Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krstkara nie wyrzuca lodu (samsung side by side)

(Temat utworzony: 27-06-2019 12:17 AM)
15443 Wyświetlenia
Engel82
Apprentice
Opcje

Moja kostkarka zwariowała. Nie ma szans uzyskać z niej kostek. Młynek się obraca, kostki nie lecą, muszę wyciągać cały pojemnik i wysypywać z niego kostki. Cała dziura z której powinny wyskakiwać jest zaśnieżona. Dodatkowo nawet w momencie jak kostek jest niewiele i chcę ich trochę wysyłać, młynek obraca się po czym zaczyna warczeć jak szalony. Wyłączam go, bo obawiam się, ze padnie jakiś silniczek. Proszę o poradę.

21F7B8C3-E78A-4D11-AD8A-388AAAF346E4.jpeg

 

0 Like
artur_s
First Poster
Opcje
Miałem to samo. Sprawdź, czy tacka na lód wraca do prawidłowej pozycji. U mbie wygiął się plastik obok zapewne przez zbyt dużą iloś kostek w pojemnikubi blokował powrót tacki do pozycji spoczynkowej, przez co woda podczas napełniania tacki przelewała się i zamarzała w dolnej części pojembika powodując zbrylenie kostek.
0 Like
Bart3kc
Apprentice
Opcje

Witam jak w temacie. Posiadam lodowke RS68N8220B1. Wymienilem w lodowce filtr wody i zapomnialem odkrecic zaworka. Dopiero po jakims czasie sie zorientowalem kiedy skonczyl sie lod. Od tego czasu jest problem typu ze Kostkarka produkuje lod tylko zapomina ze po jakims czasie ma go automatycznie wyrzucic do glownego pojemnika z lodem. Gdy nacisne przycisk "test switch" Caly ten proces przebiega pomyslnie, czyli zjezdza dzwignia sprawdzajaca ilosc lodu tacka sie obkreca wyrzuca lod, wraca do pozycji 0 i uzupelnia sie woda. Ale tak jak wspomnialem nie wykonuje tego procesu automatycznie. Na czym polega problem, czy ktos juz mial podobnie? Byl juz jeden seriwsant jednak problem go przerosl i do dnia dzisiejszego nie dal mi zadnej odpowiedzi. Czytalem gdzies na tym forum ze jakies kratki sie zapychaja, jednak nie mam pojecia ktore to kratki i co dokladnie trzeba dkoladnie przeczyscic. Zastanawiam sie nad rozmrozeniem lodowki moze przymarzl jakis czujnik i musi odtajac? Dodam tez ze wylaczalem lodowke z pradu bezpiecznikiem i to rowniez nic nie pomoglo. Prosze madre glowy o pomoc. Pozdrawiam

 

0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Bart3kc Cześć, jeśli masz możliwość to spróbuj rozmrozić komorę, w której znajduje się kostkarka. Możliwe jest, że doszło do przyszronienia elementów wewnętrznych kostkarki. Jeśli to nie pomoże to możesz skontaktować się z serwisem autoryzowanym producenta, który odnajdziesz tutaj -> https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

andrewpl
Apprentice
Opcje

Witam.

Problem z kostkarką......

Wyrzuca do pojemnika kilka kostek ( 4-7) i koniec.

Lodówka rozmrażana, robiony reset kostkarki ( słychać jakiś mechanizm, brak sygnału dzwiekowego ).

Dozownik do wody pracuje normalnie.....

Jakieś sugestie ?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@andrewpl  Wotam

Proszę zapoznać się z podlinkowanym poradnikiem co zrobić kiedy kostkarka nie działa 

https://eu.community.samsung.com/t5/sprz%C4%99t-agd/kostkarka-w-lod%C3%B3wkach-side-by-side/m-p/6208... 


0 Like
rubinteam
Apprentice
Opcje
Może wyrzuca tylko trochę na szklane
0 Like
Bart3kc
Apprentice
Opcje

Czyli musze rozmrozic cala lodowke? bo chyba nie idzie wylaczyc samego zamrazarnika. Patrzylem zeby wyciganac modul kostkarki (mam na mysli element z tacka i silniczkiem) jednak po odkreceniu srub zauwazylem ze idzie tam jakis wezyk pod spod tacki i kabel zapewne zasilajacy, i nie ma zadnych kostek czy podobnych elementow zeby to rozlaczyc. a przy obecnych temperaturach na dworze moge miec problem z rozmrozeniem calej lodowki 😐

0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Bart3kc Cześć!

Samej zamrażarki nie da się całkowicie wyłączyć w sposób, aby chłodziarka działała. Należy odłączyć ją od zasilania po prostu. Spróbuj zatem skontaktować się z serwisem.

0 Like
Bart3kc
Apprentice
Opcje

Dzwonilem do serwisu w poznaniu wiele razy. Tylko za zadnym razem nie odebrali ode mnie telefonu. ;|

0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Bart3kc Jeśli są problemy z kontaktem na podany numer, to zadzwoń do obsługi technicznej klienta. Może da radę poprosić, aby ktoś z serwisu ewentualnie oddzwonił, jeżeli faktycznie próbowałeś wiele razy i nic z tego. 

 

https://www.samsung.com/pl/support/contact/#contactinfo

0 Like