Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SOUNDBAR HW-950 i LG OLED65B8PLA (DOLBY ATMOS)

(Temat utworzony: 20-01-2019 05:40 PM)
1682 Wyświetlenia
Marsel
Journeyman
Opcje

Witam
Podczas kupna telewizora LG OLED65B8PLA byłem zapewniany przez sprzedawcę, że będzie współdziałał z soundbarem samsunga HW-N950 w kwestii dźwięku ATMOS (Właśnie pod Atmosa kupowałem TV ). Niestety po podłączeniu obu urządzeń kablem HDMI port HDM ARC IN - OUT - przy filmie włączonym przez Nexflix'a / lub z dysku zewnętrznego -> DOLBY ATMOS nie działa. Mam praktycznie taki sam objaw tzn: od czasu do czasu słychać trzask na soundbarze i brak dźwięku.

Widziałem gdzieś informację iż należy ustawić wyjście dźwięku na  "bitstream" niestety telewizor ma tylko opcje PCM lub Auto. Przy PCM nie włącza się Atmos na soundbar, przy Auto - napis informujący iż dźwięk jest w systemie ATMOS pojawia się, niestety jak wspomniałem wyżej tylko trzask od czasu do czasu.
Dodatkowo próbowałem przy HDM ARC->AUTO w ustawieniach dźwięku DTV zmieniać pomiędzy Dolby Digital Plus / Dolby Digital / MPEG/ HE-AAC / Auto niestety bez skutku .

Dolby Audio uruchomiło się jedynie przy ustawieniu dźwięku z TV - ale to mnie nie satysfakcjonuje.

Specyfikacja kabla HDMI to :
Przewód hdmi 2.0 4K 3D UHD , Wtyki pokryte złotem, Przewód wykonany z miedzi + CCS 30 AWG, Obustronne filtry, Standard 2.0, Potrójnie ekranowany, Kanał zwrotny Audio, Kanał ETHERNET.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź jak uruchomić DOLBY ATMOS!!

 

Marsel
Journeyman
Opcje

No więc wg LG brak kompatybilności obu sprzętów lub kabel bez certyfikatu....

 

Odpaliłem film na blu-ray przez PS4 i tak :

- dźwięk z głośników TV tylko -> pojawia się opcja dolby Atmos i pięknie gra.

- dźwięk z soundbar niestety Atmos nie działa (chodź soundbar wyświetla dolby atmos), ale dźwięku brak

 

Ps podłączony pod soundbar -> dźwięk Atmos dostępny i piękne gra (oczywiście bez wizji). Kabel HMDI z orginalnego pudełka od soundbar. Wcześniet testowałem ten kabel na ścieżcie soundbar -> TV i bez efektów...więc wydaje się że to jednak brak kodeka bit-stream w TV.

 

Myślałem o zakupie kabla HDMi -> https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-klasy-premium-uhdv-10-4k-3m-certyfikat-7458679309?reco_id=4aa82...

 

Tylko czy jest szens tyle kasy wydać czy nie lepiej odrazu blu-ray ??

 

Możesz polecić jakiś blu-ray z dostępem do wifi, netflix i USB z dużą ilością kodeków ??

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@vdsl2

 

Znasz jakiś polecany model? :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Damian KJutro dam znać rozejrzę się trochę :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MarselWedług mnie lepszym wyborem będzie Panasonic https://www.rtvmaniak.pl/category/sprzet/odtwarzacze/

0 Like
dekoder
Navigator
Opcje

A nie lepiej opylić  PS i kupić Xboxa który wspiera Dolby Atmos z Netflixa

Po co dodatkowe graty

0 Like
Marsel
Journeyman
Opcje

Xbox nie przejdzie w domu :smiling-face: , po za tym jest kilka tytułów na PS "eksluzywnych" które chciałbym zobaczyć, a chodzą słuchy że za 2 lata będzie nowe PS i Xbox więc poczekam.


Co do blu ray to chyba będzie jeden z : ubp-x800b / Panasonic UB-700 lub zasugerowany UB-450 który dopiero ma wyjść. Najbardziej zależy mi jednak na funkcjach dolby atmos / vision / netlflix z youtube oraz płynne odtwarzanie wielu formatów z USB więc wciąż się wacham bo różne są opine...

 

0 Like
Marsel
Journeyman
Opcje

Atmos działa pięknie...wystarczyło kupić drogi kabel hdmi z certyfikatem....więc blu-ray nie potrzebny.

 

Dzięki

Pozdrawiam

Marcel

RadekK
Hotshot
Opcje

Super! Bardzo się cieszę, że podzieliłeś się rozwiązaniem z innymi użytkownikami :smiling-face:

0 Like