Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kostkarka nie wytwarza lodu rs51k57h02c

(Temat utworzony: 29-11-2017 10:29 PM)
71123 Wyświetlenia
Baryla
Student
Opcje

Hej,

Podlaczylem wode do lodowki, nic nie cieknie na laczeniach. Po nacisnieciu przycisku 'Water' - woda sie leje, OK. Nacisniecie przycisku 'ICE' nie powoduje 'wylatywania' lodu. Dluzsze przytrzymanie powoduje, ze slysze jak pracuje mieszadlo, natomiast lodu jak nie bylo tak nie ma. Pojemnik na lod pusty, przez plastik nie widze aby cokolwiek lalo sie do kostkarki, w samej kostkarce tez sucho... Jakies pomysly? Na panelu sterowania nie ma wlaczonego 'ICE Maker Off'

0 Like
Przejdź do rozwiązania
Wronaa
Apprentice
Opcje

Czyli jeśli po teście kostkarka nadal nie wytwarza lodu to już tylko serwis? Lodówka kupiona i ustawiona ok.2 tygodnie temu, wszystko działało, od 3 dni nagle brak lodu, woda leci prawidlowo. Model lodówki z barkiem (nie znalazłam podobnego tematu dla tego konkretnego modelu). 

 

0 Like
Opcje

Cześć Wronaa,

Zerknij proszę w poniższego posta:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Kostkarka-w-lod%C3%B3wkach-Sid...

Znajdziesz w nim wszystkie informacje, co należy sprawdzić gdy kostkarka przestaje działać.

Jeśli zweryfikujesz wszystkie te czynniki a urządzenie nadal lodu nie będzie produkować to pozostaje kontakt z serwisem.

 

0 Like
Wronaa
Apprentice
Opcje

Model lodówki: rs7687fhcsl

Witam, dziękuję za odpowiedź, myślę, że nie wyczerpałam jeszcze możliwości samodzielnej naprawy, ale nadal mam problem. W instrukcji z linku jest napisane, że aby wykonać test kostkarki należy wyjąć pojemnik na lód (tu ok, udało się) następnie trzeba "zdjąć pokrywę kostkarki" gdzież się takowa znajduje? Od góry kostkarki nie widzę ruchomego elementu, który mogłabym zdjąć. Jest tam również napisane, że po zdjęciu pokrywy naciskam przycisk testu a i owszem mogę bez demontażu "pokrywy" dosięgnąć jakiegoś nieiebieskiego przycisku po naciśnięciu, którego lodówka wydaje dźwięk. Następnie wkładam na miejsce pojemnik na lód. Nie wiem czy pomimo nie zdjęcia pokrywy wykonałam test poprawnie (i czy w ogóle jest to test a nie coś innego). Nie widziałam też innej reakcji oprócz  sygnału  dźwiękowego. Po operacji lodówka była ustawiona na produkcję lodu, jednak rano nasteonego dnia nadal lodu nie było. Prosiłabym o link do jakiegoś filmu instruktażowego lub instrukcję graficzną.  

0 Like
Opcje

Witaj ponownie Wronaa,

Odnosząc się do Twojego pytania dotyczącego demontażu kostkarki już wyjaśniam.

Po zdjęciu dolnej części kostkarki (pojemnika na lód) można również zdjąć górną jej pokrywę.

Poniżej zaznaczyłam ten element, o którym mowa:

kostkarka-gora1.png

 

Całą tą część można zdjąć, choć nie ukrywam, że trzeba do tego użyć sporo siły i wyczucia by ten element zdjąć.

Jednak pocieszające jest to, że bez zdjęcia górnej obudowy można wykonać test zaznaczonym na zielono przyciskiem.

Także jak najbardziej poprawnie test wykonałaś.

Sprawdź czy po pierwszym sygnale dzwiękowym usłyszysz również drugi potwierdzający prawidłowe działanie kostkarki.

Dodatkowo nie wiem czy już sprawdzałaś ale warto zweryfikować linię wodną czy jest podłączona prawidłowo i filtr jest w odpowiednim kierunku.

To też może być przyczyną braku produkcji lodu.

Daj znać czy pomogło!

 

 

 

0 Like
Wronaa
Apprentice
Opcje

Niestety nie pomogło, po naciśnięciu przycisku testu słychać sygnał dźwiękowy tylko raz. Filtr i woda są zamontowane prawidłowo, podświetlona jest opcja 'Cubed'. Ciśnienie też jest raczej prawidlowe, ponieważ woda leci wartkim strumieniem (podglądałam u sąsiadów z podobną lodówką Samsung). Ponadto do tej por, czyli jakieś dwa tygodnie kostkarka działała i wytwarzała lód, także opcja nieprawidłowego podlaczenia odpada. Pobierałam też kilka litrów wody żeby wyeliminować zapowietrzenie. 

0 Like
Opcje

Witaj ponownie,

Jeżeli urządzenie nie wydaje drugiego sygnału dzwiękowego oznacza to najprawdopodobniej, że mechanizm kostkarki nie działa prawidłowo.

Pozostaje zatem kontakt z serwisem. Jeśli sprzęt jest na gwarancji zadzwoń na infolinię, jeśli nie to pozostaje kontakt bezpośrednio z serwisem.

Serwis możesz znaleść pod adresem: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

 

0 Like
Hania24
First Poster
Opcje
Hej, Mam lodówkę samsung RF62HERS1, ostatnio była nie domknieta zamrażarka przez parę godzin, potem po zamknięciu zamrażarki kostkarki przestała działać produkować lód, co może być przyczyną?
0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Hania24 ile czasu minęło od domknięcia urządzenia? Jeżeli wystarczająco, żeby urządzenie osiągnęło ustaloną temperaturę zamrażalnika i nie widać zlodowacenia kostkarki, wykonaj jej reset. Włącz i wyłącz ICE OFF a następnie wykonaj test kostarki. 

0 Like
MARCINEKK47
First Poster
Opcje

Dzień dobry, w lodówce model RSH5PTPN nie działa kostkarka do lodu. Zauważyłem, że najpierw niewielka ilość kostek została zrobiona, a potem kostkarka wyłączyła się. Temperatura i doprowadzenie wody są OK (woda leci z dozownika). Czy można w jakiś sposób zresetować kostkarkę? Dziękuję, MK

0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @MARCINEKK47 

Wskazówki dotyczące resetu kostkarki są w instrukcji na stronie 52:

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201604/20160401141823657/DA99-02318N-15.pdfCapture.PNG