Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Woda w lodówce RB36J8799S4

(Temat utworzony: 22-02-2019 01:26 PM)
15208 Wyświetlenia
kalwin
Journeyman
Opcje

Dzień dobry. 

Zauważyłem ostatnio, że na dnie lodówki RB36J8799S4 w części chłodziarkowej pod dolną szufladą zebrało się całkiem sporo wody. Wskazywało to ewidentnie na niedrożny przewód odprowadzający skropliny. Po dostaniu się do odpływu skroplin na tylnej, wewnętrznej ścianie chłodziarki (pod wentylatorem cyrkulacyjnym) stwierdziłem, że woda stoi w odpływie. Odessałem więc wodę z przewodu strzykawką i wlewając nieco ciepłej i powtarzając tą procedurę kilkakrotnie, nagle woda zaczęła pięknie odpływać do tacki umieszczonej z tyłu lodówki nad kompresorem.  Wniosek z tego, że przewód odprowadzający był po prostu zamarznięty.

Pytanie jak to możliwe i jaka mogła być przyczyna wystąpienia takiego zjawiska?  Co zrobić, żeby problem się nie powtórzył?

 

242 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @kalwin,

Dzięki za podzielenie się informacjami. Rozumiem, że operację tę wykonałeś na sprzęcie po gwarancji? Na gwarancji nie jest to wskazane 😊 Jeśli po pewnym czasie użytkowania sprzętu dojdzie do niedrożności kanału nofrost to pozostaje go udrożnić. Myślę że zabieg,który wykonałeś pomoże na długo. 

0 Like
kalwin
Journeyman
Opcje

Pytanie nadal otwarte dlaczego niedrożność wystąpiła? I to w formie zamarznięcia przewodu odprowadzającego skropliny? Czyżby przebieg przewodu był zbyt blisko części zamrażarkowej? Wyglądałoby to na wadę konstrukcyjną.

Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć kalwin,

Dlaczego usterka wystąpiła to jest kwestia kilku składowych elementów. Ciężko będzie zdalnie postawić diagnozę, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest to niemożliwe w taki sposób.

 

 

0 Like
kalwin
Journeyman
Opcje

Na przykład jakich? Może były już takie zgłoszenia do producenta i temat jest ogólnie znany?

Opcje

Cześć @kalwin 

Jeśli chciałbyś poznać przyczynę niedrożności w przypadku Twojego urządzenia proponuję skontaktować się z serwisantem, który to sprawdzi.

Z fusów niestety nie wróżymy :winking-face:

0 Like
kalwin
Journeyman
Opcje

Nikogo nie proszę o wróżenie z fusów.

Zadając tu pytanie miałem nadzieję poznać przykłady i doświadczenia z innych takich przypadków. 

Temat do zamknięcia, bo mie ma sensu bić dalej piany.

0 Like
KaśkaK
First Poster
Opcje

Witam,

Mam ten sam problem czyli zamarzającą wodę za szufladami a następnie wyciekającą z chłodziarki (model RSH5UTPN, 6-cio letnia). Woda zamarza tam gdzie strzałki. 

Nie wiem jak się dostać do odpływu skroplin?20190306_115819.jpg

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć @KaśkaK, tymczasowo możesz spróbować rozmrozić urządzenie. Jeżeli chodzi o manualne odetkanie odpływu, istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia siebie lub urządzenia, w związku z tym zalecamy kontakt z serwisem autoryzowanym w celu wykonania usługi :smiling-face:

0 Like
6-tec
Explorer
Opcje

Witam

W mojej lodówce to samo woda pod szufladą Chef Box.

Jak Pan udrożnił odpływ i gdzie dokładnie się znajduje ma Pan jakieś zdjęcia moja lodówka ma tylko 3 lata.

Czy musiał Pan ją całą odmrozić poprzez wyłączenie?

Czy panel tylni tez metalowy musiał Pan zdemontować jeżeli tak to w jaki sposób, na co zwrócić uwagę żeby nie połamać niczego?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam