Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krstkara nie wyrzuca lodu (samsung side by side)

(Temat utworzony: 16-07-2019 12:07 PM)
12684 Wyświetlenia
Engel82
Apprentice
Opcje

Moja kostkarka zwariowała. Nie ma szans uzyskać z niej kostek. Młynek się obraca, kostki nie lecą, muszę wyciągać cały pojemnik i wysypywać z niego kostki. Cała dziura z której powinny wyskakiwać jest zaśnieżona. Dodatkowo nawet w momencie jak kostek jest niewiele i chcę ich trochę wysyłać, młynek obraca się po czym zaczyna warczeć jak szalony. Wyłączam go, bo obawiam się, ze padnie jakiś silniczek. Proszę o poradę.

21F7B8C3-E78A-4D11-AD8A-388AAAF346E4.jpeg

 

0 Like
38 Odpowiedzi
Michał_J
Voyager
Opcje

@Engel82 

Spójrz na moje odpowiedzi które do Ciebie przesłałem.

0 Like
Johnyy0
First Poster
Opcje

Dzień dobry, 

 

Mam bardzo podobny problem z moją lodówką. Wielokrotne czyszczenie nie pomogło. Proszę o pomoc 

0 Like
Opcje

Cześć @Johnyy0,

czy urządzenie jest na gwarancji? Czy test kostkarki działa? Dobrze byłoby gdybyś podał model urządzenia :smiling-face:

0 Like
Johnyy0
First Poster
Opcje

Urządzenie ma z 10 lat. 

Jak przeprowadzić test?

RSA1ZTPE. 

 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Johnyy0 przeprowadź go zgodnie z instrukcją:

111.PNG

0 Like
Johnyy0
First Poster
Opcje

Po sprawdzeniu wszystko wygląda że działa prawidłowo. Tylko jakby lód się w międzyczasie lekko topil i ponownie zamarzal zbrylony 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Johnyy0, sprawdź w takim razie, czy masz w zamrażalniku ustawione - 19 i niżej, czy urządzenie nie ma żadnych źródeł ciepła jak okno w okolicy i czy masz pozostawione po 5 cm z każdej strony. Warto również sprawdzić, czy nie doszło do uszkodzenia uszczelek.

0 Like
Engel82
Apprentice
Opcje

Witam, 

mam przerwę po 5 cm, a nawet więcej. Wyglada to tak, ze kostki się robią, a następnie zbrylają ze sobą. Dodatkowo teraz zaczęła kapać woda z dozownika i leje się po lodowce. Myślę, że to jednak uszczelki. Proszę o info jak wyglada procedura z wymianą uszczelek?

0 Like
Opcje

Cześć @Engel82 ,

Uszczelki są montowane na wcisk, więc na pewno da się wymienić je samodzielnie. Przedzwoń tylko do serwisu, żeby je zamówić.

Jeśli potrzebujesz namiaru na serwis, napisz proszę na priv adres, na którym znajduje się urządzenie.

0 Like