle podłączył itp ja bym do niego się zwrócił i zapytał bo ewidentnie tak nie może być powinna być cisza 😁 😁 🙂
Michał Konarski
Journeyman
Opcje

Witam dziękuje za odpowiedz . Nie był bym sobą gdybym tego nie sprawdził . Płyta miała oryginalny kabel podłączony do płyty . Podłączona została do puszki za szafką i to sprawdziłem zgadza się ze schematem na kablu było kilka opcji . Podłączona jest tak . 400v 2N 16A

 

0 Like
Michał Konarski
Journeyman
Opcje

7F3EF4A2-82A3-45E7-B955-3775C9F8405B.jpeg

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Michał Konarski  Witam

Czy ma Pan możliwość nagrania tego dźwięku i przesłania do nas?


Michał Konarski
Journeyman
Opcje
  • Witam postaram się za sekundę wykręcić piekarnik nagram dźwięk u dołu płyty . Dziękuje serdecznie za zainteresowanie naszym problemem . 
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@Michał Konarski Witam Pana. Buczenie samej płyty indukcyjnej najczęściej odbywa się podczasz chłodzenia samego urządzenia taki dźwięk wydają wiatraki i może trwać nawet kilka minut jak i dostania się wody na pole grzewcze spod garnka. Jeśli budzenie trwa zdecydowanie dłużej niż kilka minut mógł ulec uszkodzeniu sam wentylator i takie przypadki się niestety zdarzają, wtedy zostaję zgłoszenie sprzętu do serwisu. Co do samego podłączenia jest prawidłowe.
Michał Konarski
Journeyman
Opcje
0 Like
Michał Konarski
Journeyman
Opcje

Witam dziękuje za dołączenie do tematu . Wentylatory działają sprawnie płyta jest nowa wiec woda odpada chłodzi po używaniu przez kiła minut i wentylatory się wyłączają . Ja mam problem od uruchomienia na wyłączonej płycie na czuwaniu . Nagrałem ten dźwięk i dorzuciłem do tematu mam nadzieje ze za chwile będzie można odtworzyć ten krótki film 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Michał Konarski  Czyli ten dzwięk jest słyszalny długo nawet po zakończeniu pieczenia?