Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naprawy gwarancyjne – sprawdź, w jaki sposób Twoje urządzenie może zostać naprawione!

(Temat utworzony: 08-06-2018 02:30 PM)
54248 Wyświetlenia
Opcje
Cześć Userzy,

Tydzień temu pisałam o danych potrzebnych do zgłoszenia naprawy urządzenia. Dzisiaj będzie o rodzajach napraw gwarancyjnych.

Produkty gospodarstwa domowego są dość nietypowym sprzętem do naprawy, głównie ze względu na gabaryty. Ciężko wyobrazić sobie zanoszenie lodówki czy piekarnika do serwisu albo wysyłanie takich sprzętów kurierem. Ale spokojnie jest na to rozwiązanie, które zaraz przedstawię.

Zatem po kolei.

Gdy już przygotujecie się odpowiednio by zgłosić naprawę gwarancyjną  (szczegóły tutaj -> https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Dane-potrzebne-do-zg%C5%82osze...), należy skontaktować się z Infolinią.
Infolinia dla Klientów:

tel.: 801-172-678 lub 801 1Samsung*

lub z telefonów komórkowych 22 607 93 33.


W przypadku urządzeń AGD, w zależności od typu sprzętu mamy trzy rodzaje zgłoszeń naprawy.

Pierwszy rodzaj naprawy to naprawa domowa - in home.
rf.PNG
Jest to naprawa dużych urządzeń AGD typu lodówki, pralki, zmywarki oraz wszystkich urządzeń w zabudowie.


Co oznacza dla Was ten typ naprawy?


Oznacza wizytę serwisanta w miejscu, gdzie znajduje się urządzenie. Wszystkie dane sprzętu, o których pisałam wcześniej, potrzebne są, by serwisant maksymalnie przygotował się na wizytę. Z pewnością przyspieszy to też naprawę, więc warto o to zadbać.

Serwis po umówionej wizycie skontaktuje się z wami i ustali dokładny termin naprawy, tak by ktoś pod podanym adresem był w domu.

I ten typ wizyt odbywa się najczęściej. Zatem jest to dobra wiadomość dla was. Nikt nie pozbawi was przykładowo lodówki na tydzień, bo będzie stała w serwisie. Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach serwis może zabrać urządzenie na testy, ale to tylko wyjątki.
Drugim rodzajem napraw sprzętów AGD jest tzw. naprawa door to door.vs.PNG

Czyli mniejsze AGD jest odbierane od was z domu przez kuriera, zawożone do serwisu, naprawiane i odsyłane do was również kurierem. Najczęściej tego typu zgłoszenia dotyczą odkurzaczy automatycznych POWERbot.


W przypadku wysyłki kurierem urządzenie należy spakować w całości (z akcesoriami) najlepiej w oryginalne opakowanie. Jeśli nie ma takiej możliwości, wtedy może to być opakowanie zastępcze, jednak należy urządzenie dokładnie zabezpieczyć, by nie było narażone na niepotrzebne dodatkowe uszkodzenia.

Na opakowaniu umieszczamy numer zgłoszenia podany przez konsultanta Infolinii. Numer ten jest wystarczający do identyfikacji i naprawy urządzenia przez serwis.

Trzecim rodzajem napraw gwarancyjnych jest naprawa bezpośrednio w serwisie.ms.PNG

 

Czyli sprzęt z usterką zanosimy samodzielnie do najbliższego serwisu autoryzowanego i tam jest naprawiane i następnie przez nas odbierane. Jest to rozwiązanie z kilku powodów najprostsze. Dlaczego? Po pierwsze nie trzeba w tym przypadku spisywać danych urządzenia i kontaktować się z infolinią w celu zgłoszenia usterki. Nie trzeba również pakować urządzenia i zabezpieczać do transportu kurierskiego. Wystarczy złapać urządzenie pod przysłowiową „pachę”, jeszcze w międzyczasie odszukać dokument zakupu potwierdzający gwarancję i udać się do serwisu. Tam urządzenie zostanie od was przyjęte naprawione i zwrócone. Ten sposób jest też najszybszy, gdyż skrócony o czas dostawy kurierem do serwisu i odesłania sprzętu przez kuriera. Urządzeniami, które można spokojnie w ten sposób przekazać do naprawy, są odkurzacze i kuchenki mikrofalowe wolnostojące.

Oczywiście wiadomo, nikomu nie życzę, by miał przyjemność skorzystania z którejkolwiek formy naprawy urządzenia. Wszystkim zaś życzę, by Wasze sprzęty nigdy się nie psuły :smiling-face:

Gdyby jednak gdzieś kiedyś była potrzeba skorzystania z powyższych rozwiązań to myślę, że ta moja podpowiedź troszkę ułatwi proces napraw.

 
Pozdrawiam i w razie pytań jestem !
145 Odpowiedzi
Andree44
Apprentice
Opcje

W moim przypadku gwarancja Samsunga okazała się klapą.

Nowo zakupiona lodówka sied by side, na drugi dzień po uruchomieniu zgłosiłem do serwisu Samsung problemy ze sprzętem, nieszczelen drzwi zamrażarki, brak możliwosci regulacji nierówności drzwi (w zamrażarce wszysko oszronione) Przysłany serwis stwierdził brak możliwosci naprawy. Po kolejnych kilku dniach zamrażarka wyłączyla sie całkowicie - oczywiscie cała zawartośc do wyrzucenia.

Po dwóch tygodniach bez sprawnego sprzetu przyszła decyzja o wymianie, niestey moja radość nie trwała długo bo za wymianę na nowy sprzęt Samsung żąda dopłaty

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Andree44,

firma Samsung nie jest sprzedawcą, więc nie będzie żądała dopłaty za urządzenie. To przypadkiem nie był sklep? Daj numer wniosku lub naprawy na priv, sprawdzimy, co się dzieje.

0 Like
Andree44
Apprentice
Opcje

Pomimo kontaktu na priv, okazało się że nie ma możliwości bezpłatnej wymiany lodówki. Naprawę zgłosiłem z tytułu gwarancji producenta w firmie Samsung i od tej firme oczekiwałem rozwiązania problemu, a nie odsyłania do sprzedawcy.

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Andree44,

zgodnie z zapisem w Karcie Gwarancyjnej, jeżeli Producent nie ma możliwości wymiany produktu, wystawiany jest Dokument Akceptacji Wymiany. Uprawnia on do wymiany produktu lub zwrotu pieniędzy. Jeżeli wybierzesz droższy model niż wymieniany, sprzedawca oczywiście ma prawo zażądać dodatkowej opłaty. Jeżeli nie chcesz tego robić, możesz uzyskać zwrot środków i zakupić urządzenie w innym sklepie lub inny model. Jest to jeden z rodzajów wymiany urządzenia przez Producenta, opisany dokładnie w warunkach gwarancji.

0 Like
Adelajda
Student
Opcje

My po kilku dniach od napisania tutaj mieliśmy już nową pralko-suszarkę, wiec chyba to forum lepiej działa niż infolinia. Nie dosć, ze serwis sobie o nas przypomniał, to dostaliśmy w końcu papier, z którym można było w sklepie załatwić wymianę.

Tego samego modelu nie było, wybraliśmy inny - akurat w tym momencie tańszy niż pierwotny, więc dostaliśmy zwrot z tytuły różnicy cen. 

Jedyny myk, że serwis miał niby odebrać popsutą pralkę, ale wciąż tego nie zrobił. 

0 Like
Andree44
Apprentice
Opcje

W Karcie Gwarancyjnej nie ma takich zapisów - rozumiem, że Samsung może zlecić swoje zadania komu chce, jednak nie zmienia to faktu że są to działania w jego imeniu, które go obciążają w tym w zakresie opini kilenta

0 Like
Opcje

Cześć @Andree44,

po konsultacji Samsung ma dla Ciebie drugą propozycję rozwiązania sprawy. Zapraszam do zapoznania się z nią w wiadomości prywatnej. Wierzę, że będzie satysfakcjonująca :smiling-face:

0 Like
Andree44
Apprentice
Opcje

Dziękuję za informację, mam nadzieję że problem zosatnie rozwiązany, wysłalem na priv odpowiedź

0 Like
Opcje

@Andree44,

Dziękuję za info. Dalsze informacje przekażę na Priv, gdy tylko będę miała taką możliwość.

0 Like
Madzka87m
Explorer
Opcje

Jaki miala pani model pralko-suszarki?

 

Witam, 

Od początku zakupu pralki suszarki firmy Samsung mam same problemy. Miałam już wymieniane 2 moduly od wyświetlacza oraz drzwi. Wczoraj był u mnie serwis który stwierdził że są uszkodzonone ponownie drzwi oraz o dziwo łożyska. Dodam że moje urządzenie jest jednym z droższych modeli. Pan z serwisu zakazał mi korzystać  z urządzenia. Proszę mi powiedzieć jak nie korzystać z urządzenia przy 4 osobowej rodzinie??? Oczywiście w moim przypadku chce wymiany sprzętu na nowe. Jak długo mogę czekać na decyzję oraz przewiezienie nowej pralki? Serwis nie potrafił mi powiedzieć na to pytanie.

0 Like